Hrazené očkování meningokok

Anonymní
28.4.20 21:54

Hrazené očkování meningokok

Ahoj. Asi už víte, že se bude hradit očkování Bexsero. Jenže k věci. Bude to hrazené jen do půl roka věku dítěte. A začíná to platit 1.6. Jenže malému bude 6měsíců 27.5. Asi nemáme nárok, že? A kdybych jednu dávku zaplatila a ta by se naočkovala, myslite ze ty dve zbyle bychom měli hrazene? Prijde mi to nefer aby nam to uteklo o 4dny..

  • Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14720
28.4.20 22:03

Zeptej se lékaře, tady ti asi na to nikdo neodpoví.
Je to nové.
Bohužel myslím, že ti to utece :nevim:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4716
28.4.20 22:06

Není to nefér. Někde se ta hranice určit musí. Aby to bylo fér, musely by se peníze vyplatit všem, kteří kdy byli očkovaní.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9486
28.4.20 22:06

Podmínky nesplníš, bude to hrazeno jen při zahájení očkování do 6 měsíců věku (to se týká sk. B) a u sk. A, C, W, Y při očkování ve druhém roce života.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9486
28.4.20 22:13

I když se dívám na tu novelu a účinnost by měla být od prvního dne kalendářního měsíce následujícího po vyhlášení a vyhlášeno už to je, tak nevím proč se všude píše o červnu :think: Možná se počítalo s červnem a stihlo se to rychleji?

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.20 22:15

@Lendeš jasne. Ale kdyz dam maleho očkovat ted? Mohli by ki ty dve vakciny zaplatit

  • Citovat
  • Nahlásit
9486
28.4.20 22:26
@Anonymní píše:
@Lendeš jasne. Ale kdyz dam maleho očkovat ted? Mohli by ki ty dve vakciny zaplatit

Jo takhle, tak to nevím, to se asi informuj na pojišťovně. Ale pokud by to bylo účinné od května, tak by ti to vyšlo na všechny dávky, ale fakt nevím, proč se ve všech článcích píše o červnu.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3284
28.4.20 23:14

Myslím, že ti to uteče, proč by to bylo nefér? :nevim: Někde to prostě musí určit a nelze se zavděčit každému. Mně třebas zase při prvním dítěti utekl o pár dnů nárok na PPM, díky „báječnému“ zaměstnavateli. Fér - nefér?… nezakládala sem o tom diskuze na netu :think:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9486
3.5.20 22:23

Tak je ta účinnost zákona od května jak jsem psala: https://www.zpmvcr.cz/…-pojistovna/

§ 30 https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1997-48

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat