Hračkový minimalismus, praktikujete?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
19274
1.12.21 16:37
@mihla píše:
Syn má taky maličký pokojíček, tak se ho taky snažím přesvědčit, že to, s čím si už nehraje, vyřadíme, ale marně. Teď před Vánoci jsem mu říkala, že se nám sem už žádné dárky od Ježíška nevejdou a že to spolu zkusíme trochu vytřídit. Tak to dopadlo tak, že nad každou hračkou brečel, že si s ní ještě hrát bude a že se jí vzdát nedokáže :nevim:

A zkoušela jsi ho přesvědčit, že je nedáte pryč, ale jen do sklepa nebo někam nahoru na skříň? Moje děti mají polovinu hraček schovanou. A jednou za čas obměňujeme. A třeba časem sám zjistí, že když dá některé hračky pryč, tak bude mít víc místa a ty co zbudou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56493
1.12.21 16:50

Já vyřazuju hračky bez přítomnosti dětí. Ty rozbité a v blbém stavu do jedné tašky. Ty, se kterými si už nehraje, do druhé. Tašky dám na balkón/ do sklepa na omezenou dobu. Když si na něco z toho vzpomene (zcela výjimečně), tak to vrátím. Ale většinou po tom ani nevzdychne. Takže první taška jde do kontejneru a druhou nabídnu kamarádkám s menším dětmi, pak na swap a co se neudá, tak dám do kontejneru na charitu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
268
1.12.21 18:37
@Netopirek píše:
A zkoušela jsi ho přesvědčit, že je nedáte pryč, ale jen do sklepa nebo někam nahoru na skříň? Moje děti mají polovinu hraček schovanou. A jednou za čas obměňujeme. A třeba časem sám zjistí, že když dá některé hračky pryč, tak bude mít víc místa a ty co zbudou

jo jasně, zkoušela, s pobrekáváním dal do krabice pár nejvíc rozbitých hraček, že je teda můžu někde uložit. Pořád se ujišťoval, že je nikdy ale fakt nikdy nevyhodím. Takže se jen přesunuly do úložné skříně do vedlejšího pokoje. Tak třeba až bude zase o něco starší, tak se aspoň s těmi rozbitými dokáže rozloučit nadobro :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1686
1.12.21 20:52
@Snorlaxik píše:
Jako že děti, co mají zahradu, chodí na kroužky, tak doma nepotřebují hračky? 8o Co dělají, když je venku ošklivý počasí? Musí povinně na zahradu, aby se nějak zabavily? Nebo, že se dětem žijícím v bytě ve velkoměstě rodiče nevěnují? To jsou trochu uhozený představy.

Co blaznis? Dotklo se ti to nějakého citlivého místa? Zkus si to přečíst ještě jednou. Já netvrdím, ze to tak je a příklady jsem si vycucala z prstu, jen jsem se snažila, aby byly takové opačné. Samozrejme to může být naopak a nebo i tisíckrát jinak. Na to jsem se právě snažila poukázat. A jsou rodiče, co se dětem věnují vice, méně i které to prostě vůbec nebaví. Nepsala jsem to ani podle sebe, že bych tím jedním rodičem byla. Neber to tak vážně, bylo to přirovnání.

@Netopirek
Ano, ovlivňuje, s tím souhlasím. O tom jsem se nezminovala, to už mi přijde jako jasná věc.

@Lily Evans jasný, v zimě vice, v létě treba méně. Vždyť já psala obecně a ne, že kdo má zahradu, nepotřebuje hračky. Jsou třeba rodiče, co si s dětmi hrají s hračkami, hry a pod. A pak jsou třeba i hodně tvořivé duše (klobouk dolu) a pokud mají i tvořivé děti, tak s trochou fantazie mohou i z kelímku od jogurtu a izolepou (myšleno s nadsazkou) vymyslet zábavu na celý den a pak si s tím děti ještě budou další dny hrát.

Já jen píšu o tom, co vidím v okolí. Mě kamarádky mají v podstatě stejně dětijako my, stejný počet, stejný věk, rozestupy i rok narození. Neuveritelne se to sešlo :lol: A každé má jiné zájmy, svou rychlost vývoje, sourozence vztahy, povahy, silné stránky, rodiče…atd atd atd… proto mi právě označení hrackovy minimalismus přijde jako široký pojem. Ptz vlastně to samé může u jednoho dítěte znamenat 4 krabice hraček, u druhého 10 a pořád to bude minimalismus (nějaké potřebné zdravé minimum).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1686
1.12.21 20:58

@mihla u starší dcery to také dřív nefungovalo, nějak jsme k tomu časem došly společně. Nejdřív to byla klasika, vyradila jsem a poslala do světa. Pak to samé, ale už v její nepřítomnosti, měla jsem v té době pocit, že nemám jinou možnost. Pak už se začala po hrackach ptat, nebo je hledat a tak jsem ji buď přinesla, nebo pokud to nešlo, řekla pravdu a vysvětlila. A dnes už u hraček diskutujeme co s nimi. Nebyl to záměr, spíš dobrá náhoda, že jsme se do tohoto bodu dostaly a i se možná dost divím :D a mladší dcera? Tě jsou teprve dva, takže tam tohle vůbec. A ta starší to mít za pár let také nemusí :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9035
1.12.21 21:15

Letos jej u dcery začínam praktikovat. Dostala i meně dárků k narozeninam. Konec,, Plastovýho, růžovýho bordelu”

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2523
1.12.21 21:50

A co vlastně berete jako hračky? Já jsem si tady v diskusi (nejen této) všimla, že někdo ten pojem vnímá mnohem úžeji než já. Už jsem si i párkrát říkala, že z pohledu některých lidí doma vlastně moc hraček ani nemáme. Děti doma mají třeba několik hudebních nástrojů, edukační hračky a montessori pomůcky, hodně puzzle, deskové hry a karetní hry, pexesa, hodně stavebnice, pak různé „sportovní záležitosti“ nebo nějaké vlastní náčiní na vaření, úklid, práci na zahradě apod. A všechno to beru jako hračky. I některé knížky beru spíš jako hračky (když mají nějaké herní prvky), taky třeba různé písky a modelíny. Z tohodle pohledu doma máme spoustu hraček. No ale koukala jsem, že někdo ne všechno tohle bere jako hračky. A někdo by nám dokonce jako hračky uznal asi jen autíčka, kočárek, vaření, panenky a lékařskou a hasičskou sadu. Takže by se pak dalo říct, že toho doma moc nemáme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1686
1.12.21 22:42

@Hlaholice já třeba tohle vše považuji za hračky stejně jako ty, i věci na tvoření. Prostě všechno pro dětskou zábavu a rozvoj:) ale fakt je, že já se tady se zaměřuji na to, co je doma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19274
2.12.21 00:46

@Hlaholice já počítám jako hračky jen ty panenky, autíčka apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2523
2.12.21 09:00
@Netopirek píše:
@Hlaholice já počítám jako hračky jen ty panenky, autíčka apod.

Tak to pak doma moc hraček nemáme :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8857
2.12.21 12:34

Tak za nas..syn má nyní období hraní s autíčkem, kalíškama a choditkem s activity board..a trajdani po baráku protože se učí chodit :mrgreen: poprosila jsem babičky ať neutráci za hračky, protože to stejně nemá smysl, má teď tři oblíbené a tím to končí.. samozřejmě, pokusy o nákup tu vždy jsou ale vidí, že věci které nepotřebujeme posouváme dál a takhle nějak by to dopadlo i s hračkami/pracholapy..myslím, že nějakým způsobem to minimalismus je..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34017
2.12.21 20:40

@Hlaholice jednoduše :mrgreen:
Nejsou hračky: hudebních nástrojů, sportovní záležitosti, knížky
Hračky: edukační hračky a montessori pomůcky, hodně puzzle, deskové hry a karetní hry, pexesa, hodně stavebnice, vlastní náčiní na vaření, úklid, práci na zahradě apod. písky a modelíny. Autíčka, kočárek, vaření, panenky a lékařskou a hasičskou sadu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
4.12.21 06:34

@Bajina.P My uspesne praktikujeme hrackovy minimalismus. Hracek mame nutne minimum. Mame 3 deti. Tezke to neni a lito jim to take neni. Pokud te zajima neco vuc k tomu, klidne mi napis SZ :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72604
5.12.21 11:14

@Hlaholice to vse jsou pro me hracky :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu