Hromadné oznámení zaměstnavatele HOZ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aledud
Kecalka 406 příspěvků 16.04.18 18:55
Hromadné oznámení zaměstnavatele HOZ

Mám dotaz na mzdovky. Mám dvě zaměstnankyně, které se vracejí z RD - obě dříve než ve třech letech takže budou pobírat RP + budou už na půl úvazku pracovat. Já je dnem návratu do práce odhlásím kódem „Ú“ nebo je odhlásím až po ukončení pobírání RP? A další dotaz, jedna bude mít plat menší než min. mzdu, proto ji nechám podepsat čestné prohlášení o péči o dítě - nechodí do školky, navíc má více než dva roky - a toto potvrzení si jen uložím do složky, nebo s tím ještě musím někde operovat? Děkuji.

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61392 příspěvků 3 inzeráty 16.04.18 19:35

@aledud S kody neporadím, nevím, co je kod U, ale nějak musíš ukončit jejich RD, neb ta návratem do práce na původní smlouvu končí. Plus ta co bude mít menší než minimální mzdu ti čestné prohlášení podepisovat nemusí, pokud stále bere rodičák, tak by měla doložit to pobírání rodičáku a ty bys nějakým způsobem měl na pojištovnu nahlásit, že stále bere rodičák a tedy, že pro ni neplatí doplatek do minimální mzdy.

aledud
Kecalka 406 příspěvků 16.04.18 19:48

Tím U se ukončuje md nebo RD a je pravda, že dnes jsem se ptala dvou mzdových účetních a každá to dělá jinak. Jedná ukončí tím kódem U i když ještě pobírá to a druhá až skončí pobírání RD, tak nevim. Napíšu na infolinku přímo na VZP oni vesměs odpoví. Když se mi vracela jen na měsíc na výpomoc, tak napsali, že nemám hlásit nic, tak jsem to připojila k tomu HOZ pro případ kontroly, kdyby se ptali.

yweta
Závislačka 4157 příspěvků 16.04.18 20:38

Neb ani pokyny na stránkách VZP nejsou jednotné, ukončila bych až při ukončení pobírání RP. Do té doby nemusíte dopočítávat do minima. Zvážila bych i možnost po dobu co se vyplácí RP, zda by se spíše nevyplatila DPP, nežli klas.PP.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61392 příspěvků 3 inzeráty 16.04.18 21:15

@aledud Tak záleží, co všechno se tím kodem má ukončovat, protože RD a pobírání RP jsou 2 rozdílné věci.

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2364 příspěvků 17.04.18 09:40

@aledud Kódem U budeš hlásit změnu až po ukončení RD nebo pobírání RP.

aledud
Kecalka 406 příspěvků 17.04.18 09:47

@Sojkka Takže zatím nebudu na ZP hlásit nijak, nechám kód M a až ukončením pobírání RP nahlásím kódem U. A co když bude mít plat nižší než min. mzda, musí mi podepsat čestné prohlášení nebo dodat nějaké jiné potvrzení, třeba, že pobírá těm RP? Rodičovskou dovolenou nástupem do práce ukončí.

Lendeš
Závislačka 4863 příspěvků 17.04.18 11:09

@aledud Ano, měla by ti potvrdit, že pobírá RP, třeba tím čestným prohlášením, aby jí nebyl strháván doplatek do minimálního zdravotního.

aledud
Kecalka 406 příspěvků 17.04.18 11:14
@Lendeš píše:
@aledud Ano, měla by ti potvrdit, že pobírá RP, třeba tím čestným prohlášením, aby jí nebyl strháván doplatek do minimálního zdravotního.

Super, díky

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlechta a Zahradníček se do jeskyně ponořili ráno 29. srpna 1970. Pak přišla bouře...

Celým světem v posledních dnech pořádně zahýbal příběh thajských chlapců,... číst dále >

Lucie, postrach ulice a originality: Vondráčková opisuje od kolegyně?

Má to zapotřebí? Jako by nestačilo, že Lucie Vondráčková (38) má repertoár... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

VIDEO: Módě ve Varech vládla romantika, velké brýle a pohodlné tenisky

Móda návštěvníků karlovarského filmového festivalu se v posledních letech... číst dále >

Reklama