Hranice mezi žárlivostí, tolerantností a hloupostí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.18 17:47
Hranice mezi žárlivostí tolerantností a hloupostí?

Manžel se před 15 lety ještě jako přítel setkal se svojí bývalou přítelkyní a po cca 8 hodinách se líbali, vím to od něj. Mě to tehdy velmi zasáhlo a to i když se tehdy velmi omlouval. Asi jsem to úplně nezpracovala. Když mi po pár dnech řekl, že s ní vyrazí na oběd nereagovala jsem, možná pokrčila rameny a uvnitř se rozhodla, že se v takovém případě odstěhuji, byl by to pro mě konec bez možnosti návratu. Pak se mu ještě několikrát vždy jako single v průběhu let ozvala a chtěla se setkat. Já jsem to odmítla akceptovat. Přítel byl xkrát dotčený, že mu nevěřím, že se minulost nebude opakovat a že to byla chyba. Čas plynul, vzali jsme se, máme malé děti. Každopádně nyní se ozvala znovu s tím, že se setkají. Spokojená není, má dítko a přítele. Po pravdě mám na tu paní silnou averzi, myslím si, že je to sobec, který jen využívá druhé, dělá ze sebe chudinku a prostě si ji nepřeji u svých blízkých. A můj dotaz je jak mám na toto reagovat? Mohu se buď popřít a hrdě “nechat” manžela na setkání jít. Což mi, ale bude velmi nepříjemné a zanechá to ve mne dlouho velmi negativní pachuť a možná i nedůvěru. Nebo mohu silně protestovat, manželovi vše totálně znechutit tak, aby ztratil zájem o toto setkání. To zas bude v sobě nechuť mít manžel. Varianta jít na schůzku s manželem není reálná ať už kůli mému odporu k zmíněné nebo dětem. Ani to, že by manžel po dohodě na setkání nešel, on ho totiž potvrdil a jen mi to ledabyle oznámil. Zatím jsem nereagovala a zvažuji jestli a jak se mám dál chovat. Již nejsem sama, máme děti, tak se ptám co je rozumné? Prosím respektovat anonym, ať si mouji přezdívku zasvěcení případně nespojí

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineTiger-lily
Vesmírná mluvilka 33726 příspěvků 1 inzerát 29.11.18 17:50

Řekla bych, že v tomto případě je čistě na tvém manželovi, aby vtíravé dávné exce vymezil její hranice. Dala bych mu najevo svoji nelibost a sdělila mu jasně, co si o té paní myslím. No a pak doufala, že si to přebere nějak normálně a zařídí se podle toho.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.18 17:51

Mě osobně by to velmi štvalo. Mám s osobního života podobnou zkušenost. Ale jak situaci vyřešit elegantně nevím. Řekla si manželovi narovinu jak moc ti to vadí? A proč má tvůj muž potřebu se sní scházet? Asi bych požádala kamarádku nebo kamaráda, aby je šel šmírovat a podal mi zprávu. :mavam:

nostress
Extra třída :D 14001 příspěvků 29.11.18 17:58
@Anonymní píše:
Manžel se před 15 lety ještě jako přítel setkal se svojí bývalou přítelkyní a po cca 8 hodinách se líbali, vím to od něj. Mě to tehdy velmi zasáhlo a to i když se tehdy velmi omlouval. Asi jsem to úplně nezpracovala. Když mi po pár dnech řekl, že s ní vyrazí na oběd nereagovala jsem, možná pokrčila rameny a uvnitř se rozhodla, že se v takovém případě odstěhuji, byl by to pro mě konec bez možnosti návratu. Pak se mu ještě několikrát vždy jako single v průběhu let ozvala a chtěla se setkat. Já jsem to odmítla akceptovat. Přítel byl xkrát dotčený, že mu nevěřím, že se minulost nebude opakovat a že to byla chyba. Čas plynul, vzali jsme se, máme malé děti. Každopádně nyní se ozvala znovu s tím, že se setkají. Spokojená není, má dítko a přítele. Po pravdě mám na tu paní silnou averzi, myslím si, že je to sobec, který jen využívá druhé, dělá ze sebe chudinku a prostě si ji nepřeji u svých blízkých. A můj dotaz je jak mám na toto reagovat? Mohu se buď popřít a hrdě “nechat” manžela na setkání jít. Což mi, ale bude velmi nepříjemné a zanechá to ve mne dlouho velmi negativní pachuť a možná i nedůvěru. Nebo mohu silně protestovat, manželovi vše totálně znechutit tak, aby ztratil zájem o toto setkání. To zas bude v sobě nechuť mít manžel. Varianta jít na schůzku s manželem není reálná ať už kůli mému odporu k zmíněné nebo dětem. Ani to, že by manžel po dohodě na setkání nešel, on ho totiž potvrdil a jen mi to ledabyle oznámil. Zatím jsem nereagovala a zvažuji jestli a jak se mám dál chovat. Již nejsem sama, máme děti, tak se ptám co je rozumné? Prosím respektovat anonym, ať si mouji přezdívku zasvěcení případně nespojí

Ráda bych se mýlila, ale tento příběh mi dost připomíná nedávný smyšlený příběh „Přítel potkal svoji první lásku“, nebo tak nějak se to jmenovalo. :think:

arinecka
Kelišová 5517 příspěvků 29.11.18 17:58

Asi tak, je na něm aby jí dal jasně najevo že má rodinu :nevim: Vůbec se ti nedivím že na ní máš averzi. Ona je chudinka nespokojená a potřebuje utěšitele, on hned poběží a tobě to jen ledabyle oznámí? No, tohle asi nedopadne dobře :nevim:

arinecka
Kelišová 5517 příspěvků 29.11.18 17:59

@nostress Taky mě to napadlo ale nechtěla jsem to zatím vytahovat :nevim:

arinecka
Kelišová 5517 příspěvků 29.11.18 18:02
@Anonymní píše:
Mě osobně by to velmi štvalo. Mám s osobního života podobnou zkušenost. Ale jak situaci vyřešit elegantně nevím. Řekla si manželovi narovinu jak moc ti to vadí? A proč má tvůj muž potřebu se sní scházet? Asi bych požádala kamarádku nebo kamaráda, aby je šel šmírovat a podal mi zprávu. :mavam:

Mně osobně by neštvalo tohle ale přímo chlap. Kdyby na takovou zchůzku šel, tak by bylo asi hodně zle. Tohle se prostě nedělá. To není nevinné pokecání s ex u kafe při náhodném setkání po letech :nevim:

ivunak
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 29.11.18 18:02

Já nějak vůbec nechápu ty nápady setkávat se se ex. Proč? Jednou to skončilo a nechápu, proč se dál stýkat na schůzkách. Takže mně by to osobně vadilo a navrhla bych mu, ať ji pozve na ofiko návštěvu k nám domů, že se s ní chci taky seznámit. Nic jiného bych mu netolerovala. U mně je to proto, že vím, že kdyby manžel někdy „ujel“ tak je konec. Snažila bych se mu to takto vysvětlit a doufala bych, že to pochopí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.18 18:02

@nostress @arinecka Né, to jsem nebyla já: :mrgreen: A smyšlené to nebylo. To já nemám zapotřebí. :mavam:

arinecka
Kelišová 5517 příspěvků 29.11.18 18:04
@Anonymní píše:
@nostress @arinecka Né, to jsem nebyla já: :mrgreen: A smyšlené to nebylo. To já nemám zapotřebí. :mavam:

Já ale myslela zakladatelku, to ty nejsi, nějak to teď nechápu :think:
Mám nějak zmatek v těch kytkách tedˇ :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.18 18:06

@arinecka Já jsem založila vámi zmíněnou diskusi Manželova bývalka, ale ne tuhle.

arinecka
Kelišová 5517 příspěvků 29.11.18 18:10
@Anonymní píše:
@arinecka Já jsem založila vámi zmíněnou diskusi Manželova bývalka, ale ne tuhle.

Nene, my myslely teď nedávnou diskusi o Iduš a Pepovi a 4 dětech. Nakonec to bylo celé vymyšlené :mrgreen:

7.straka
Kecalka 364 příspěvků 29.11.18 18:10

Nechápu, co po letech tvůj chlap chce s ex řešit. A v tomto duchu bych mu na tvém místě na jeho „ledabylé oznámení“ odpověděla. Zejména s ohledem na existující, byť starý, prohřešek.
Na druhou stranu, když potkáme někde některou z jeho nebo mých ex, tak prostě prohodíme pár slov a neděláme z toho žádnou velkou vědu. Teda já. Chlap má potřebu je dodatečně nějak komentovat, shazovat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.18 18:14
@arinecka píše:
Nene, my myslely teď nedávnou diskusi o Iduš a Pepovi a 4 dětech. Nakonec to bylo celé vymyšlené :mrgreen:

Tak to se omlouvám pochopila jsem to jinak. Iduš a Pepa byli dobrý, než se to provalilo. :lol:

arinecka
Kelišová 5517 příspěvků 29.11.18 18:18
@Anonymní píše:
Tak to se omlouvám pochopila jsem to jinak. Iduš a Pepa byli dobrý, než se to provalilo. :lol:

To jo no :mrgreen: Zakladatelky příspěvek je tomu dost podobný. Neznamená to ale že je to ona, tak snad to nebere osobně a bude psát dál.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Propadák Koptashow: Dopadne hvězda Sněženek a machrů stejně jako Mareš?

Česká televize začátkem roku 2019 spustila novou talk show. Moderátorem... číst dále >

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >