Hráz po porodu

Anonymni
8.8.09 15:54

hráz po porodu

mam po porodu sesitou hraz, mela jsem tam i modrinu, jak bylo mimi vetsi, tak se mi tam udelal otok…vse se hojilo dobre, rikala jsem si, jak je to vse v pohode a ted ke konci sestinedeli me to siti zacalo nejak zlobit, boli to, kdyz stojim tak citim tu oblast hraze jakoby me tahla dolu, je to neprijemny tlak, na dotek je to taky porad trosku bolestive.
za jak dlouho jste meli siti hraze zahojene po porodu? a jaka byla prvni gyn.prohlidka po sestinedeli?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

50730
8.8.09 16:01

Mně se hráz zahojila dost brzo, do konce šestinedělí stoprocentně. Měla jsem tři stehy… Na prohlídce už jsem o ní nevěděla (zato jsem dost věděla o šití vevnitř, to se hojí dýl - to není ještě úplně OK ani teď :roll: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2923
8.8.09 16:38

Anonymko, používala jsi třeba gel z dubové kůry? Ledovala jsi ránu?
Pamatuju se celkem živě, že zrovna poporodní zranění pro mě bylo asi nejhorší z kapitoly porod, ale třeba ty dvě věci, o kterých jsem psala, mi pomáhaly.

Gel jsem napatlala na mulový polštářek (přímo sahat na okolí jsem si netroufla) a ten pak na hráz - pozor, ze začátku může gel trochu pálit.

Ledování - namočené mulové čtverečky na chvíli do mražáku a pak na poranění.

Možná by ti na ten tlak(nakonec se ukázalo, že to bylo křečovými žilkami v místě) pomohl i gel z arniky( objednala jsem v lékárně, např. od Weledy), jen pozor, arnika je alergenní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1205
7.11.12 15:05

Ahoj, mám podobný dotaz..Jsem týden po porodu, nenastříhávali mě a maličký mě v celku dost roztrhal zevnitř i zvenku, nevím teda kolik stehů, ale co jsem se dívala tak z venku jsem šitá na dvou místech..
Bolí mě to hlavně když sedím, za jak dlouho se vám to zahojilo? Čím bych mohla dopomoct k hojení? četla jsem že je dobrá dubová kůra, nebo máte lepší tip? Štve mě to hlavně kvůli malému, sedět s ním nebo vstávat pro něj je pro mě utrpení :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
314
7.11.12 15:07

Dva, možná tři týdny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1205
7.11.12 15:08

@zavjej Ježiši to je dlouhá doba :lol:..A měla jsi hodně stehů? Mám hrůzu že to s tím co mám to bude na dlooouho

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5343
7.11.12 15:18

Měla jsem 2 stehy. Asi tak za týden jsem v poho seděla, ale ještě asi 14 dní mě to bolelo při vstávání. Hodně mi pomohla dubová kůra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
162
7.11.12 15:26

Dubová kůra a gel Mithra na hojení hráze od Nobilis Tilia, na stahování rány je taky dobrý Hemagel, seženeš v lékárně. Hojení je individuální, to Ti nikdo neřekne. Přeju brzkou rekonvalescenci. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
7.11.12 15:33

@Denisa313 Nejvíc ti pomůže se pořád sprchovat. Jakmile si měníš vložku, jakmile jdeš na záchod, prostě často a není potřeba se ani ničím mýt, stačí vlažná voda. Klidně ve sprše i čůrej, jestli to pro tebe bude jednodušší. Tak a pak pořád „větrat“. Jakmile je chvilka, hoď si pod sebe na postel takovou tu dětskou přebalovací jednorázovou podložku, sroluj kalhotky s vložkou a nech spodek „volně dýchat“. No a pak používat jen porodnické vložky namísto těch, co mají zespoda ty neprodyšné materiály.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
806
7.11.12 15:38

Já měla asi 4 stehy zvenku, který mi ještě popraskaly. První týden jsem nemohla vstát vůbec. Druhý týden jsem už začala trochu chodit na procházky, ale obešla jsem blok a nemohla jsem bolestí ani dojít domů :mrgreen: Mě na to dali nějakou speciální mastičku v nemocnici, kam jsem šla kůli tomu prasknutí stehů. Jinak mi moc pomáhal řepík. Udělala jsem si silný čaj a pořád jsem se tim omývala I jsem si třeba namočila tampon na odličování a nechala jsem si ho chvíli na inkriminovaném místě, aby působil dýl :) Jinak nevim jak ostatní, ale mam to pořád dost citlivý i 5 měsíců po porodu… :? A pro povzbuzení, i když to bolelo jako čert, tak to bylo od toho 2. týdne každý den o trošku lepší až to nakonec bylo úplně zahojený;)A ty porodnický vložky jsem taky používala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1205
7.11.12 15:38

Skočím si pro dubovou kůru, snad trochu pomůže..
@Amabilis77 Tak všechno jak píšeš dělám, až na to větrání, nemám kdy když tu pořád někdo vedle mě je :lol: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
7.11.12 15:45

@Denisa313 Pod peřinou to jde i „nenápadně“. My takhle větraly i v porodnici a chodily s obnaženýma prsama namazanýma Bepanthenem. Návštěvy nevěřily svým očím :lol: To bylo s prvním dítětem, byly jsme na pokoji tři a fakt jsme se tam sešly. Jsme ve spojení doteď :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1205
7.11.12 15:48
@Amabilis77 píše:
@Denisa313 Pod peřinou to jde i „nenápadně“. My takhle větraly i v porodnici a chodily s obnaženýma prsama namazanýma Bepanthenem. Návštěvy nevěřily svým očím :lol: To bylo s prvním dítětem, byly jsme na pokoji tři a fakt jsme se tam sešly. Jsme ve spojení doteď :lol:

No nějak zkusím, určitě to každý pochopí :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
7.11.12 15:55

@Denisa313 Přeju, ať se ti to zahojí co nejdřív a co nejlíp. Já měla při prvním takovej nástřih, že jsem to cítila ještě půl roku po porodu, o sexu ani nemluvě :lol: Ale je to tím, že mi to zašili nějak ošklivě, takže jsem jizvu furt cítila. teď je to už v pohodě. Při druhém dítěti mě nenastříhli, jen jsem se natrhla, to bylo na jeden steh a hned první den jsem seděla, jak by se nechumelilo :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1205
7.11.12 15:58

@Amabilis77 No já nějak nechápu proč mě nenastřihli když věděli že jsem na 8 nebo 9cm a měli na to 20minut co jsem tlačila..Co jsem se dívala tak jedna jizva má tak tři cm a zašitá jsem úplně hrozně :x tak doufám že až se to zahojí, nebude to tak hrozné jako ted

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama