Hrozná reakce po očkování

25
31.5.18 22:46

Hrozná reakce po očkování

Ahoj, dnes malou doktorka očkovala ve 2 měsících dvěma vakcínami - hexa a prevenar, je celý den spavá, zvýšená teplota. Odpoledne 4h po očkování se vzbudila s šíleným záchvatem, byla k neutěšení, odmítala i kojení, dusila se. Od narození skoro nepláče, tak jsme po půl h jeli na pohotovost, kde nám řekli, že jde o reakci na očkování a jinak ok. :nevim:
Chci se zeptat, jaké byly reakce vašich dětí a zda je normální i takový hysterický záchvat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27477
31.5.18 22:50
@Kris243 píše:
Ahoj, dnes malou doktorka očkovala ve 2 měsících dvěma vakcínami - hexa a prevenar, je celý den spavá, zvýšená teplota. Odpoledne 4h po očkování se vzbudila s šíleným záchvatem, byla k neutěšení, odmítala i kojení, dusila se. Od narození skoro nepláče, tak jsme po půl h jeli na pohotovost, kde nám řekli, že jde o reakci na očkování a jinak ok. :nevim:
Chci se zeptat, jaké byly reakce vašich dětí a zda je normální i takový hysterický záchvat?

Syn nikdy nic takového neprodělal. Protože máme rozumnou doktorku, která neočkuje dřív jak po třetím měsíci a nikdy ne 2 vakcíny :zed: Už by mě tam neviděla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1711
31.5.18 22:52

@Kris243 ano, bohužel se to stává. Už nikdy bych nedala dvě vakcíny v jeden den. Udělala jsem to jednou, když měla dcera rok a nikdy více. U mladší očkování zatím odkládáme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
31.5.18 22:53
@Martis83 píše:
@Kris243 ano, bohužel se to stává. Už nikdy bych nedala dvě vakcíny v jeden den. Udělala jsem to jednou, když měla dcera rok a nikdy více. U mladší očkování zatím odkládáme.

Jaká byla reakce u dcery?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6061
31.5.18 22:56

@Kris243 Tak dvě vakcíny na jednou s tím tělíčkem zamávají. Podle mě je to normální, protože i starší děti jsou po očkování nevrlé, mají teploty a nechuť k jídlu. Je maličká, Prevenar bych nedala a už vůbec ne s další vakcínou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13291
31.5.18 22:57

Ano, stalo se mi to u dvou z mych tri deti, neutesitelny plac. Chtela jsem vakcinu rozdelit, ale lekar me presvedcil, ze to je v pohode. Tak nebylo a dodnes jsem kvuli tomu na nej nastvana

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
31.5.18 22:59

@natyber
Myslela jsem to samozřejmě pro malou dobře, jelikož já jako dítě hodně trpěla často na záněty středního ucha a prevenar je proti nim.. ale příště už určitě v jeden den nemáme, vůbec jsem na to nepomyslela, že to na ni bude mít až takový špatný účinek.. doktorka právě čekala, až bude malé přesně 9 týdnů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13291
31.5.18 22:59

Jeste bych dodala, ze Prevenar jsme nahlasili na SUKL a dal se jiz neockoval. S odstupem casu muzu rict, pokud se tedy nejedna o nedonosene dite nebo dite s jinak velmi oslabenou imunitou, ze povazuju Prevenar za uplne zbytecnej

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1711
31.5.18 23:00

@Kris243 asi týden nebo dva nám večer co večer neutišitelně brečela cca do dvou do rána.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
31.5.18 23:00
@MartinaIrena píše:
Ano, stalo se mi to u dvou z mych tri deti, neutesitelny plac. Chtela jsem vakcinu rozdelit, ale lekar me presvedcil, ze to je v pohode. Tak nebylo a dodnes jsem kvuli tomu na nej nastvana

A ten plac byl jen kratce pote nebo dely den i vice dnu? Mala ted spi a ja sedim u postylky a bojim se, aby nezacla zase :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14339
31.5.18 23:01

A jak moc hysterčíte po tom vy, jak moc ji kontrolujete, jak moc se děsíte všech těch tragédií vyčtených z internetu?

Ono se to totiž na děti přenáší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13291
31.5.18 23:02
@Kris243 píše:
@natyber
Myslela jsem to samozřejmě pro malou dobře, jelikož já jako dítě hodně trpěla často na záněty středního ucha a prevenar je proti nim.. ale příště už určitě v jeden den nemáme, vůbec jsem na to nepomyslela, že to na ni bude mít až takový špatný účinek.. doktorka právě čekala, až bude malé přesně 9 týdnů

Prosimte a tenhle blud ti rekl kdo? Prevenar max chrani pred umrtim v pripade te mega oslabene imunity. A prave ze vubec nechrani pred zanety stredousi. Znam nekolik pripadu chronickeho pneumokoka v nose se zanety str.ucha, kdy dite bylo ockovane 4. vakcinami prevenaru

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2398
31.5.18 23:07

Syn mel strasnou reakci na 3. davku Prevenaru a uvazuju, ze druhemu jeste nenarozenemu ho nedame. Bylo mucca 14m a uz chodil. Byli jsme nekdy dopo a v 6 vecer hystericky plac, drzel se me jako kliste a nechtel se me pustit, nesmela jsem mu sahnout na nozicky, postavit se nechtel, byl jak ochrnuty. Byl tu manzel a nakonec i babicka, polozili jsme ho na gauc, ale drzel se babicky jako kliste a pak po 2 hodinach vysilenim usnul. Volala jsem na call centrum zachranne linky a tam mi rekli at mu dam neco na horecku a pockame do druheho dne. Mel horecky, celou noc jsme nespali a hlidali ho. Druhy den byl porad ochrnuty a jeli jsme s nim k doktorovi. U nej to uz bylo lepsi. Doktor rikal, ze se tohle nekdy stava a je to jen reakce a kratkodobe ochrnuti, odpo uz byl v pohode, ale uz to nechci zazit. Ten strach, celou noc jsem probrecela. Od te doby mam strach z kazdeho ockovani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
31.5.18 23:09
@Ellabela píše:
Syn mel strasnou reakci na 3. davku Prevenaru a uvazuju, ze druhemu jeste nenarozenemu ho nedame. Bylo mucca 14m a uz chodil. Byli jsme nekdy dopo a v 6 vecer hystericky plac, drzel se me jako kliste a nechtel se me pustit, nesmela jsem mu sahnout na nozicky, postavit se nechtel, byl jak ochrnuty. Byl tu manzel a nakonec i babicka, polozili jsme ho na gauc, ale drzel se babicky jako kliste a pak po 2 hodinach vysilenim usnul. Volala jsem na call centrum zachranne linky a tam mi rekli at mu dam neco na horecku a pockame do druheho dne. Mel horecky, celou noc jsme nespali a hlidali ho. Druhy den byl porad ochrnuty a jeli jsme s nim k doktorovi. U nej to uz bylo lepsi. Doktor rikal, ze se tohle nekdy stava a je to jen reakce a kratkodobe ochrnuti, odpo uz byl v pohode, ale uz to nechci zazit. Ten strach, celou noc jsem probrecela. Od te doby mam strach z kazdeho ockovani.

Jsem v soku, tohle je posledni nepovinne pclovani, ktere jsem kdy svemu diteti dala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12647
31.5.18 23:10

Syn nemel reakci vubec zadnou, krome mirne zvysene teploty (ani ne 38). Taky dostal kombinaci a dokonce v 6 tydnech (zijeme v zahranici, nez se nekdo zacne rozcilovat nad doktorkou. Co se tyce meho rozhodnuti, klidne se rozcilujte :nevim: )
@Russet : to neni o doktorce, ne? Rozhodnuto dela rodic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama