Hraniční lačná hodnota, druhý pokus-OGTT

Anonymní
2.7.20 15:20

Hraniční lačná hodnota, druhý pokus-OGTT

Zdravím,
měla některá z vás hraniční hned ten první odběr, takže ten test na cukrovku nepokračoval, ale u druhého pokusu už to bylo v pořádku? A kolik jste měly tu hodnotu?

Děkuji :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3316
2.7.20 15:21

Ano přesně tak jsem to měla. Hraniční hodnota mi fakt malinko, nevím kolik přesně..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3096
2.7.20 15:30

Ne:D melo byt 5.0 a ja mela orvni pokus 5.1 a druhy 5.2:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1993
2.7.20 15:59

Dle diabetolozky podruhe OGTT nema byt delano i kdyz je hodnota hranicni. Bere se to jako tehotenska cukrovka. Ja to tak mela, drzela jsem dietu (ani ne extra striktni) a hodnoty jsem mela hezke.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.7.20 16:02

@luci.no, mně zase vynadali v diaporadně, že mě posilaji k nim jen s jedním zvýšeným lačným odběrem, že prostě musím mít dva. :D

• Nahlásit
  • Citovat
3316
2.7.20 16:10
@luci.no píše:
Dle diabetolozky podruhe OGTT nema byt delano i kdyz je hodnota hranicni. Bere se to jako tehotenska cukrovka. Ja to tak mela, drzela jsem dietu (ani ne extra striktni) a hodnoty jsem mela hezke.

Ne nebere. Dle myho diabetologa se ty hranice pořád snižují, a je to nesmyslne nízko. Stačí když se v noci napijes, a hned je výsledek jiný. Odběry by měli být dva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3316
2.7.20 16:11
@Anonymní píše:
@luci.no, mně zase vynadali v diaporadně, že mě posilaji k nim jen s jedním zvýšeným lačným odběrem, že prostě musím mít dva. :D

Přesně tak, odběry by měli být dva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1993
2.7.20 16:13
@mackA159 píše:
Ne nebere. Dle myho diabetologa se ty hranice pořád snižují, a je to nesmyslne nízko. Stačí když se v noci napijes, a hned je výsledek jiný. Odběry by měli být dva.

Evidentne co doktor to nazor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
2.7.20 16:20

Ja to tak mela. Takze jsem se stravovala, jako kdybych byla zdrava. Vysledkem bylo tluste mimino, ktere se mi spatne rodilo. Takze pozor na to, a radsi preventivne lehkou dietku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6973
2.7.20 17:44
@sahrazad1 píše:
Ja to tak mela. Takze jsem se stravovala, jako kdybych byla zdrava. Vysledkem bylo tluste mimino, ktere se mi spatne rodilo. Takze pozor na to, a radsi preventivne lehkou dietku.

A ono hlavne tluste miminko neni to nejhorsi, co se muze prihodit. pro oba. Takze taky bych radeji drzela dietu. par mesicu to clovek vydrzi. Byt je to psycho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
466
2.7.20 21:15

No nevím a tou hraniční hodnotou a „tlustým“ miminkem… Sestra měla lačnou hodnotu 5,3…ogtt ji provedli…ostatní hodnoty v normě… A holka měla slabá 3 kila… Naštěstí doktorka rozumná, a jelikož ještě před 5ti lety byla norma nalačno 5,6, mávla nad tím rukou a ségra jedla normálně.

Hold někdo ma děti větší a někdo menší… Samozřejmě když vyjde nalačno třeba 6… to je jiná a hlídat se to musí…

Jinak já měla teď nalačno 5,04…takže jsem těsně prošla tím jejich nesmyslným sítem… :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
637
2.7.20 22:45

Ano, měla jsem poprvé hodnotu nalačno 5,16, podruhé 4,9 a OGTT v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama