Hraniční riziko na T21

14
24.2.21 17:17

Hraniční Riziko na T21

Dobrý den, možná už tady nějaké podobné téma bude ale nějak jsem přesně nemohla najít co jsem hledala.
Jsem těhotná čekám holčičku jsem 18+2 podle UZ při NT screeningu ve 13 TT mi bylo z krve zjištěno riziko na T21 1:349 Podle uz Miminko v pořádku byla jsem ještě poslána na integraci (tripple testy) v 16:TT ty vyšli lépe 1:749 obojí negativní ale prý Hraničné v tu dobu už byla objednaná na genetiku kde mi řekli po obou výsledcích kde i mimčo vyšetřili srdíčko a udělali uz že by podstoupili odběr plofovez vody nebo prenascan tak bych se chtěla zeptat na vaše zkušenosti moc děkuji :srdce: jinak můj věk je 22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19814
24.2.21 17:52

Kdyby tyhle výsledky měla žena kolem čtyřicítky, bylo vy to relativně v pohodě, ale ve 22 letech v pohodě nejsou. Na tvém místě bych podstoupila odběr plodové vody, test z krve ne, není to diagnostický nástroj a stejně by jsi v případě pozitivního výsledku na plodovku musela. Naprosto zbytečný odklad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
24.2.21 18:41

Děkuji za odpověď a nějakou radu jsem z toho nesvá a doktoři mi k tomuto nic moc neřekli.
Má druhou stránku přemýšlím že by si nejspíš i dítě s DS nechala tak nevím jestli má význam tam jít. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6200
24.2.21 18:43

@NikolR123 tak jestli premyslis takto, tak je to na zvazeni, zda neco dale resit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
24.2.21 18:55

Přemýšlím ale pořád nevím co přesně obnáší DS na internetu je vše takové nejednoznačné ale každopádně děkuji za odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19814
24.2.21 19:22
@NikolR123 píše:
Přemýšlím ale pořád nevím co přesně obnáší DS na internetu je vše takové nejednoznačné ale každopádně děkuji za odpověď.

I když by jsi si to dítě nechala i s postižením, bylo by dobré vědět, zda nemocné je nebo ne. Takže odběr plodové vody by byl na místě i v tomto případě. Rozhoduj se, až budeš opravdu vědět, co to postižení obnáší a budeš vědět s čím se budeš celý život prát. Je tam mentální retardace, často postižení srdce atd. Ty děti nejsou ve většině případů nikdy samostatný a celý život budeš muset o ně pečovat. Na internetu jsou ty děti často vykreslený jako usměvavý sluníčka, ale je to dost zkreslený pohled a neodráží realitu.
Moc držím palce, aby bylo miminko zdravý… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
24.2.21 20:30

Děkuji za radu a podporu je to těžké rozhodování ale něco ve mě říká že to bude v pořádku. Doufám že odběr proběhne v pořádku. ještě jednou moc děkuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
883
25.2.21 16:52

Poptejte se na cenu NIPT (odběr krve, na rozdíl od tripplu má vysokou spolehlivost a nebývá falešně pozitivní -najdete ho i pod názvem Panorama test). Riskovat odběr plodovky, která je sice zdarma, mi přijde zbytečně riskantní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
26.2.21 11:02

Děkuji právě pro tuto cestu jsem se nakonec rozhodla nechtěla jsem riskovat 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
540
3.3.21 18:35

@NikolR123 Muzu se prosím zeptat, jak vše dopadlo? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
4.3.21 11:50

Dobrý den, čekám na výsledky z krve 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu