Hromadné školní prohlídky

LuckaMa1
27.5.20 19:00

Hromadné školní prohlídky

Zažil někdo z vás hromadné školní prohlídky? Jak probíhaly u vás?

Příspěvek upraven 27.05.20 v 19:08

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10798
27.5.20 19:02

U zubařky a už to sice za komunistů nebylo, ale měla jsem z toho „trauma“ docela dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
27.5.20 19:05

Já taky pamatuji až po revoluci. Musel to být začátek 90. let.
A traumata z toho nemám, dneska by to holky nesly asi hůře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26982
27.5.20 19:06

@LuckaMa1 uz ne za komunistů, ale chodili jsme hromadně na preventivky, na očkování…
Pro mě to nebylo příjemné, když doktorka řešila přede všemi menstruaci a prsa.
Kamarádka je o 10 let starší a vzpomínala, že byly všechny holky hromadně i na gynekologii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3255
27.5.20 19:08

Zažila jsem vážení a měření ve škole, očkování a zubařské prohlídky. Zvlášť vážení docela hrůza, byla jsem dítě s nadváhou, tak ta nahlas hlášená kila dost bolela. A u zubaře taky lahoda. Křeslo měl proti obrovskému oknu, které vedlo na zahradu, kam byli vypuštěni spolužáci, kteří byli po prohlídce. A samozřejmě čuměli oknem do ordinace a hihihi, hahaha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.5.20 19:09

Jsem ročník 89 a na prvním stupni základny jsme měli 1× kontrolu chodidel (jestli nemáme ploché nohy) a 1× kontrolu protilátek na tbc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3281
27.5.20 19:20

Ročník narození 1986 - vzpomínám na ZŠ na hromadnou zubní a očko :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22785
27.5.20 19:21

Jo, zažila. Památná byla hromadná návštěva zubaře, kdy jeden spolužák pokousal zubařku i sestru a za velkého řevu utekl z ordinace domů. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Pet32
27.5.20 19:24

My jako děti chodily, ještě ve 14 na očkování proti tetanu, k zubařce taky, prohlidky, nechodily jen ty děti, které měly jiného doktara.

• Citovat
  • Nahlásit
8536
27.5.20 19:28

Hromadně k zubaři jsme chodili ještě tak cca kolem roku 1995, krom té nepříjemné chvilky v křesle jsme to brali jako fajn ulejvárnu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25875
27.5.20 19:47

Hromadneho zubare a vyplachovani. :poblion:
Na hromadne ockovani jsem byla nastesti nemocna, tak jsem sla solo. Pak to zrusili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26982
27.5.20 19:56

My tedy chodili ještě v roce 1999. To jsem byla v devítce.
Očkování si pamatuju několik - obrnu (ta byla přímo ve škole a museli jsme se složit na piškoty), TBC (taky ve škole, přijel někdo z okresu), zarděnky (to mě neockovali, protože jsem je měla a dívali se na mě jak na vyvrhele). Na preventivky jsme chodili misto tělocviku, protože jsme se na něj dělili na holky a kluky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17785
27.5.20 19:59

LOL, to hromadne ockovani mi pripomina, jak mi kamaradka vypravela, ze jednou u nich ve skolce bylo nejake hromadne ockovani, ale ne v jejich tride. A ze ona tam cumakovala okolo, bavila se na tom, jak nektere decka vriskaji a nechteji se nechat naockovat, kdyz si ji ockovaci personal vsiml a prej „tak pojd holcicko taky“. Kamaradka se branila, ze ona neni z te tridy a ze ockovana byt nema, ale byla naockovana :D

Pak si doma stezovala rodicum a ti se tomu smali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17785
27.5.20 20:03

Ja hromadne zazila jenom ockovani na tuberu tusim a jednou jsme byli u zubare. Na mne se nastesti nedostalo, protoze zubarka hrube podcenila, kolik ji bude trvat vysetrit celou tridu, takze polovina tridy zustala nevystrena.

A hromadna navsteva gynekologie? Ty vogo, to jim dovolil kdo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.20 20:07

Holky…jako jo, na jednu stranu opruz…na druhou…NIKDO ze spolužáků neměl tak „středověké“ zuby, jako vídám u dětí na druhém stupni dnes 8o 8o 8o
Znám několik co už nemají druhé zuby - horní jedničky nebo dvojky :zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat