Hrozná bolest kostrče po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Enicka
Zasloužilá kecalka 878 příspěvků 30.11.18 08:21
Hrozná bolest kostrče po porodu

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli nemáte podobnou zkušenost. Před týdnem jsem porodila syna. Porod probíhal, dá se říct v pořádku. Ale hned po porodu mě začala šílené bolet kostrče. Je to nesnesitelná bolest. Nemůžu si sednout, ani dlouho stát, na zachod skoro nechodím, až už je to opravdu akutni. V nemocnici řekli, že je to normální, že musím vydržet. Ale já se chci zeptat jestli to tak někdo měl a co vám pomohlo?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ivašot.
Kelišová 6721 příspěvků 30.11.18 08:28

Měla jsem to stejně, ze začátku třeba kojení v sedě vůbec nepřicházelo v úvahu. Odeznělo to tak cca po šestinedělí.
Pomoci by ti mohl fyzioterapeut.

Deneriss
Zasloužilá kecalka 904 příspěvků 30.11.18 08:40

Kamarádka šla taky k fyzioterapeutce a ta ji přes konečníku tu kostrc zpět narovnala..

Elephantka
Ukecaná baba ;) 1102 příspěvků 30.11.18 08:43

Znam. Jsem po porodu 2 a pul roku. Zacalo me to jako tobe. A boli me dodnes. Prvni rok to bylo k nevydrzeni, ted uz je to tak na 50%. Absolvovala jsem rentgen, vysetreni u ortopeda, na neurologii, na fyzioterapii, na endokrynologii, CT, magnetickou rezonanci, scan na nuklearni medicine a dalsi vysetreni vsude mozne - a nic. Mne se teda k tomu jeste pridaly priserny bolesti kloubu, ale kostrc me bolela nejvic. Nenaslo se ani z krve nic. Podle klinicky mediciny jsem v poradku. A kostrc taky. Radu nemam. Preju pevny nervy.

mikes89
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 30.11.18 08:57

Soucitim s Vami,vim jaka je to neprijemna bolest. Nastipla jsem si kostrc po padu ze schodu…prvni ctvrt rok jsem nemohla sedea lezet na zadech…pak se to zlepsilo aže pak prisel porod a opet hruza…ted rok po porodu je to mnohem lepsi,ovsem v dubnu rodim znovu,to zase bude… chce to cas,nic jineho mi nepomohlo :hug:

Demi
Závislačka 4110 příspěvků 30.11.18 08:59

Ano, měla jsem to tak a skončila jsem den po propuštění z porodnice opět v nemocnici, i s miminkem. Měla jsem tak hrozné bolesti, že jsem ani malého neudržela v rukou. V nemocnici jsem dostala od bolestí infuze, měla jsem i teplotu, a do dvou dnů už bylo vše dobré. Několik dnů jsem v těch bolestech nemohla ani na velkou, teprve až se mi ulevilo, šlo to. Nejhorší bylo, že když jsem si na bolesti stěžovala ještě v porodnici, sestry mě měly za zpovykanou prvorodičku :roll:

P4ja
Kelišová 6603 příspěvků 30.11.18 09:42

@Enicka Zajdi na fyzioterapii. Můžeš mít hnutou kostrč. Někdy se to po porodu stane. ,

semisova
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 30.11.18 09:44

Měla jsem to po porodu před 4lety také. Začalo to když mě pustili z porodního boxu po dvou hodinách na sprchu. Nemohla jsem ani chodit. Trvalo to asi tři ctyri týdny než to začalo polevovat.
Bála jsem se dalšího porodu, který byl před třemi týdny a díky bohu se bolest kostrče vůbec neozvala :dance:

Trápila mě zas jiná novinka a to tak jednou dvakrát denne taková pichlava bolest v bederní části zad. Trvá to par sekund a bolí to tak ze zadržuju bolesti dech. Teď už se to objeví tak obden.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20069 příspěvků 30.11.18 09:53

souhlas s ostatními, fyzioterapie, případně se svěř gynekologovi (mohl by tě poslat na rentgen).
Po porodu se to stává, kostrč se „hne“, nebo tam může být i zlomenina :?

Enicka
Zasloužilá kecalka 878 příspěvků 30.11.18 12:45

To jste mě Teda moc nepotěšili .V porodnici mi něco píchali ale to vůbec nepomohlo. Zkusím toho fyzioterapeuta. :(

Demi
Závislačka 4110 příspěvků 30.11.18 13:09
@Enicka píše:
To jste mě Teda moc nepotěšili .V porodnici mi něco píchali ale to vůbec nepomohlo. Zkusím toho fyzioterapeuta. :(

Když se mi rozjel porod, cítila jsem, jak mi právě u kostrče silně ruplo. Měla jsem pak v nemocnici několik infuzí od bolesti a pak už stačil jen Novalgin v tabletách. Kolem kostrče prý byl velký otok.

Enicka
Zasloužilá kecalka 878 příspěvků 30.11.18 14:37

@Demi Ruplo?mě se právě zdá, že když si nějak špatně sednu ,tak mě tam taky jak kdyby rupne. Dávali mě ale akorát injekce od bolesti a ty nepomohli.

Demi
Závislačka 4110 příspěvků 30.11.18 15:22
@Enicka píše:
@Demi Ruplo?mě se právě zdá, že když si nějak špatně sednu ,tak mě tam taky jak kdyby rupne. Dávali mě ale akorát injekce od bolesti a ty nepomohli.

No, ruplo to tak, že jsem si říkala, jestli to není i slyšet :lol: Neměla jsi porod vyvolávaný? Ono to asi bude chtít neurologa nebo ortopeda, jestli to přetrvává a nelepší se. Mně manžel normálně volal sanitku, už se na to nemohl dívat. Hned ještě doma mi napíchli tu infuzi, měla jsem celkem i nízký tlak, tak jsem se motala, prostě mě rovnou naložili a odvezli do nejbližší nemocnice. Další porody už byly v pohodě.
Na nic raději nečekej, kontaktuj svého praktika nebo gynekologa, aby tě poslali na rtg a na vyšetření.

P4ja
Kelišová 6603 příspěvků 30.11.18 16:21

@Demi @Enicka Holky doporučuji kontaktovat nějakého dobrého fyzioterapeuta. Já měla hnutou kostrč dost dlouho. Bolesti zad a krční páteře a nebýt masérky, která si toho všimla a poslala mě na fyzio, bych dál chodila na obstriky a jedla prášky. Tím chci říct, že jsem taky měla x rtg a nakonec mně příčinu problémů řekl člověk, který nemá lékařský diplom.

Demi
Závislačka 4110 příspěvků 30.11.18 19:22
@P4ja píše:
@Demi @Enicka Holky doporučuji kontaktovat nějakého dobrého fyzioterapeuta. Já měla hnutou kostrč dost dlouho. Bolesti zad a krční páteře a nebýt masérky, která si toho všimla a poslala mě na fyzio, bych dál chodila na obstriky a jedla prášky. Tím chci říct, že jsem taky měla x rtg a nakonec mně příčinu problémů řekl člověk, který nemá lékařský diplom.

Já chodila na fyzio, pomohlo mi to celkově se zpevnit a srovnat. Kostrč mě přešla tak nějak spontánně během asi týdne po porodu.
Dr. mi vysvětlovala, že kostrč se na začátku porodu jako by zahne dozadu, aby se uvolnilo místo pro průchod dítěte porodními cestami. U někoho je to ale tak rychlé, že se kostrč zahne prudce. Právě proto jsem si myslela, že to tak je u porodů vyvolávaných. Rodila jsem nakonec jen 2 hodiny od odtoku plodové vody a po 2 tabletách.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >