Hrozí mi něco, když má moje matka dluhy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dessari
Nováček 4 příspěvky 28.02.17 09:40
Hrozí mi něco, když má moje matka dluhy?

Zdravím. Chci se poradit, zda mi neco hrozi kdyz je ma matka v dluzich? Dluzi na vsechny strany, ma exekuce. S pritelem se chceme brat a stavet dum a bojim se, aby nam na dvere nezaklepal exekutor od matky. Neexistuje treba nejake predcasne odstoupeni od dedictvi nebo tak? Dekuji za pomoc.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

zelenoockaa19
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 28.02.17 09:48

@Dessari Důležité je odstoupení od dědictví až to bude potřeba. Pokud u vás nebude mít trvalý pobyt nebo s ní nebydlíte tak by teoreticky neměl být problém zatím. Ale známe exekutory že jo…

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1660 příspěvků 28.02.17 09:48

Také mne zajimá do budoucna :)

Nymphetamine
Kecalka 443 příspěvků 28.02.17 09:49

Kdyz se neco stane, dluhy podedis- bohuzel. Muzes se zrici dedictvi.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63350 příspěvků 3 inzeráty 28.02.17 09:55
@Nymphetamine píše:
Kdyz se neco stane, dluhy podedis- bohuzel. Muzes se zrici dedictvi.

Tedy když nebude chtít, tak žádné dluhy nepodědí… pravda, ani žádná aktiva, ale těch zas u někoho, kdo „dluží, kam se podívá“ moc nebude.

Maden
Zasloužilá kecalka 941 příspěvků 28.02.17 09:55

Můžeš se vzdát dědictví. Až to bude aktuální. Notář ti vyčíslí aktiva a pasiva.

Dessari
Nováček 4 příspěvky 28.02.17 10:04

Takze dokud se ji „neco“ nestane tak muzu byt relativne v klidu?

ropucha 02
Ukecaná baba ;) 1173 příspěvků 28.02.17 10:15

@Dessari Ano.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16485 příspěvků 28.02.17 10:27

Pokud je matka naživu, jsou její dluhy její problém. Nepředpokládám, že bys jí třeba ručila nebo nějak figurovala v jejích úvěrových transakcích, ani že byste jí ve vašem bydlišti umožnili žít (fakticky i formálně).
Ve chvíli, kdy matka zemře, vzdáš se prostě dědictví jako celku. Stejně bys zřejmě „zdědila“ jen či převážně pasiva, takže není co řešit.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.17 10:28

Anonymita:citlive tema :roll:
Pokud tvoje matka nema trvale bydliste na tve adrese nemusis se niceho bat. Exekutori za tebou opravdu neprijdou! Nesmi ikdyz si dcera!! Ale pokud ma trvale bydliste na tve adrese, pozor vsechno co je v byte je automaticky brano i jako jeji majetek! Kdyz by prisli exekutori zadne slovo jim nestaci! Ikdyz budes tvrdit ze je to tvoje, je jim to fuk. Ale i to se da pojistit tak ze na vse co je tve a ma hodnotu budes mit papir od koupe. Pozor, paragon nestaci, musi tam byt jmeno majitele, tedy tebe! Kdyz budes mit papir o napr. televize u sebe Exekutori by vec nesepsali, pokud by jsi nemela papir u sebe exekutori vec sepisou do zabavenych veci ale ty by si nasledne podala k soudu navrh na vyjmuti veci z exekuce. Exekutorum poslala navrh na vylouceni veci a oni nesmi nijak s vecmi manipulovat! Zni to slozite, ale ja si tim prosla a vse mi trvalo asi hodinu sepsat. Pokud by tva matka zemrela, dluhy se automaticky dedi na manzela a deti.Ty by ses jednoduse vzdala dedictvi. Zalezitost jednoho papiru. Pokud by si ale mela deti, tak po odmitnuti dedictvi tebou automaticky pripada tebou odmitnute dedictvi na tve deti. Po te musis odmitnout i za deti. Pokud by jsi mela jedno muze odmitnout za dite manzel ci pritel. Pokud dve musi odmitnout nekdo treti. Opet jeden papir. Odmitnute dedictvi jde dale do rodiny. Tedy sourozenci matky a jejich deti, od matky rodice, jejich sourozenci, deti, vnoucata. Zakon v tomhle udelat ponekud velky chaoz. Pokud vsichni odmitaji dedictvi prechazi dedistvi na stat. Odmitnutim dedictvi tebou, a za pripadne deti to pro tebe konci a dal ti jiz nic nehrozi. Pokud by jsi chtela s necim jeste poradit, pisni sem a ja ti pak pisnu do osobky.

Uživatel je onlineKakika
Extra třída :D 14949 příspěvků 28.02.17 10:32

Opravdu laický dotaz ze sekce „jedna paní povídala“…co je na tom pravdy, že když já se dědictví vzdám, přejde to na mé děti?

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33213 příspěvků 28.02.17 10:41
@Kakika píše:
Opravdu laický dotaz ze sekce „jedna paní povídala“…co je na tom pravdy, že když já se dědictví vzdám, přejde to na mé děti?

je to tak, dětem bude přidělen opatrovník a ten rozhodne v jejich prospěch

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16485 příspěvků 28.02.17 10:45
@Anonymní píše:
Anonymita:citlive tema :roll:
Pokud tvoje matka nema trvale bydliste na tve adrese nemusis se niceho bat. Exekutori za tebou opravdu neprijdou! Nesmi ikdyz si dcera!! Ale pokud ma trvale bydliste na tve adrese, pozor vsechno co je v byte je automaticky brano i jako jeji majetek! Kdyz by prisli exekutori zadne slovo jim nestaci! Ikdyz budes tvrdit ze je to tvoje, je jim to fuk. Ale i to se da pojistit tak ze na vse co je tve a ma hodnotu budes mit papir od koupe. Pozor, paragon nestaci, musi tam byt jmeno majitele, tedy tebe! Kdyz budes mit papir o napr. televize u sebe Exekutori by vec nesepsali, pokud by jsi nemela papir u sebe exekutori vec sepisou do zabavenych veci ale ty by si nasledne podala k soudu navrh na vyjmuti veci z exekuce. Exekutorum poslala navrh na vylouceni veci a oni nesmi nijak s vecmi manipulovat! Zni to slozite, ale ja si tim prosla a vse mi trvalo asi hodinu sepsat. Pokud by tva matka zemrela, dluhy se automaticky dedi na manzela a deti.Ty by ses jednoduse vzdala dedictvi. Zalezitost jednoho papiru. Pokud by si ale mela deti, tak po odmitnuti dedictvi tebou automaticky pripada tebou odmitnute dedictvi na tve deti. Po te musis odmitnout i za deti. Pokud by jsi mela jedno muze odmitnout za dite manzel ci pritel. Pokud dve musi odmitnout nekdo treti. Opet jeden papir. Odmitnute dedictvi jde dale do rodiny. Tedy sourozenci matky a jejich deti, od matky rodice, jejich sourozenci, deti, vnoucata. Zakon v tomhle udelat ponekud velky chaoz. Pokud vsichni odmitaji dedictvi prechazi dedistvi na stat. Odmitnutim dedictvi tebou, a za pripadne deti to pro tebe konci a dal ti jiz nic nehrozi. Pokud by jsi chtela s necim jeste poradit, pisni sem a ja ti pak pisnu do osobky.

Vidíš, to jsem ani nevěděla, že se ten proces odmítnutí dědictví řetězí až na širokou rodinu. Myslela jsem, že dědí potomek (odmítne), jeho děti (odmítnou prostřednictvím rodičů) a tím že to končí. A ono to přechází na tetičky, strýce, bratrance a sestřenky

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16485 příspěvků 28.02.17 10:46
@matkabagristy píše:
je to tak, dětem bude přidělen opatrovník a ten rozhodne v jejich prospěch

takže to nemůžou za děti odmítnout rodiče?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.17 12:02

@pe-terka Bohuzel, politici si hledaj moznosti jak to lidem co nejvice zprijemnit. :zed: :zed: Pokud je jedno dite tak ano, muze odmitnout rodic. Pokud uz jsou dve tak bohuzel. Je to stret zajmu. Ale staci kdyz se urci opatrovnik treba sourozenec ci rodic tveho pritele(manzela) a ten svym jmenem odmitne. Jen papir, nikam se nemusi. Ale musi byt opatrovnikem ten kdo nededi v danem rizeni. Tedy to nemuze byt treba tvuj sourozenec.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >