Reklama

hrajete si porad s miminkem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ro.pu.cha.
Nováček 1 příspěvek 18.09.08 14:48
hrajete si porad s miminkem?

Ahoj,
moc prosím o vaše reakce, jsem vyplašená prvomamina, tak nechci nic zanedbat, možná vše moc řeším :? :lol:
Chci se vás zeptat kolik času strávíte přímo s miminkem. Spinká, papá, to je jasný, ale když je bdělé a hraje si třeba pod hrazdičkou nebo na bříšku, tak jste pořád u něj a hrajete si s ním, mluvíte na něj apodbně?
Nebo se taky nechává samo, ať si hraje jak umí? Nechci ho zanedbávat, ale taky bych ráda něco udělala doma. A ještě k tomu bříšku, miminko mi řičí, nechce pást. :roll: Už jsou mu 4 měsíce.

Reklama

Reakce:

escargot
Kecalka 159 příspěvků 18.09.08 14:56

Pokud si hraje samo, tak bych ho nechala.
Co bych za to dala, když byl Elda malý, kdyby se vydržel zabavit aspoň 1 minutu sám :wink:

Marketa182
Zasloužilá kecalka 876 příspěvků 18.09.08 14:57

Ahoj,
když je naše mimčo bdělá, vydrží bez pozornosti tak 5-10 minut, jinak si s ní musím hrát, pak třeba zase za 5-10 minut odejdu, nechám ji chvilku samotnou a něco si udělám a ona si mě zase přivolá zpátky. Obvykle spí v šátku, takže nemám mnoho času, kdy bych s ní nebyla. Domácí práce, které s dítětem v šátku dělat nelze, dělám za poklusu v dobách jejího vyjímečného spánku mimou mou hruď :D nebo v 5ti minutových intervalech jejího klidu, kdy se zabaví sama. To, že ti nechce pást koníčky, je jen lenost :D některým dětem se na bříšku nelíbí. Prostě ji tam dávej co nejčastěji a dávej před ní hračky, ať má motivaci zvedat hlavičku a koukat, když začne plakat, ještě ji chvilku nech, ať se na bříšku ´potrápí a pak zase otoč…

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 18.09.08 15:54

Tak nasi male budou 4 mesice a na brisku se ji taky moc nelibi.Teprve nedavno jsem ji naucila past konicky ale predtim to bylo revu a kriku :roll: :roll:
Jinak k hrani-mala se dokaze zabavit sama,taky jsem mela ze zacatku trochu vycitky ze nejsem porad u ni ale to bych doma nic neudelala.
Mam ji doma na sedacku takze kdyz piju kafco nebo si ctu tak jsem vlastne u ni,chechtame se spolu,delame blbinky-teda hlavne ja :lol: :lol: :lol: .

vladkaaa
Zasloužilá kecalka 664 příspěvků 18.09.08 17:08

Naše malá si od mala vystačí víceméně sama, takže se přiznám, že si k ní sednu / lednu za den tak na 10 minut (stydím se).. . každé dítko jiné. . .

brre
Kecalka 329 příspěvků 18.09.08 17:25

ja to delam tak ze pokud si rekne tak jdu k nemu jinak ho necham aby si sam hral. nekdy si hraje celkem dlouho ale obcas nema naladu byt sam tak si s nim hraju nebo povidam a kdyz zrovna neco delam a musim to delat tak si ho vezmu k sobe treba do kuchyne kdyz varim a on je spokojenej. kouka co delam nebo si hraje vetsinou mu totiz staci moje pritomnost. kdybych u neho mela byt porad tak se ani nenajim protoze by nikdo neuvaril :D ale nas drobecek nastesti rad vari se mnou. a myslim si ze pokud s ni budes kazdou chvilicku kdy bude vzhuru zvykne si na to a neudelas uz vubec nic protoze jen se hnes bude rvat. nejlepsi je udelat to nejnutnejsi co potrebujes a pak se venovat mimcu tak pul na pul :wink:

Evalu
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 18.09.08 18:18

Ropuško, proboha, naučit dítě, aby se umělo zabavit a hrát si samo, je jeden z největších darů, které mu můžeš do života dát. Vím o čem mluvím - moje starší dcera má SPDSM - „syndrom prvního dítěte snaživé matky“ - hrála jsem si s ní neustále, v roce jsem byla unavená, ve dvou zmožená a ve třech naprosto zničená, neuměla se sama vůbec obejít. Nástup do školky byl absolutní horor, bez neustálé asistence u hraní byla v koncích. Ještě dnes, v osmi letech, tím částečně trpí, je pro ni problém ponořit se do nějaké činnosti a užít si ji. U mladší jsem si na to dala pozor a je to skvělé. Hraní si určitě mnohem víc užije.

Tím nemyslím, aby ses jí nevěnovala, když se toho dožaduje, nebo jí zkoušela „nechat chvilku kňourat“ než k ní půjdeš, naopak - Pétě jsem dopřála všechnu vyžadovanou pozornost, ale pokud se bavila sama, nezasahovala jsem jí do toho.

Hodně štěstí

Eva

petrajda
Závislačka 2752 příspěvků 18.09.08 18:38

Ahojky,

tak já jsem to také dělala a dělám, tak jak píše většina - tj. krmím, kojím, koupu, přebaluji…tak to je čas, který samozřejmě trávím s Honzíkem :lol: …u přebalování uděláme nějakou tu blbinku. Jinak býval v takové ohrádce s vyvýšeným dnem v obývacím pokoji a já většinou s ním, ale dělala jsem si svojí práci nebo jsem pobíhala a uklízela, vařila apod.. teď bývá na zemi v dobře zabezpečeném prostoru.., juknu na něj..uděláme „paci paci..“, ale nonstop si s ním nehraji! a když si mne zavolá, tak si s ním pohraji, ale jinak si hraje sám. Hodně jsem využila košík na kolečkách, protože v tom se mnou býval i v kuchyni a při vaření jsem mu třeba zpívala apod, pokud byl mrzutý.. Nebo občas je v takovém tom lehátku, ale to moc nemá rád.

Co se týče pasení, tak já osobně bych to nelámala přes koleno. Dokud se Honzík sám nepřetáčel, tak jsem ho tak 2× denně dala na bříško a u toho jsem si s ním pohrála, ukázala mu hračky apod…vydržel tak max 5 minut a když se mu to přestalo líbit, tak byl zpátky na zádech.. Když se začal přetáčet, tak si dobu pasení reguluje sám…A začal se přetáčet až v 6ti měsících, takže žádný stres :twisted: Každé dítě je jiné..

A nemyslím si, že bych byla špatná máma!

Tak hodně štěstí! :wink:

Sheelle
Ukecaná baba ;) 1173 příspěvků 18.09.08 19:42

Tak já se taky připojím. Taktéž učím našeho prcka aby si vystačil sám, bojím se, aby si pak vůbec uměl v pozdějším věku sám hrát, takže s ním trávím čas u krmení, přebalování, procházkách, blbneme několikrát přes den, zpíváme si a povídáme, ale pak má čas pod hrazdičkou kde se musí zabavit sám s tím, že občas přijdu a dělám s ním blbiny. Pak také v hrací postýlce a v sedačce má hračky a hraje si tam sám. Je to tak půl na půl čas který se baví sám a čas který ho bavím já. Ale jak kdy, no ;)

Želvička31
Kecalka 172 příspěvků 18.09.08 19:57

Tak my využíváme takové ty blbůstky, jako houpačku s hudbou, hrazdičku (tam jsem připevnila nahoru zrcadlo a malá se tam vydrží dívat třeba hodinu :D ). A dobrá věc je hrazdička natažená přímo v postýlce - malá si hraje a bez problémů pak usne :D. Je ale pravda, že když v postýlce nechce být, tak se věnuju pouze a jenom jí. No jo holt mám také ten syndrom - první dítě :D :D :D

Adel32
Závislačka 2766 příspěvků 18.09.08 20:51

Pokud si mimi vydrží hrát samo,tak bych ho v tom jedině podporovala :D :wink: Já hodně využívám lehátko,i když v něm nemůže být moc dlouho,mimi je ve středu dění a spokojené.Pokud nespí tak malého dávám na hrací deku nebo jen tak ležet na postel,zabaví se chvilku vlastníma nožičkama :D Když je čas,tak si s ním hraju a takhle se to střídá po celý den.
Na bříšku ho to taky nebavilo,dokud se nezačal přetáčet sám a na to máte ještě spoustu času :wink:

Olik11
Kecalka 294 příspěvků 18.09.08 20:53

Ahojky,
taky přispěju svou troškou do mlýna. Každé dítě je opravdu jiné. Mám tři a s každým jsem to měla trochu jinak. Jako prvomamina jsem nosila své zlatíčko skoro všude v klokance, nenechal mě snad dojít ani na záchod. Ale než šel do školky, dokázal si hrát i sám. Nejpohodovější je naše nejmladší, vystačí si dost i sama, jenže od té doby co se pohybuje po bytě jsem stejně pořád ve střehu, co zase provede.

A Petrajdo, špatná máma rozhodně nejsi, chtěla bych mít alespoň trochu tvojí energie a lásky na rozdávání. Ty víš o čem mluvím, že?:wink:

maxak
Ukecaná baba ;) 1209 příspěvků 19.09.08 19:18

Ahoj, Terezka taky dlouho nevydrží osamotě, ale nemusím si s ní přímo hrát, stačí jí, že mě může pozorovat. Takže když vařím nebo uklízím, tak ji dám do autosedačky a beru všude s sebou.

Na bříšku se jí nikdy moc nelíbilo, špatně se jí dýchalo. V 5 týdnech se naučila přetáčet zpátky. Doktorka mi řekla, že když se jí to nelíbí, ať ji tam nedávám. Místo ležení na bříšku jsme dělaly letadlo (držela jsem ji pod hrudníčkem a mezi nožičkama) nebo používaly gymbalon. Řvát na břiše přestala, až se na něj naučila přetáčet sama. :?

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >