HRISTINA kosmetika - přírodní složení?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
16.11.21 19:24

HRISTINA kosmetika - přírodní složení?

Ahoj,
mám na Vás zase nějaký dotázek.
Tentokrát jsem na internetu narazila na údajně přírodní kosmetiku Hristina. Na stránkách mají spoustu produktů, u kterých mají (pozor česky!) napsané složení, které nezní vůbec špatně, ba naopak. Hodně výrobků se údajně skládá pouze z přírodních olejů a bylin. Přijde mi to docela divné. Zaprvé šampony bez tezidů? A zadruhé ta cena…není taky moc vysoká…na 100% přírodní kosmetiku. Myslíte, že uvádějí opravdu kompletní složení? Na internetu jsem našla komentáře právě o neúplnosti INCI. Nevíte co je na tom pravdy. Popřípadě máte s Hristinou zkušenost ať dobrou či špatnou?
Díky na názor. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
54800
16.11.21 19:44

Nejsem chemik, ale co jsem četla, tak pokud by bylo ve složení pouze to, co ve složení uvádějí, pořádně by to nefungovalo a/nebo nedrželo konzistenci, trvanlivost… takže jo, říká se o nich, že neuvádějí kompletní složení a vyvrácené jsem to nikde neviděla. Ale třeba budu vyvedena z omylu :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3586
16.11.21 20:07

Ahoj, od hristiny jsem měla jednou objednané peelingy na obličej, ale vůbec mi to nesedlo, strašně mi to vysusilo plet až do šupinek… Takže už jsem nic dalšího nezkoušela.

Za mne dobrá přírodní kosmetika je original atok (kremy, vody), nobilis tilia (masky), manufaktura (sprch. Gely, péče o nohy a ruce, masky) a natura siberica (vlasy). Koukám že mám od každého něco, ;) ale je to výsledek několikaletého zkoušení. No… Ono u kosmetiky obecně se musí zkoušet, co komu vyhovuje..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3819
16.11.21 22:31

Koukla jsem jen namátkou na nějaký šampon a není tam uvedeny žádný konzervant, tzn. Není to INCI. Když jim napíšeš, měli by ti (snad i ze zákona) přesné složení napsat. Jestli hledáš přípravky s dobrým složením, zkus třeba Urtekram. Výše zmíněná Natura Siberica taky obsahuje nevhodné konzervanty. Ale je to samozřejmě o tom, jaké má kdo požadavky a co je ochoten tolerovat.
Edit. Mrkla jsem i na sprcháč od Manufaktury a tam jsou ty přírodní ingredience až hodně vzadu ve složení, navíc to obsahuje fakt hnusnou chemii. Ne každá „přírodní značka“ je fakt přírodní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.11.21 23:25
@ProfZav píše:
Koukla jsem jen namátkou na nějaký šampon a není tam uvedeny žádný konzervant, tzn. Není to INCI. Když jim napíšeš, měli by ti (snad i ze zákona) přesné složení napsat. Jestli hledáš přípravky s dobrým složením, zkus třeba Urtekram. Výše zmíněná Natura Siberica taky obsahuje nevhodné konzervanty. Ale je to samozřejmě o tom, jaké má kdo požadavky a co je ochoten tolerovat.
Edit. Mrkla jsem i na sprcháč od Manufaktury a tam jsou ty přírodní ingredience až hodně vzadu ve složení, navíc to obsahuje fakt hnusnou chemii. Ne každá „přírodní značka“ je fakt přírodní.

Děkuju :palec:, zkusím jim tam zítra napsat a uvidíme co odpoví…jestli vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.11.21 09:47

@ProfZav
Tak jsem jim tam napsala a odpověděli mi celkem arogantně, že kompletní INCI mají na stránkách a ať se na to podívám. No nechce se mi věřit, že by to složení bylo až tak super. Kdyby to byla pravda, tak by určitě měli nějaké uznávané ocenění, což nemají…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3819
19.11.21 10:49
@Tereza Terez píše:
@ProfZav
Tak jsem jim tam napsala a odpověděli mi celkem arogantně, že kompletní INCI mají na stránkách a ať se na to podívám. No nechce se mi věřit, že by to složení bylo až tak super. Kdyby to byla pravda, tak by určitě měli nějaké uznávané ocenění, což nemají…

Tak to bych nekupoval už jen z principu.. Zkus ten Urtekram, já jsem s ním moc spokojená. Edit. Mám zkušenosti s šampony, kondicionér a zubní pastou pouze. Šampony mě zbavily lupu a hlavně příšerně ho svědění hlavy. Já nesnesu bezne tenzidy a tyhle mají jemnější varianty, přesto pěkně pění i myjí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat