Hraniční hodnota cukrovky v těhotenství

158
9.11.20 10:11

Hranicni hodnota cukrovky v tehotenstvi

Maminky, mela jste nektera hranicni hodnotu cukrovky v tehotenstvi? Melo by byt do 5,5 a me namerili 5,4. Doktorka zatim neresi. Jak to bylo u vas? Melo to nejaky vliv na miminko, ze by byla pordni vaha vetsi treba? Uz prvni dcera mela velkou porodni vahu a to jsem cukrovku nemela, tak mam trochu strach. Dekuji za odpoved ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5162
9.11.20 10:23

Je to do 5.1. Do 5.5 Bylo před X lety. A ne, porodní váha je cca 3kg. Jen si cele těhotenství měřím cukr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51372
9.11.20 10:34

5,4 není hraniční, to je regulérně za hranou (5,1 - 5,5 je hodnota pro netěhotné diabetiky). Správný postup je znovu to zopakovat a pokud to podruhé bude nad těch 5,1, prohlásit tě za diabetika a odeslat do těhotenské diaporadny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1037
9.11.20 10:48

Jsem dost prekvapena, jak si doktori svevolne vykladaji vysledky tehu cukrovky. Uz se tu tolikrat objevilo, ue je to jen hranicni, ze je to mirna cukrovka, ze nikam tehotnou neposlou apod. Pritom hodnoty jsou regulerne nad limitem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1944
9.11.20 11:20

Já měla 5.1 a už mě postavili do diabetologické poradny :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
437
9.11.20 11:22

Hraniční by byla hodnota 5,1. Pozadej, ať tě pošlou na test znovu. Pokud bude opět lačná vyšší, tak máš cukrovku a budeš docházet do dia poradny. Pokud ne, měl by proběhnout test ogtt a dle výsledků uvidíš. Nepíšeš tedy, kdy to to vyšlo, předpokládám, že na ogtt. Ale i kdyby to byla lačná při odběrech na začátku těhotenství, tak ti opět musí udělat nový odběr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
158
9.11.20 11:33

@Mediula ted jsem byla na ogtt. Tak jsem poradne tedy zmatena. Kdyz sestra na vysledek rekla, ze je hranicni a nic tedy semnou nehodlaji delat evidentne 8o je mozne, ze vysledek muze malinko zkreslit stres?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
437
9.11.20 11:51

@Lee92
Malinko může, ale nespoléhala bych na to. Prostuduj web tehotenskacukrovka.cz. která sestra řekla, že je to ok? Na testu nebo na gynekologii? Pokud tě tam poslat nechtějí, zaplat si to sama. Stojí to okolo 100, takže nic hroznyho. Doporučuji jít, následky cukrovky můžou být fatální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51372
9.11.20 11:58

V prvé řadě s tímhle nalačno test vůbec dělat neměli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
158
9.11.20 12:09

No prave, ze pokud bych mela spatne hodnoty, tak by v testu nemeli pokracovat. Tak mozna jsem jen blbe slysela tu hodnotu od sestricky na gynde. Vim, ze rikala urcite hranicni hodnota, ale…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
328
9.11.20 12:21

Mně teda stanovili hranici 4,7. V těhotenství jsem se hlídala a cukry měřila. Malá měla 4 kg a musím říct, že jsem byla vzorná, nad limitem jsem byla jen 1×.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51372
9.11.20 12:52

No, to, že pokračovali, neznamená, že měli, na spoustě míst na to kašlou. Bylo to tak, že nabrali lačnou, vyhodnotili a teprve pak pokračovali v testu? brali ze žíly? Nebo prostě nabrali, dali vypít roztok, pak zas nabrali po hodině a po dvou a hodnotili všecko naednou?
Jinak bych klidně k dr. cinkla a nechala si všecky hodnoty sdělit na jistotu. A pokud by ta prvá byl opravu 5,5, poprosila bych o opakovaný náběr lačné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
158
9.11.20 12:58

@ugluk normalne nabrali ze zily, Pak rikali, ze pockame na vysledek a dle toho budeme pokracovat dal nebo nikoliv. Tim, ze pokracovali jsem brala, ze je vse asi ok. Asi se znovu spojim primo s doktorkou. Vrta mi to hlavou. :think:… Protoze jak se docitam nekteri doktori resi i tesne vysledky z cukrovky a nekteri evidentne ne. Tak clovek aby se fakt bal :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
437
9.11.20 13:00

@Lee92
Jsou doktoři, kteří nerozumí těhotenské cukrovce, má svá specifika, je jiná, než klasická cukrovka. Zavolej doktorce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51372
9.11.20 13:05

@Lee92 je to zvláštní, protože pokud opravdu čekali na výsledek, tk nad 5,1 pokračovat neměli. Tak buď ses přeslechla nebo udělali chybu. Ověřila bych si. Těch 5,5 je pto normální, netěhotenskou cukrovku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama