HPV v těhotenství, má někdo zkušenosti?

234
23.11.15 16:50

HPV v těhotenství, má někdo zkušenosti?

Zdravím holky, začínám ted 13.týden a dr. mi sdělila výsledky steru a mám HPV třetího stupně. Řekla mi, že budu muset na vyšetření na onkogynekologii do Prahy. Jsem vyděšená. Máte s tím některá zkušenosti? :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23.11.15 17:52

Hlavně se ne stresovat. Budeš více hlidana. Můžeš Mí prednadorove změny na cipku. Budou ti brátkousek tkane z cipku. Hlavně se to u tebe bude resit AZ po porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
23.11.15 18:05

Mám z toho hrůzu. Strašně mě to vyděsilo. Vůbec nevím, co mám čekat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1206
23.11.15 18:30

@LuciiiV Ahoj, prožívám v těhotenství to samé :zed:. Akorát mám pár týdnů náskok… Na onkogynekologii čípek pořádně prohlédnou a provedou biopsii - kousíček z něj ustipnou. Nijak zvlášť to nebolí, ale krvácí to pak. Doporučuji vzít si doprovod, mě se asi za 15 min na parkovišti udělalo na omdleni… Na výsledky se čeká 2 týdny a pro mimi to rizikové není.

U mě vyšlo CIN II, takže nic moc, ale může být i hůř, řešit se to nicméně nebude zatím. Na další kontrolu bych měla jít ve 30 tt, pokud nebude nějaké výrazné zhoršení, tak po porodu na konizaci.
Zkus se tím netrapit, taky jsem byla hotová, ale stejně nic nevymyslíme :kytka: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
23.11.15 18:42

@ivonnet Toho jsem se právě bála, aby to neohrozilo miminko. Vezmu sebou přítele at mám klid. A v které nemocnici se to dělá a jak dlouho to trvá? Mám si teda vzít slipovou vložku nebo normální?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1206
23.11.15 20:25

@LuciiiV Radši normální ;). U nás to dělají normálně v oblastní nemocnici na gyn. oddělení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
24.11.15 12:40

Mám podobnou zkušenost, není to nic příjemného obvzvlášť v těhotenství, ale zbytečně se nestresuj. Já jsem krvácela v cca 28tt, bylo mi sděleno máte výrůstek na čípku a vypadá velmi netypicky, vezmeme vzorky a za 2 týdny budou výsledky. Už mi naznačovali nic moc prognozu. Taky na onkogynek. biopsie. Nakonec to byl kondylom, změny na čípku pouze ze zánětu a asi ve 33tt mi kondylom na kontrole ukroutil, že už visel na vlásku. Taky před tím tvrdili, že až po šestinedělí a nakonec úplně jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
24.11.15 14:24
@ivonnet píše:
@LuciiiV Radši normální ;). U nás to dělají normálně v oblastní nemocnici na gyn. oddělení.

Vím, že u nás v nemocnici to dělají také, už mi to jednou hrozilo před pár lety. Proto mi nejde do hlavy, proč musím na tu onkogynekologii. Do Prahy je to od nás docela streka a neumím si představit cestovat v těhotenství v zimě a ještě když jsme bez auta a mám dvě děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
24.11.15 14:28
@zouii píše:
Mám podobnou zkušenost, není to nic příjemného obvzvlášť v těhotenství, ale zbytečně se nestresuj. Já jsem krvácela v cca 28tt, bylo mi sděleno máte výrůstek na čípku a vypadá velmi netypicky, vezmeme vzorky a za 2 týdny budou výsledky. Už mi naznačovali nic moc prognozu. Taky na onkogynek. biopsie. Nakonec to byl kondylom, změny na čípku pouze ze zánětu a asi ve 33tt mi kondylom na kontrole ukroutil, že už visel na vlásku. Taky před tím tvrdili, že až po šestinedělí a nakonec úplně jinak.

Já právě žádný výrůstek nemám ani žádné problémy, zjistili to jen ze steru na který chodím každé tři měsíce. Děsí mě už jen slovo onkogynekologie. Proto mám strach. Zatím o tom nic moc nevím, k dr jdu až ve čtvrtek a tam mi vše prý vysvětlí, tak uvidím. Snažím se nestresovat, ale nějak to nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1206
24.11.15 14:54

@LuciiiV Koukla jsem odkud jsi, to je fakt dálka 8o. Nevím, proč tě tam ženou, já mám Prahu za rohem a dělali mi to v našem městě :nevim:. Ta ambulance se jmenuje centrum onkologické prevence, ale je normálně v rámci gyn. odd. Možná bych se zkusila doktora ještě zeptat, stejně se musí nejdřív udělat biopsie a tu snad zvládnou kdekoli, ne :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
24.11.15 15:30

Já když jsem se ptala, tak mi bylo řečeno, že v těhotenství se mění imunita a tělo na ten virus začne reagovat jinak, takže se mohou objevit cytologické změny a z těch pak něco nehezkého vyrůst - tím strašili mně. Taky mně to slovo děsilo. Biopsii mi dělali právě na té onkogynekologii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
24.11.15 15:34

@ivonnet Zkusím se s dr domluvit, jestli by mi to neudělali u nás v nemocnici a pak podle výsledků by se vidělo co dál. Jak dlouho ta biopsie trvá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1206
24.11.15 15:39

@LuciiiV Byla jsem tam tak 20 minut, to samotné ustipnuti je vterinka. Spíš mi tam strašně dlouho koukali, už mě z té kozy braly křeče do nohou :oops: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
25.11.15 17:11

@ivonnet Tak jsem byla u dr nakonec už dnes a do Prahy musím. Musím k Apolinari na kolposkopii. Objednala jsem se a pojedu tam az 25.1.2016 takže mě to nemine. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
10.12.15 10:21

Tak mi dnes dr předala výsledky steru provedeneho před 14dny. Vyšlo mi
HPV HIGH RISK - pozitivní, skupina 31,33,35,39,45,51,52,56,58,59,66 a 68.
HPV 16 - pozitivní. Co jsem koukala na ne tu je to dost vážné, mam strach. Mám ty nejnebezpecnejsi typy. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama