Hra pro děti 5-6 let? Jaké máte nejraději?

16779
11.2.16 10:24

Hra pro děti 5-6let? Jaké máte nejraději?

Ahoj maminky, chtěla bych se zeptat jaké hry baví vaše děti. Byli jsme teď parta s dětmi na horách a hráli jsme padající opičky, cink a kvarteto. Ráda bych něco dokoupila, protože jsme se u toho fakt pobavili a čeká nás zase letní dovolená tak ať to oživíme.

Co jsem tak koukala tak se mi líbí želví závody nebo moje první obrázky znáte někdo?

Děkuji za tipy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1895
11.2.16 10:32

Ráda počkám na tipy :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
protection
11.2.16 10:33

Můžu doporučit toto http://www.dobble.cz/…le_kids.html

Nebo klasické kloboučku hop, to milujeme

A líbí se mi docela i toto:

http://www.svet-her.cz/…y-ze-skrine/

• Nahlásit
  • Citovat
1895
11.2.16 10:35

Dceru moooc bavilo toto , půjčila si to od kamaráda na horách a byla z toho nadšená. Plánuji to koupit k svátku v létě. Má to spousty obtížností, je to i pro dospělé

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49236
11.2.16 10:35

Grabolo, double… donesl Ježíšek a super :palec:
jinak hrajeme klasiku - pexeso, domino, člověče, memobox, kostky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.2.16 10:38

Tak u nás nejvíc jede Dobble-beru to i ja mezi kamarády. Pak activity, monopoly, duch a hadej kdo jsem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22509
11.2.16 10:38

Karty, pexeso, sazky a dostihy, vrchcáby. Ty jsou fajn v tom, že si vystačíš se šesti kostkama, papírem a tužkou. Jinak kdysi jsme měli člověče nezlob se, ale varianta Pohádkové. Oproti klasickému je pestré a plné zvratů a překvapení. Bohužel se nám poztrácela většina figurek a pár kartiček a tento typ hry už jsem na trhu neviděla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5795
11.2.16 10:44

U nás jsou oblíbené třeba Dostihy a sázky junior, Kuřecí olympiáda, Želví závody, Labyrint junior, Tik Tak bum junior, Děti z Carcassonne, pexeso s Elsou a Annou, Nakupování (Pop the shop, Orchard), V kostce: Abeceda, Barvínek…, máme hodně her, holky jsou hrací, tak toho využíváme. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16779
11.2.16 10:51

@katsha teda to je super opravdu hrací děti. Právě mě se to moc líbilo. Já jsem teda maminka 3,5letého autíka s tím to zatím nejde :,(, ale mám ségru 6let a ostatní děti taky byli okolo tohoto věku, tak jsem si s nimi hrála ráda, určitě něco koupím :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2457

Ubongo Junior/Ubongo…Máme pro dospělé a dcera zvládala tu jednodušší stranu karty na 3 dílky v 6 letech. Dospělí hrají tu složitější stranu karty se 4 dílky.
V Junioru jsou obtížnosti 2 a 3 dílky.

Docela zajímavá pamětová hra je Najdeš mně? Je to od 4 let, ale dá to zabrat i dospělým. U nás nejčastěji vyhrává 3 letý syn.

Ligretto, je pro děti co už znají posloupnost čísel od 1-10.

Hodně děti zaujala i Doba kamenná. Je to strategická hra spíš pro dospělé, ale zvládnou jí i děti od 5 let. Baví je sbírat suroviny, kupovat domečky apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3853

U nás jede dobble (pokud budete kupovat kupte normální „dospěláckou“ verzi, je v ní víc karet a děti si i obrázky, co neznaj pojmenujou po svém) labyrinth, želví závody..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

U nás od Ježíška frčí Spinderella. Snad se to dá sehnat i v ČR.
Máme šestiletýho a baví ho to moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42523
11.2.16 11:11

Pexeso, pexetrio, padající opičky, ubongo junior, dáma, člověče nezlob se, labyrint (máme dospěláckou verzi), žížaly

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Princess-ka
11.2.16 11:16

Kupovali jsme jako darek pro predskolacku rumbikubum junior a operaci priserky. Operace se da sehnat i ve vetsi verzi

• Citovat
  • Upravit
2745
11.2.16 11:31

U nás se hodně hrálo člověče nezlob se, padající opičky, cink, děti z carcassone, duch, duchová v koupelně, slovní fotbal ( na to dokonce nepotřebujete nic), ubongo junior, čtyřlístek na cestách, čtyřlístek pohádkových her, obrázkové kostky od mindoku- děti podle obrázků které padnou povídají příběh, dooble.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama