Hrozně jsem chtěla svatbu a teď mi přijde zbytečná

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
31.10.21 10:16

Hrozně jsem chtěla svatbu a teď mi přijde zbytečná

Ahoj vespolek,
třeba tu narazím na někoho, kdo byl v podobné situaci. Jde o to, že jsme s partnerem 8 let, seznámili jsme se hodně mladí a já si vždy přála, aby mě požádal o ruku. To se stalo, a i když jsem šťastná, nějak mě přešlo to nadšení plánovat samotný akt svatby. Najednou jako bych vystřízlivěla a přijde mi zbytečné utrácet nehorázné peníze za jeden jediný den. Ani mě ještě nepostihla mánie, že bych sháněla kapelu, šaty. V okolí byly mé kamarádky úplně zaslepené, když je jejich partneři požádali. Myslím, že je tím až dusily, co chtěly denně řešit. A najednou jsem ve vztahu ten chlap já. Je to teda půl roku od požádání, partner to nechává na mě, vím, že i ten akt požádání byl kvůli mě, vysvětloval mi, že on papír k tomu taky nepotřebuje.
Jde i o to, že jsme oba extrémně introverti a já si nějak nedokážu představit, že na mě kouká x lidí, jak krájím dort a líbu se s partnerem. Nevím, jak to vysvětlit, hodně si chráním soukromí, i před rodinou.

Samozřejmě tam může hrát roli i to, že si na to ještě nepřijdu vyspělá, zatím ještě oba dokončujeme vš a nejraději bych ty peníze dala spíše než do svatby do cestování.

Měli jste to někdy někdo podobně?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6435
31.10.21 10:19

Však ti nikdo nedrží zbraň u spánku!!
není problém svatbu prostě „odložit“, hlavně nyní je priorita dodělat školu, pak byste opravdu mohli cestovat + si zařídit bydlení… svatba a dítě může klidně pár let počkat.. řešíš zbytečnosti, jiná situace by byla, kdybys byla těhotná.. ALE takhle vůbec o nic nejde.. prostě svatbu „odložte“ s tím, že cca za dva roky a hotovo ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
869
31.10.21 10:19

Tak se vemte na úřadě jenom se svědkama, bez dortu, kapely, šatů a dalších výdajů.
Nebo se neberte vůbec.
Možná to požádání pro tebe mělo jenom symbolický význam, potvrzení, že ten chlap tě opravdu chce a myslí to s tebou vážně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
31.10.21 10:26

Nikdo neříká, aby jste měli svatbu s kapelou, velkým vyzdobeným sálem a ty.jsi měla princeznovske šaty.
Jsem na tom totiž dost podobně, po požádání o ruku jsem začala šílet ze všeho toho zařizování. Výsledek je takový, že budeme mít svatbu na radnici, pak máme zařízený oběd asi pro 20lidi, dáme kafe, dort a jdeme domů.
Chceme se vzít a být manželé, ale to není důvod utratit 200tis, půl roku se stresovat a v ten den být absolutně vyčerpaná. Chceme si to užít, žádná vyzdoba, žádný program, žádné svatební kraviny.

Tím chci jen říct, že svatbu budeš mít takovou jakou chceš. Nikde není napsané, že musíš pozvat všechny sestřenice a hrát svatební hry

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.10.21 10:33
@Anonymní píše:
Ahoj vespolek,
třeba tu narazím na někoho, kdo byl v podobné situaci. Jde o to, že jsme s partnerem 8 let, seznámili jsme se hodně mladí a já si vždy přála, aby mě požádal o ruku. To se stalo, a i když jsem šťastná, nějak mě přešlo to nadšení plánovat samotný akt svatby. Najednou jako bych vystřízlivěla a přijde mi zbytečné utrácet nehorázné peníze za jeden jediný den. Ani mě ještě nepostihla mánie, že bych sháněla kapelu, šaty. V okolí byly mé kamarádky úplně zaslepené, když je jejich partneři požádali. Myslím, že je tím až dusily, co chtěly denně řešit. A najednou jsem ve vztahu ten chlap já. Je to teda půl roku od požádání, partner to nechává na mě, vím, že i ten akt požádání byl kvůli mě, vysvětloval mi, že on papír k tomu taky nepotřebuje.
Jde i o to, že jsme oba extrémně introverti a já si nějak nedokážu představit, že na mě kouká x lidí, jak krájím dort a líbu se s partnerem. Nevím, jak to vysvětlit, hodně si chráním soukromí, i před rodinou.

Samozřejmě tam může hrát roli i to, že si na to ještě nepřijdu vyspělá, zatím ještě oba dokončujeme vš a nejraději bych ty peníze dala spíše než do svatby do cestování.

Mám to naprosto stejně. Ale svatba je pro mě důležitá. Hlavně pro ten papír, díky kterému by o toho druhého bylo nejen finančně postaráno, kdyby se něco stalo
Ale, že mi třeba řeknou v nemocnici zdr. stav partnera.
Kamoška, taky nechtěla svatbu z toho stejného důvodu jak ty. Jsou introverti. Jenže když spolu měli jedno dítě a druhé čekali. Stal se mu uraz a v nemocnici - nezájem. Nejste manželka, jenom partnerka, takže vám nic o zdr. stavu neřekneme.
Brali se okamžitě co se partner z toho dostal a byl schopen dojít na radnici

• Citovat
  • Nahlásit
651
31.10.21 10:36
@Anonymní píše:
Ahoj vespolek,

Měl jsem úplně stejný pocit. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4069
31.10.21 10:43

Tak se vemte někde v cizině. Spojis to s cestováním a vyhnes se cirkusu. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6936
31.10.21 10:46
@Anonymní píše:
Ahoj vespolek,

Zřejmě nevíš, co chceš. Chceš svatbu, partner tě proti svému přesvědčení požádá o ruku a ty najednou nechceš. :nnevim. Hlavne si buď 100,% jistá, až se rozhodnes mit dítě :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2367
31.10.21 10:51
@Anonymní píše:
Ahoj vespolek,

V čem je problém mít komorní stavbu, jen se svědky? Nic to nestojí a vejdete se do jednoho auta :mrgreen: Okolí vysvětlíte, že je to vaše soukromá věc, že je to pro vás intimní a nazdar. Pár lidí možná bude otrávených, že se nemůžou zadarmo nažrat na váš účet, a to je asi tak všechno. Za chvilku si nikdo ani nevzpomene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14709
31.10.21 10:54
@Serpentini píše:
Tak se vemte někde v cizině. Spojis to s cestováním a vyhnes se cirkusu. :palec:

přesně tak ;) my to takhle udělali a nemělo to chybu :palec: radím to každému koho svatba čeká :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4542
31.10.21 10:55

Není vaše povinnost mít velkou opulentní svatbu. Neřeš, jak by to „mělo“ být, kdo si co bude myslet a jestli bratranec z pátého kolene bude dotčený, že nebyl pozván. Vyřeš si sama, jak to chceš ty, co je pro tebe důležité a co ne a podle toho si svou svatbu zorganizuj. Můžete mít 20 hostů, 100 hostů, obřad na radnici, v cizině, je nekonečně mnoho možností, stačí vybrat jednu, ve které ti bude dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14709
31.10.21 10:56
@Kockazvysocan píše:
Zřejmě nevíš, co chceš. Chceš svatbu, partner tě proti svému přesvědčení požádá o ruku a ty najednou nechceš. :nnevim. Hlavne si buď 100,% jistá, až se rozhodnes mit dítě :zed:

ale tak, že to udělal kvůli ní neznamená, že to udělal proti své vůli…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2163

My měli svatbu jen asi se 40 lidmi… Svatba nemusí nutně stát balík. Nám se dokonce sešlo v darech tolik peněz, kolik jsme za svatbu dali. Takže pokud by ti šlo jen o tu finanční stránku, tak bych se toho tolik nebála. Ale spíš to vypadá, že tě ta svatba neláká jako taková. To bych se do toho nehrnula. Třeba se trochu vyblbnete a nakonec tu svatbu chtít budete. Nebo taky nebudete no. Ale něco by to určitě chtělo, aspoň to cestování vzít za pačesy, abyste nakonec nezjistili, že máte přechozený vztah. Osm let je dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
375

Svatbu můžeš mít takovou, jakou si ji uděláš. Mostrakci s kapelou, 100+ hostů, rautem za desítky tisíc, nebo fajn grilovačku nebo mejdan v hospodě s kamarádama, nebo třeba i párty styl přineste něco k jídlu do placu. Byla jsem na všech výše zmíněných druzích a mnohem víc fajn byly ty méně monstrózní typy. Sestra se vzala jen se svědkama a večer byla večeře s nejbližším příbuzenstvem, taky to tak jde a je to úplně stejně platné jako monstrakce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1063
31.10.21 10:58

A s čím konkrétně máš problém?

Nechce se to zařizovat? Zaplať koordinátorku (za mě zbytečnost).

Nechce se ti platit ty prachy? Udělejte to střídmě. Ve všední den, jen blízká rodina, obřad, oběd a domů. Šaty nějaké do divadla, co nosíš. Bez kapely, žranice atd. Nemusíš skoro nic zařídit a je to levné.

Nebo nechceš svatbu jako takovou, rozuměj manželství. Jako oukej, nic vás netlačí, ale tady bych se trochu zamyslela, proč to nechceš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat