Hpv virus - jak je to mozne?

Anonymní
18.7.19 14:54

Hpv virus - jak je to mozne?

Ahoj, potrebovala bych od vas poradit, snad pochopite muj anonym - muj zdravotni intimni stav…
Dnes jsem byla na gyn. prohlidce, doktor rikal ze na cytologii vysel nejaky mensi problem (ted si ten nazev nevybavim) a ze to zpusobuje vir HPV, mam prijit na dalsi prohlidku za pul roku (normalne se chodi 1× za rok).
Byla jsem v soku, doktor rekl, ze je to prenaseno jen sexualne. Rekla jsem mu, ze mam partnera 5 let, a zadny problem jsem zatim nemela.. A on jestli mam podezreni jestli muj muz nekoho nemel??! No sok, abych rekla pravdu, ja jsem si opravdu jista, ze muz ma jen me, moc se milujeme a jsme vlastne furt spolu kdyz neni v praci, mame holcicku, budou ji 2 roky a opravdu je to laska a ja neverim ze by me podvedl, dokonce jsme se i dnes pohadali kdyz jsem s tim na neho uhodila… Doktor rikal, ze ten vir se muze objevit i zpetne, jako v prubehu mesicu, i napr. 2 let - ale jak rikam, my jsme spolu 5 let. Partner mel predtim nejake zeny, ale za tech 5 let jsem problem nemela.
O co mi jde, mate nejake zkusenosti, nebo je zde lekar, ktery mi dokaze rict, zda ten HPV vir jde chytit nejak jinak nez sexem?? Opravdu nevim, kde bych k tomu prisla… Napada me jen pri porodu, kdyz me nekolik lidi furt vysetrovalo a sahalo mi na cipek.. Nebo v bazenu, nebo proste nejak jinak??!!
Dekuji zda jste to docetli az sem a budu rada treba za zkusenosti. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3655
18.7.19 15:00
@Anonymní píše:
Ahoj, potrebovala bych od vas poradit, snad pochopite muj anonym - muj zdravotni intimni stav…
Dnes jsem byla na gyn. prohlidce, doktor rikal ze na cytologii vysel nejaky mensi problem (ted si ten nazev nevybavim) a ze to zpusobuje vir HPV, mam prijit na dalsi prohlidku za pul roku (normalne se chodi 1× za rok).
Byla jsem v soku, doktor rekl, ze je to prenaseno jen sexualne. Rekla jsem mu, ze mam partnera 5 let, a zadny problem jsem zatim nemela.. A on jestli mam podezreni jestli muj muz nekoho nemel??! No sok, abych rekla pravdu, ja jsem si opravdu jista, ze muz ma jen me, moc se milujeme a jsme vlastne furt spolu kdyz neni v praci, mame holcicku, budou ji 2 roky a opravdu je to laska a ja neverim ze by me podvedl, dokonce jsme se i dnes pohadali kdyz jsem s tim na neho uhodila… Doktor rikal, ze ten vir se muze objevit i zpetne, jako v prubehu mesicu, i napr. 2 let - ale jak rikam, my jsme spolu 5 let. Partner mel predtim nejake zeny, ale za tech 5 let jsem problem nemela.
O co mi jde, mate nejake zkusenosti, nebo je zde lekar, ktery mi dokaze rict, zda ten HPV vir jde chytit nejak jinak nez sexem?? Opravdu nevim, kde bych k tomu prisla… Napada me jen pri porodu, kdyz me nekolik lidi furt vysetrovalo a sahalo mi na cipek.. Nebo v bazenu, nebo proste nejak jinak??!!
Dekuji zda jste to docetli az sem a budu rada treba za zkusenosti. :kytka:

Hpv virus je skutecne prenosny jen sex. stykem, klidne jsi to mohla chytnout od partnera jestli pred tebou mel par zen je uplne jedno, ze se to projevuje az ted..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1093
18.7.19 15:02

Ja jsem si takhle „jista“ byla taky, ze by me bejvalejnepodvedl. podvadel me půl roku, nez jsem na to prisla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
997
18.7.19 15:06

Lidský papilomavirus. Je zajímavé že ti řekl že se to přenáší pouze sexuálně, což není pravda, přenáší se to sexuální, orálně ale i prsty ale i výjimečně z toalety, bazénu, ručníků. Inkubační doba je půl roku mám pocit. Taky jsem to měla a taky jsem v tu dobu měla stálého partnera, akorát já nemůžu stoprocentně říct jestli mě nepodvedl, no to už se nedozvíme. Každopádně to nemusí hned znamenat že tě podvedl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
968
18.7.19 15:07

Virus máš v sobě třeba od začátku vztahu, ale změnily se mu podmínky, tak se projevil. Mohla se ti snížit imunita, mohla jsi být v tu chvíli k tomu náchylnější. Ani jsi to nemusela chytit od svého současného, ale bývalého a projeví se to až teď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3549
18.7.19 15:07

Pokud to není tvůj první partner a ty jeho první partnerka, už to mohl jeden z vás v sobě mít a projevit se to mohlo až teď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
997
18.7.19 15:08

Teď čtu že je 30 typu HPV, takže hodně záleží který z nich máš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29021
18.7.19 15:09

Nevím, proč tak hysterčíš. Kdyby jsi jen zagooglila, tak ti vyjde, že HPV může propuknout i jen při snížené imunitě, mohla jsi mít za sebou nějakou nemoc, oslabení organismu. Ten virus v sobě máme všichni a je jen na organismu, jestli vypukne, nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
704
18.7.19 15:11

Je to přenosné jen sexuálně. S tím, že muž obvykle příznaky nemá (ale nejsem si jistá nechci kecat) - je jen přenašeč.
Zvláštní je, že ženy se zaklínají mužovou věrností a ještě se ho ptají, když obecně platí že chlap je schopný lhát i když ho přistihnete přímo při činu, že se vám to jen zdálo :D No jasně že se bude rozčilovat, hrozí mu mega průser a nejlepší obrana je útok :nevim: Bohužel no, zakladatelko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.7.19 15:26
@berry4 píše:
HPV může propuknout i při snížené imunitě, mohla jsi mít za sebou nějakou nemoc, oslabení organismu. Ten virus v sobě máme všichni a je jen na organismu, jestli vypukne, nebo ne.

Presne tak. Třeba kamoska mela kazde 3 mesice jineho kluka a nemela zadny nalez a jina mela dlouhodoby vztah a pak byla dlouho sama a ten nalez tam byl.

• Citovat
  • Nahlásit
3484
18.7.19 15:35

Bez na ten kontrolní ster a když vyjde blbě, pak to řeš. Taky jsem měla jednou nějakej nález na čípku, dr řekl že mám přijít za tři měsíce, a ejhle, na druhým stěru nebylo nic. Neplašila bych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.7.19 17:13

Nestresuj, ja to chytla od exmanzela tak, ze kdyz mi delal oralni sex tak mel opar vedle rtu :roll: byli jsme blbe decka tehdy no…

• Citovat
  • Nahlásit
3549
18.7.19 17:18
@Anonymní píše:
Nestresuj, ja to chytla od exmanzela tak, ze kdyz mi delal oralni sex tak mel opar vedle rtu :roll: byli jsme blbe decka tehdy no…

Tak to jste chytla spíš HSV než HPV. Aneb, hodinky nebo holinky, obojí se natahuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.7.19 17:39

@Havlova Doktor mi tehdy rekl HPV vir,..to druhe ted slysim prvne.

• Citovat
  • Nahlásit
3549
18.7.19 17:44
@Anonymní píše:
@Havlova Doktor mi tehdy rekl HPV vir,..to druhe ted slysim prvne
To druhé dělá opar.. A vzhledem k dlouholeté praxi ve zdravotnictví jsem si docela jistá. Tak to holt bylo nečím jiným než oparem na rtu.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama