Hrbím se - jak se to odnaučit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ristrina
Kecalka 197 příspěvků 29.10.18 11:40
Hrbím se - můj zlozvyk

Hezký den všem,

dnes jsem se hodně zastyděla. V práci se zastavila kolegyně, která odešla na mateřskou. Nikdy jsme si nijak nerozuměly - mile jsme se přehlížely. Když se vracela od šéfa, zastavila se u mého stolu a jen tak při řeči mi řekla, že je ráda, že se v práci nic nezměnilo a se smíchem dodala „ani to tvoje HRBENÍ“.

Nevěděla jsem, co říct. Má totiž pravdu. Blízcí mě na to upozorňují docela často. Jenže nevím, jak se to ODNAUČIT?

Máte prosím nějaké tipy?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

lucije28
Ukecaná baba ;) 1570 příspěvků 29.10.18 11:44

@Ristrina - soucítím s Tebou :mrgreen: , mám ten samý problém, asi né v takovém rozsahu, jako ty, ale bohužel se také hrbím. Je to dané sedavým zaměstnáním, blbě se to odnaučuje. Nicméně si počkám na zaručené rady, jak toho docílit. :pankac:

berusa.m
Závislačka 2747 příspěvků 29.10.18 11:46

Přidávám se do klubu. Už se mi dělá za krkem takový ten hrb. Chce to posilovat zádové a břišní svalstvo. I tím svým blbým držením děla vypadám, že mám větší břicho než mám. :(

Kelsey
Hvězda diskuse 44765 příspěvků 29.10.18 11:50

Cvicit jogu.

Zireael
Ukecaná baba ;) 1754 příspěvků 29.10.18 11:52

Jóga. Hodně mi pomohla dříve, v poslední době na ni není čas a cítím (a začínám i vidět), že je to zase třeba. Jako doklad a motivaci doporučím i tenhle článek: https://nypost.com/…p-you-young/

bublinek
Kelišová 5111 příspěvků 29.10.18 11:57

Jak je výše, joga. Zafixovala jsem si držení těla s narovnanými zády a i zpevnění břicha pomáhá.

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 29.10.18 11:58

Najdi si dvoumetrového přítele, hrbení tě přejde samo.

Ristrina
Kecalka 197 příspěvků 29.10.18 12:00

@lucije28 @berusa.m Holky, děkuju vám za upřímnost, jsem ráda, že v tom nejsem sama.

Svého času jsem se hodně hlídala, ale poslední asi rok, jsem polevila. Normálně mi dělá problém sedět nějak správně i u stolu. A když se chvíli hlídám - jsem unavená :oops: :roll:

@Kelsey @Zireael Ano, jóga je skvělá, máte pravdu. Ani nevím, proč jsem přestala. Nějak jsem zlenivěla…

@Zireael a děkuju za odkaz, hned se mrknu.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 1 inzerát 29.10.18 12:00

Nevim, jestli se to dá naučit v dospělosti, ale na hrbení prostě funguje dril :D Já v tom měla fakt přísnou výchovu od babičky. Tak mi to vštípila, že se ani nahrbit neumím, není mi to pohodlné. Nejpohodlnější a nejpřirozenější sezení a stání je prostě s rovnými zády :D Neustále na to myslet, pořád se opravovat, až najdete ve správným držení těla úlevu.

radkka
Generální žvanilka 20613 příspěvků 29.10.18 12:01

Posílit zádové a břišní svaly.

Příspěvek upraven 29.10.18 v 12:02

Ristrina
Kecalka 197 příspěvků 29.10.18 12:01

@bublinek děkuju :kytka:

@Jar Jar :P splněno

Eule
Ukecaná baba ;) 1032 příspěvků 29.10.18 12:03

jóga, cvičení středu těla (prkno, cviky na pánevní dno)… doporučuji si zajít na workshop a cvičení s fyziomami.com - pokud tedy máte největší potí v oblasti břicha)… a cvičit, cvičit, jinak to nejde :-( ale mám stejný problém, u mě podpořený diastázou (rozestupem břišních svalů)…

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 29.10.18 12:40

existují i popruhy na držení páteře, nebo tejpy, neudělá to všechnu práci, ale trochu to podrží

Ristrina
Kecalka 197 příspěvků 29.10.18 14:05

Děkuju za všechny rady :kytka: Vrátím se ke starým návykům a snad se zase srovnám. Doslova a do písmene :)

@Čičorečka jj, dril :lol: No v minulosti mi to šlo, tak se musím zase začít snažit.

Večer začnu postupně cvičit. Snažím se „už“ teď hlídat, ale je to tak nepohodlné. Jako by mi na zádech seděli přerostlí skřítci. Ale nepohodlí je trapná výmluva, prostě se musím snažit.

@Čičorečka @radkka @Eule @sinapis.alba ještě jednou díky za vaše rady :kytka:

Pokud někoho ještě napadne nějaká vychytávka, budu ráda.

berusa.m
Závislačka 2747 příspěvků 29.10.18 14:25

@Ristrina Já to prostě cítím, že mám ochablé svaly. Jakmile si to uvědomím a držím záda rovná, po 5ti minutách už to bolí. Nejhorší je to v autě. Tam se hrbím teda fest. Ale sama už cítím, že je to problém a musím ho řešit. Nechci být shrbená jak stařena. Dnes jsem si dala jógu podle youtube. A musím fakt zamakat.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Bude Bendig v porotě ankety Czech Singer? Jeho manažer mluví o podvodu!

Zpráva o tom, že Jan Bendig usedne v odborné porotě nově vzniklé ankety Czech... číst dále >

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >