Hračky z Číny, jsou jedovaté? Můžou ublížit?

1084
14.11.20 09:37

Hračky z Číny,jsou jedovaté,můžou ublížit?

Včera mi došla poslední dávka vánočních dárků pro děti, mají rádi Binga a Mickeyho, tak jejich figurky. Objednávala jsem je od jedné paní na fb skupince co asi přeprodává hračky od různých výrobců, jakože stopro z Číny, ale Ali to teda není, to jsem koukala a toto v nabídce zrovna nemají. Večer jsem je ukazovala manželovi a moc se mu nezdají, prý stašnej aušus a Čína a zdají se mu dost přebarvené kdovíjakou barvou.Tak mě začíná trošku vrtat abych dětem nějak neubížila když jim je nakonec dám. Nejde o nějaké částečky že by spolkli, jsou to klasické plastové figurky navíc děti už jsou větší a nestrkají už věci do pusy, ale i tak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7849
14.11.20 09:53

Pokud obsahují Bisfenoly, tak ublížit můžou. A z Číny na to opravdu nehledí..V životě nás obklopuje neskutečné množství plastů a hliníku, což je největší problém pro zdraví člověka.
Našla jsi na výrobcích značky? podle nich se můžeš řídit..
https://www.slimming.cz/bisfenol-a/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7849
14.11.20 10:07

Tady je označení plastových obalů, nejhorší je označení č. 3 a č. 7
https://www.hblahova.com/…ch-a-obalech
Taktéž bývají označené i hračky..Ale Čína je známá tím, že recykluje plastový odpad i do výroby hraček a jiných potřeb pro děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18192
14.11.20 10:33

Je to jednoduchý, vyžádej si od paní kopii atestů nebo prohlášení o shodě a pokud ti je nedodá, tak žádej vrácení peněz včetně poštovného. Spousta materiálů může obsahovat škodlivé látky, které mají vliv i když je děti nedávají do pusy. Já radši investuju o stovku víc a koupím atestovaný hračky než šmejdy bůh ví odkud.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1057
14.11.20 10:47

Taky jsem na podobné figurky koukala, syn miluje Binga. Ale já osobně bych nekoupila. Připadalo mi to jako strašný aušus a zvláštně „přebarvené“,jak říká u Tvůj muž. Zkus si vyžádat od paní atest.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
247
14.11.20 11:05
@pannda píše:
Pokud obsahují Bisfenoly, tak ublížit můžou. A z Číny na to opravdu nehledí..V životě nás obklopuje neskutečné množství plastů a hliníku, což je největší problém pro zdraví člověka.
Našla jsi na výrobcích značky? podle nich se můžeš řídit..
https://www.slimming.cz/bisfenol-a/

Je to přesně tak. Pokud firma není hlídaná z Evropy, U. S.A,, prostě nad nimi nedrží bič zadavatel výrobku, tak Číňani do hraček i pro miminka klidně vrazí cokoliv.
Hračka musí mít určitou vyšší cenu, a nesmí mít typicky šmejdský vzhled včetně balení. Manžel má pravdu. Radši jsem vždycky připlatil, než do vlastního dítěte cpát srágory, které se vypařují z levného plastiku. Snaha ušetřit není dobrá, a v Číně na nějaké zdravotní důsledky prostě kašlou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29607
14.11.20 11:07
@Teruška85 píše:
Včera mi došla poslední dávka vánočních dárků pro děti, mají rádi Binga a Mickeyho, tak jejich figurky. Objednávala jsem je od jedné paní na fb skupince co asi přeprodává hračky od různých výrobců, jakože stopro z Číny, ale Ali to teda není, to jsem koukala a toto v nabídce zrovna nemají. Večer jsem je ukazovala manželovi a moc se mu nezdají, prý stašnej aušus a Čína a zdají se mu dost přebarvené kdovíjakou barvou.Tak mě začíná trošku vrtat abych dětem nějak neubížila když jim je nakonec dám. Nejde o nějaké částečky že by spolkli, jsou to klasické plastové figurky navíc děti už jsou větší a nestrkají už věci do pusy, ale i tak…

Bez atestu bych to dětem na hraní nedávala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
247
14.11.20 11:07
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
247
14.11.20 11:10
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1499
14.11.20 12:18

No a myslíte ze to co nakupujete v Pompu draciku a pod není z činy? Z činy je 90% těch věci, akorát se tady da samolepka jiné značky.

Ja z ciziny sice ne objednavam, ale nedělám si iluze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
247
14.11.20 12:22
@luckaa85 píše:
No a myslíte ze to co nakupujete v Pompu draciku a pod není z činy? Z činy je 90% těch věci, akorát se tady da samolepka jiné značky.Ja z ciziny sice ne objednavam, ale nedělám si iluze.

K vašim iluzím…je velký a podstatný rozdíl, jestli objednáváte třeba Fisher-Price, anebo šunt za pár kaček. Ten je samozřejmě srágorami přecpaný.

Fisher-Price nikoliv. I když je také z Číny.
Ale někdo chce ušetřit, takže koupí šmejd, hlavně abych ušetřila, a pak čumím jak puk, že je ta hračka jedovatá. Dražší a zavedení výrobci obvykle musí splnit požadavky hygieny a bezpečnosti. Levnější fake výrobci kopírující značky se na toto zvysoka vykašlou, protože za levnou cenu prostě dobrou a bezpečnou hračku nelze vyrobit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
338
14.11.20 14:02
@luckaa85 píše:
No a myslíte ze to co nakupujete v Pompu draciku a pod není z činy? Z činy je 90% těch věci, akorát se tady da samolepka jiné značky.Ja z ciziny sice ne objednavam, ale nedělám si iluze.

Tady nejde ani o to, jestli je ti vyrabene v Cine, ale jestli to ma potrebne atesty a certifikace. Jako jasne, nemusi člověk verit ani tomu, ale to uz by si musel vsechno vyrezat z brizky za domem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17143
14.11.20 14:05

Nekoupila bych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
388
14.11.20 17:06

Je to o náhodě. Můžou být vporadku ale také nemusí. Dřív si děti hráli s dřevěnými kostkami a Merkurem a nikdo problém neřešil dnes je doba plastová tak že se tomu vyhnout úplně nedá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1084
14.11.20 17:40

Koukala jsem znovu na balení a našla všude ten znak CE jakože by to mělo být bezpečné, nevím jak moc je to směrodatné. Jinak bohužel ani hračky z hračkářství a rádoby značky kvalitu nezaručí, od Mattela stahovali taky doslova jedovaté barbínky. Všechno se stejně vyrábí v Číně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat