Hraniční šíjové projasnění v 12+4

Anonymní
16.11.20 10:01

Hraniční šijové projasneni v 12+4

Je tu prosím někdo kdo měl v 12+4 šijové projasnění 2,9 mm, krev negativní a v 16 týdnu na mezi vyšetření na screeningu šíjové projasnění menší? Nebo se nemám bát když krev mi vyšla negativně? Přesné výsledky ještě nemám, má je gynekolog. Děkuji za odpověď :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16.11.20 11:52

Ahoj, malý mal presne 2,9, nosnú kosť mal, krv som tiež mala super - screening vyšiel negatívny (1:1150, ale som mladá, takže mne výsledky ovplyvnilo to). Následne som mala integrovaný, čo je kombinácia krvi z prvého + výsledkov z ultrazvuku z prvého (teda aj to projasnění) + triplov a ten mi už teda vyšiel ako pozitívny (v triploch som mala jednu hodnotu zlú) - 1:150, tak sme išli na amnio, tá vyšla negatívna, hlavne kvôli tomu, že by som si dokonca tehotenstva hovorila, že ako to dopadne, či bude v poriadku, tak som sa tým uistila, že všetko pôsobí v poriadku a odvtedy si naozaj to tehotenstvom omnoho viac užívam. Inak projasnění sa už potom v 16tom týždni nemeria, ono totiž tá tekutina veľmi rýchlo mizne. A teda termín mám o pár dní, ale malý pôsobí, že je zdravý, nemá nič so srdcom (čo by tiež mohlo byť niečo s tým projasněním). 😊 Takže aj také vyššie projasnění nemusí nič znamenať, niektoré deti to proste tak majú.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4014
16.11.20 11:54

Nejedeš na přesnější vyšetření? Budeš čekat až do 16. týdne? Byla jsem v genetu ve stejném termínu 12+3 tuším, nedopadlo to dobře u mne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
995
16.11.20 12:01

Jsem teď k tomu měření na UTZ skeptická. Ve 22. týdnu mi naměřili šíji 8,5mm, což je vysoko nad normou, která je v tomto věku do 6mm, a už mě pomalu hnali na odběr plodovky… a o den později na kontrolním UTZ mi naměřili jen 5,5mm, což je v pohodě. Takže 3 mm rozdíl!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
565
16.11.20 12:51

@Natalienka23

Moc děkuji za odpověď 🙏… teď už nebudu věšet hlavu, věřím že to dobře dopadne :)… já jsem taky ještě mladá, je mi čerstvých 28 :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 12:53

@dedrichov
Na jaký podrobnější? Byla jsem 12+4 a pojedu jako samoplatce v 16 tt.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 12:54

Holky děkuji za odpovědi :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 13:03

@dedrichov
Jinak mě řekl ze se ještě do hranice 3 mm vejdu ale jestli chci přijet jako samoplatce v 16 tt na přeměření, tak jsem řekla ze ano

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 13:04

@Callista
Jako to šíjové projasneni? No já jen vím ze norma je do 3 mm, jinak se v tom moc nevyznám

• Citovat
  • Nahlásit
16.11.20 13:13
@Anonymní píše:
@dedrichov
Na jaký podrobnější? Byla jsem 12+4 a pojedu jako samoplatce v 16 tt.

A teda nezabudni, že sa tie výsledky vyhodnocujú dokopy, takže aj keď niečo výjde ako hraničné, tak to nemusí nič znamenať. A teda neviem, že prečo ťa posielajú ešte v 16tt na premeranie, keď sa to projasnění meria do ukončeného 14. 🤷 ak vieš po anglicky, tak sa pozri na toto https://radiopaedia.org/…anslucency-1, možno budú merať nuchal fold (tj NF) a nie nuchal translucency (tj NT a teda to projasnění). Určite sa na to skús opýtať. 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 13:16

@Natalienka23
Děkuji za odpověď, bylo mi řečeno ze norma je do 3mm, ale ze v tom 16 týdnu jestli chci ať prijedu jako samoplatce a ze mi to ještě jednou změří ze by tekutina mena být asi menší, ale když ty píšeš ze už se to neměří? Co jsem tady tak četla tak to taky měřili nějakým holkam… možná to všude dělají jinak :nevim: jinak já jsem taky ještě mladá, není mi ještě ani 30 :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 13:17

@Natalienka23
Dobře, děkuji, jsi moc hodna :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
995
16.11.20 13:24
@Anonymní píše:
@Callista
Jako to šíjové projasneni? No já jen vím ze norma je do 3 mm, jinak se v tom moc nevyznám

Norma Nuchal Transluency (=šíjové projasnění) je do 3mm je do 14.týdne nebo tak nějak.

Později se měří Nuchal Fold Thickness a tam je norma vyšší, dle stáří plodu, buď do 5mm nebo do 6mm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 13:28

@Callista
Aha, tak to jsem nevěděla :) taky bych nechtěla jít na odběr plodovky :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
995
16.11.20 13:38
@Anonymní píše:
@Callista
Aha, tak to jsem nevěděla :) taky bych nechtěla jít na odběr plodovky :roll:

Mně od toho zachránilo jednak to, že to následující den přeměřili a bylo to uplně ok. A druhak, že jsem měla genetický test z krve, takže bylo poměrně jisté, že downův syndrom tam není (+9 dalších). Ještě teda udělali podrobný utz orgánů na hodně kvalitním ultrazvuku a vše bylo ok a zhodnoceno jako zdravé miminko.

Držím palce ať ti vše taky dopadne dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama