Hrozí 2. předčasný porod?

31.1.21 17:23

Hrozí 2.predcasny porod?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat maminek po předčasném porodu, zda se situace opakovala i u druhého miminka? Dcera se narodila 33+4tt, nyní přemýšlíme o druhém, ale hrozně se bojím, že se situace bude opakovat, nebylo mě řečeno ani, proč se tak stalo..Prožila jsme na začátku těhotenství úmrtí maminky, tak to přikládám stresu. Strasne by jsme si druhé miminko přáli, ale mám strach…a neumím si ani představit tak dlouhé odloučení od mě dcery…Máte nějaka zkušenost? opakovala se situace? Děkuji moc :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
31.1.21 17:42

Já tedy neporodila o tolik dřív, ale riziko jsem měla od 24tt kdy už hlavička nalehala a čípek žádný. Druhé těhotenství bylo úplně stejně, jenom vše bylo trochu později. U druhé až od 31tt. Ale nemusí to tak být ;)
Já i tak chci zkusit ještě jedno. :)

• Citovat
  • Nahlásit
7353
31.1.21 17:43

Ja tuto zkusenost nemam, ale znam maminku, ktere se prvni i druhe ditko narodilo predcasne. Tusim 28. a 33. tyden. Treti ditko bylo v terminu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13992
31.1.21 17:54

Dcera narozena 26 + 0( dvojcata, infekce), syn 38+0. Zalezi na tom, proc jsi porodila drive..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.1.21 17:55
@Anonymní píše:
Já tedy neporodila o tolik dřív, ale riziko jsem měla od 24tt kdy už hlavička nalehala a čípek žádný. Druhé těhotenství bylo úplně stejně, jenom vše bylo trochu později. U druhé až od 31tt. Ale nemusí to tak být ;)
Já i tak chci zkusit ještě jedno. :)

Já se tak bojím…blbě sem to snášela…a vlastně bych ani nevydržela tak dlouho bez malé… Opravdu nevím co mám dělat…Nechci to znovu zažít, být zase bez miminka.Hned po porodu mě ji odebrali a pochovat mě ji dali až po 4 dnech, hrůza! Budu V držet palce, ať to do třetice dopadne dobře :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.1.21 18:00

@Králičice Nějak se to ze zprávy nemůžu dočíst…tehdá mě nenapadlo se na to zeptat resila sem furt malou.Vy jste se nebála? děti jsou v pořádku? :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
31.1.21 18:18

Chápu, že se bojíš. Já taky. Dcera 32+1, hypotrof, byla maličká, důvod neznámý. Nešly jí živiny, ale na to není léčba. Je to sázka do loterie. Takže já druhé už raději ne. Nerada riskuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3506
31.1.21 18:20

První narozený 35+1 a druhátko mi museli vyvolávat. :)) Ale chápu, že se bojíš, taky jsem měla strach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13992
31.1.21 18:57

@Romanetka.s - mě se naridily dvojčátka a chlapeček po měsíci zemřel.. Dcerce je 8 let a je zdravá..
Jenže když se mi blížil konec rodičáku, cítila jsem, že nejsme úplní.. A tak se nám ta dušička vrátila. A bála jsem se - dokonce jsem raději jela do porodnice hned, jak odešla hlenová zátka (poprvé jsem porod nepoznala a jen díky šťastné náhodě jsem neporodila doma).
Bohužel já porodila předčasně z důvodu, které jsem nemohla ovlivnit..
Musíte si to rozhodnout vy.. Ty s partnerem a prvním dítětem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1692
31.1.21 18:58

První dcera narozena 33tt. Důvod v podstatě taky nevím, ve 30tt jsem začala mít kontrakce, tři týdny ležela v nemocnici, pak mi praskla voda. Druhý syn normálně v termínu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.1.21 19:24

@sportka Já právě taky ne…neumím si představit to prožívat znovu…ale vím, že sourozenec je nejvíc co ji můžeme dát :srdce:..mám z toho hlavu jak pátrací balón 🙉 tolik bych chtěla…ale…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.1.21 19:24

@Blue2 děkuji,to moc ráda čtu ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.1.21 20:08

@Králičice Kdybych právě věděla, proč se to stalo…mám to stejně jako vy…nejsme prostě kompletní…sama mám sourozence a neumím si to bez nich představit…Preci jen tu nebudeme věčně…tak ať tu někoho má.., ovšem, když si vzpomenu a vybavíme porodnici, je mě do breku, hormony se mě asi ještě neuklidnili, dcera má 2 roky 🙉 🙉

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13992
1.2.21 12:24

@Romanetka.s - a co na to lékař? Co to zkusit probrat s ním? Nebo s někým z Nedoklubka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.2.21 18:26

@Králičice to jsem zkoušela :) odpověď-to vám nikdo neřekne..Tak mě spíše zajímají zkušenosti :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat