Hromadění věcí a neschopnost udržet pořádek.

Anonymní
12.1.20 21:13

Hromadění věcí a neschopnost udržet pořádek.

Nevím jak pořádně začít. Zkrátka já i manžel máme rádi hodně věcí kolem sebe a už to přerostlo únosnou míru. Byt je hrozně zaskládaný. je problém cokoliv udělal, sedět u stolu atd.
Bojím se, že mi sociálka vezme dítě. Už jsme se hodně věcí zbavili, ale byt je stále dost přecpaný, jak na běžné poměry.
Nějaké rady? Potřebuji namotivovat, aby pokračovat v úklidu. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20609
12.1.20 21:15

Může ti s tím pomoci někdo jiný kromě manžela?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30287
12.1.20 21:15
@Anonymní píše:
Nevím jak pořádně začít. Zkrátka já i manžel máme rádi hodně věcí kolem sebe a už to přerostlo únosnou míru. Byt je hrozně zaskládaný. je problém cokoliv udělal, sedět u stolu atd.
Bojím se, že mi sociálka vezme dítě. Už jsme se hodně věcí zbavili, ale byt je stále dost přecpaný, jak na běžné poměry.
Nějaké rady? Potřebuji namotivovat, aby pokračovat v úklidu. :think:

Zkus metodu Marie Kondo. Je to taková minimalistka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5115
12.1.20 21:16

Ta sociálka by pro tebe mohla byt dost velká motivace…když se bojíš. Ale to už by musel být opravdu velký nepořádek, špína atd. aby ti sociálka vzala dítě. Vem ten uklid postupně místnost po místnosti a věc kterou jsi více než rok nepotřebovala bez milosti vyhoď!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.20 21:16

Snažila jsem se sehnat pro sebe psychologa, ale asi se takovým problém nikdo nezaobírá. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
3871
12.1.20 21:18

K čemu vám ty věci jsou? Kolik z nich opravdu používáte a co to třeba konkrétně je? Začni pokoj po pokoji a opravdu důsledně bez milosti vyhazuj všechny cetky. Uvidíš, že se ti bude lépe dýchat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.20 21:19
@divine woman píše:
Může ti s tím pomoci někdo jiný kromě manžela?

prosila jsem sousedku, ale lidi se divně koukají. Nechápou to, že mám takový problém.
Asi jinak působím normálně.

• Citovat
  • Nahlásit
30287
12.1.20 21:20
@Anonymní píše:
Snažila jsem se sehnat pro sebe psychologa, ale asi se takovým problém nikdo nezaobírá. :nevim:

Kamarádka by ti nepomohla byt uspořádat? Nemá k věcem citový vztah. Půjde jí to lépe. V pátek byl v Sama doma psycholog, teď nevím, jak se jmenoval. Zabývá se právě takovým hromaděním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3871
12.1.20 21:20

Někoho si k úklidu prizvi, řekni o problemu kamarádce. Na internetu se dají sehnat i holky, co přijedou k tobě a pomáhají třídit věci. Kamarádka si takovou paní pozvala a byla nadšená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30287
12.1.20 21:21
@Anonymní píše:
prosila jsem sousedku, ale lidi se divně koukají. Nechápou to, že mám takový problém.
Asi jinak působím normálně.

Asi bych se jako sousedka taky koukala divně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20609
@Anonymní píše:
Snažila jsem se sehnat pro sebe psychologa, ale asi se takovým problém nikdo nezaobírá. :nevim:

To je divné. Mám známou s podobným problémem. Má bipolární poruchu a nejvíc jí pomáhají s úklidem vlastní děti. Jsou už tedy dospělé. Doporučuji nevzdávat hledání psychologa a uklízet po jednotlivých místnostech. Začít předsíní nebo prostorem kolem vchodových dveří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
@cverunka píše:
K čemu vám ty věci jsou? Kolik z nich opravdu používáte a co to třeba konkrétně je? Začni pokoj po pokoji a opravdu důsledně bez milosti vyhazuj všechny cetky. Uvidíš, že se ti bude lépe dýchat.

přemnožilo se mi úplně všechno, ani to nejsou úplně cetky, např. asi deset termohrnků…a tak bych mohla pokračovat.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.20 21:23
@divine woman píše:
To je divné. Mám známou s podobným problémem. Má bipolární poruchu a nejvíc jí pomáhají s úklidem vlastní děti. Jsou už tedy dospělé. Doporučuji nevzdávat hledání psychologa a uklízet po jednotlivých místnostech. Začít předsíní nebo prostorem kolem vchodových dveří.

bipolární poruchu mám. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
4535
12.1.20 21:24

Já jsem notorickej bordelar, manžel a děti zase hromadí, co můžou. Minimálně jednou za rok, klasicky po Vánocích, si sedneme a vše, co jsme ten rok nepouzili, vyhodime. Stejně tak rozbité nebo nekompletní věci. Dřív jsem mívala problém něco vyhodit, byla jsem se že jakmile to vyhodil, budu to potřebovat. I se to párkrát stalo, ale vždy jsem to nakonec nějak vyřešila i bez oné vyhozené věci. Nikdy to nebylo nic důležitého, talze teď už tyto vyhazovaci večírky pořádal častěji a s radostí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5115
12.1.20 21:24
@cverunka píše:
Někoho si k úklidu prizvi, řekni o problemu kamarádce. Na internetu se dají sehnat i holky, co přijedou k tobě a pomáhají třídit věci. Kamarádka si takovou paní pozvala a byla nadšená.

Joo mě by to i bavilo…miluji třízení a vyhazovaní nepotřebných krámu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat