Reklama

Hradí pojišťovna IUI?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

-arrow-
Povídálka 39 příspěvků 12.03.18 09:21
Hradí pojišťovna IUI?

Ahoj holky,
mám dotaz ohledně úhrady inseminace pojišťovnou. Chtěla bych vědět, na co se mám připravit, ale jsem z toho tak trochu jelen…
Na stránkách CARu (Pronatal Nord) jsem našla ceník, kde se uvádí 2000,– bez úpravy spermatu. Zjistila jsem, že nemají mou pojišťovnu jako smluvní, i když třeba Pronatal v Praze ji má. Na netu jsem našla informaci, že pojišťovna hradí inseminaci 6× za rok. Týká se to tedy i mě? Budu muset platit vše, nebo třeba jen část? Máte některá stejnou zkušenost? Jsem pojištěná u ZMPV.

Reklama

Reakce:

Peczka
Extra třída :D 13171 příspěvků 12.03.18 09:35

Kdyz neni smuvni, tak to nevim. Mozna se jich zeptat. Ja pri IUI nic neplatila. Nemela jsem ani zadne hormony na vajicka. Ale mam RBP a byla smluvni s mojim CAR.

Čičorečka
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 12.03.18 09:46

@-arrow- já bych řekla, že když nemají tvoji pojišťovnu jako smluvní, tak to nemají komu vyfakturovat a musí to napočítat tobě. Ale zeptej se v CARu. Stačí tam zavolat, sestřička ti to řekne přesně.

radkka
Generální žvanilka 20310 příspěvků 12.03.18 09:51

No, pokud nemají s tvou pojišťovnou smlouvu, tak jim tvoje pojišťovna neproplatí péči. U nesmluvních lékařů máš nárok jen na akutní ošetření, které proplatit lze.

raflash
Ukecaná baba ;) 1271 příspěvků 12.03.18 09:55

Ne, pokud nemají smlouvu s tvou pojišťovnou, platíš si to sama. Doporučuji najít si CAR? který má smlouvu s tvojí pojišťovnou a je to :)

-arrow-
Povídálka 39 příspěvků 14.03.18 08:51

Tak děkuju za odpovědi, moc mě to teda nepotěšilo :? zeptám se samozřejmě i na kontrole přímo u nich, ale chtěla jsem být aspoň trochu připravená na to, co mě tam čeká…
@raflash problém je, že jsem z Ústí nad Labem a tak mám Teplice nejblíž. Potom jedině Praha, ale nechtěla jsem, aby v práci věděli, že tohle řeším. Pokud bych jezdila do Prahy, už bych si musela brát celodenní volno… Do Teplic si ještě dojedu autem, ale do Prahy si netroufám. Ústí je sice krajské město, ale žádné CAR tady bohužel nemáme :?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Proč Leoš Mareš patří na Instagram a ne do televize? Už je někde jinde

Sentiment, vděk a nostalgie, touha být vidět, nebo dětská fascinace... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama