Hrozné stavy - malátnost, bušení srdce, sucho v krku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.19 16:35
Hrozne stavy- malatnost, buseni srdce, sucho v krku.Doktori nevi

Ahoj, potrebuji poradit, jestli jste nekdo nemel neco podobneho a co s tim…pred rokem jsem mela strasne buseni srdce, pocit malatnosti, trasly se mi ruce a manzel nevedel co se mnou, volal mi sanitku. Natocili EKG, zkouseli mi oci, musela jsem stat se zavrenyma ocima, proste vselijaka vysetreni mi udelali a nic nezjistili. Prijela jsem zpet domu a vse ok.Ted po roce opet…pocit na omdleni, buseni srdce, nemohla jsem poradne dychat, paleni na plicich, pocit ze sebou seknu a bude po mne…ihned jsem sla k dr. a opet EKG, vselijaka vysetreni s odchazela jsem s tim ze mi nic neni. Vubec netusim co to mam. Pritom opravdu mi bylo pokazde zle. Segra mi rikala ze mam panickou ataku, ale ja jsem psychicky uplne v pohode, stres nemam, tak ja nevim. Zazil jste nekdo neco takoveho? Dekuji moc za reakce.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Bábrdl
Generální žvanilka 23894 příspěvků 14.05.19 16:37
@Anonymní píše:
Ahoj, potrebuji poradit, jestli jste nekdo nemel neco podobneho a co s tim…pred rokem jsem mela strasne buseni srdce, pocit malatnosti, trasly se mi ruce a manzel nevedel co se mnou, volal mi sanitku. Natocili EKG, zkouseli mi oci, musela jsem stat se zavrenyma ocima, proste vselijaka vysetreni mi udelali a nic nezjistili. Prijela jsem zpet domu a vse ok.Ted po roce opet…pocit na omdleni, buseni srdce, nemohla jsem poradne dychat, paleni na plicich, pocit ze sebou seknu a bude po mne…ihned jsem sla k dr. a opet EKG, vselijaka vysetreni s odchazela jsem s tim ze mi nic neni. Vubec netusim co to mam. Pritom opravdu mi bylo pokazde zle. Segra mi rikala ze mam panickou ataku, ale ja jsem psychicky uplne v pohode, stres nemam, tak ja nevim. Zazil jste nekdo neco takoveho? Dekuji moc za reakce.

Fakt to zní jako učebnicový popis panické ataky. :think:

Verun83
Echt Kelišová 9927 příspěvků 14.05.19 16:39

Mam to od patere, to buseni. Chodim k fyzio. Vetsinou kombinace, nevyspani, fyzicka zatez a zmena tlaku.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15209 příspěvků 14.05.19 16:41

Panická a nebo štítná žláza

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.19 16:42
@Bábrdl píše:
Fakt to zní jako učebnicový popis panické ataky. :think:

No ale to tu ataku musi neco spustit ne? Ja opravdu nevim co by mi to spustilo.Vzdy je to uplne z niceho nic…Dnes jsem byla na nakupu a najednou se mi uplne zamotala hlava a uz to jelo…ve fronte u kasy uz jsem mela uplne mzitky a cekala jsem ze omdlim.

Bábrdl
Generální žvanilka 23894 příspěvků 14.05.19 16:45
@Anonymní píše:
No ale to tu ataku musi neco spustit ne? Ja opravdu nevim co by mi to spustilo.Vzdy je to uplne z niceho nic…Dnes jsem byla na nakupu a najednou se mi uplne zamotala hlava a uz to jelo…ve fronte u kasy uz jsem mela uplne mzitky a cekala jsem ze omdlim.

Spouštěče vůbec nemusíš znát, může to být nějaká nerovnováha v mozku.
Fronta u kasy je klasické místo, kde se to rozjíždí. :think:

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26341 příspěvků 14.05.19 16:45

A nemáš za sebou nějaké náročné období? Které skončilo a teď už bylo všechno v pohodě?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.19 16:47
@Bábrdl píše:
Spouštěče vůbec nemusíš znát, může to být nějaká nerovnováha v mozku.
Fronta u kasy je klasické místo, kde se to rozjíždí. :think:

Aha, ja myslela ze se treba ataka spusti kdyz se clovek boji nekde, nebo kdyz ma stres. A kam mam s tim zajit? K psychiatrovi?

Bábrdl
Generální žvanilka 23894 příspěvků 14.05.19 16:49
@Anonymní píše:
Aha, ja myslela ze se treba ataka spusti kdyz se clovek boji nekde, nebo kdyz ma stres. A kam mam s tim zajit? K psychiatrovi?

Našla jsem tohle

Lékař vám sdělil, že trpíte panickou poruchou. Tato informa-ce mohla ještě zvýšit strach, úzkost, obavy a pocity bezmoc-nosti, co se to s vámi vlastně děje. Máte řadu otázek a stydíte se na ně zeptat: Co mi vlastně je? Neplete se lékař a nejde o tě-lesnou nemoc? Bude to tak už pořád? Dá se to vyléčit? Jakým způsobem se mohu léčit? Čí je to vina? Je to dědičné? Mohu si sám nějak pomoci? Nejsem blázen? Dostatek informací po-třebuje i vaše okolí. Tuto příručku jsme se pokusili připravit tak, aby odpověděla na řadu vašich otázek. Chceme, aby vám pomohla ujasnit si, že máte všechny předpoklady se vyléčit. Tento text nemůže v žádném případě nahradit lékařskou péči ani radu odborníka. Další otázky, které vás napadnou v prů-běhu léčby, vždy prodiskutujte se svým lékařemVláďovi je 36 let. Je úspěšným podnikatelem, zvyklý praco-vat 12 až 15 hodin denně. Žije neustále ve spěchu. Před ro-kem z ničeho nic dostal večer záchvat bušení srdce. Hrudník se mu sevřel a cítil brnění v prstech i ve rtech. Nemohl po-padnout dech. Vyděsil se a zavolal pohotovost. Lékař chvíli váhal nad EKG, pak mu ho natočil znovu. Řekl mu, že se srdcem nic nemá, alespoň na EKG není nic vidět. Dostal injekci. Vláďovi se udělalo líp, ale znervóznilo ho, že mu dě-lali EKG dvakrát. Za týden dostal záchvat znovu. Probudil se v noci zpocený, srdce mu prudce bušilo, hrudník měl se-vřený. Nemohl popadnout dech. Utíkal k oknu a snažil se nadýchat čerstvého vzduchu. Žena ho vyděšeného odvezla
strana 8na pohotovost. Scéna se opakovala jako před týdnem, jen s jiným lékařem. Během půl roku byl na pohotovosti 17krát. Absolvoval celou řadu vyšetření – opakovaně EKG, odběry krve, sonografii atd. Nic se nezjistilo a záchvaty se objevo-valy dál. Nechal se hospitalizovat na interně, kde pracoval jeho spolužák. Nakonec mu taktně doporučili psychiatra, což odmítl. Pro strach z možnosti dalšího záchvatu omezil cestování. Na jednání a nákupy zboží po celé Evropě posílal své podřízené. Autem byl schopen jezdit pouze brzy ráno a pozdě večer, kdy je menší provoz. Nechal se znovu hospita-lizovat, tentokrát na neurologii. Opět mu po řadě vyšetření doporučili psychiatra. Tentokrát už neodmítl..

Bábrdl
Generální žvanilka 23894 příspěvků 14.05.19 16:50
@Anonymní píše:

Myslím, že ne:
Spontánní úzkost se objevuje náhle a bez příčiny, na rozdíl od fobie, kdy má člověk strach z kon-krétních situací, kterých se lidé obvykle nebojí.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26341 příspěvků 14.05.19 16:50
@Anonymní píše:

Jdi nejdříve psychologovi, pokud uzná za vhodné, odešle tě za psychiatrem. Podle mých zkušeností na slušném vzorku žen má 99% atak důvod.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.19 16:51

Ahoj, nechci tě strašit ale kdyby to pomohlo zachránit jeden život… To co popisuješ měla nedávno kamarádka, dlouhodobý stres, pak kolaps, v nemocnici běžná vyšetření nic nezjistila. Ač nebyla riziková skupina a nebyl u ní ani jeden důvod zmiňovaný níže, šlo o plicní embolii, ale to se bohužel zjistilo až na patologii.

Anonymně protože sem chodí příbuzní jmenované. Píšu to ne protože chci být zajímavá, ale protože ona sem taky chodila a jiným v nouzi radila, tak by snad nic nenamítala.

Přečti si tady:
https://www.ikem.cz/…bolie/a-445/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.19 17:04
@Anonymní píše:
Ahoj, nechci tě strašit ale kdyby to pomohlo zachránit jeden život… To co popisuješ měla nedávno kamarádka, dlouhodobý stres, pak kolaps, v nemocnici běžná vyšetření nic nezjistila. Ač nebyla riziková skupina a nebyl u ní ani jeden důvod zmiňovaný níže, šlo o plicní embolii, ale to se bohužel zjistilo až na patologii.

Anonymně protože sem chodí příbuzní jmenované. Píšu to ne protože chci být zajímavá, ale protože ona sem taky chodila a jiným v nouzi radila, tak by snad nic nenamítala.

Přečti si tady:

Super.Ted je mi jeste hur nez kdyz jsem sla k doktorce…mam strach :-( Ale ja nekaslu, tak snad to embolie neni

Bábrdl
Generální žvanilka 23894 příspěvků 14.05.19 17:05
@Anonymní píše:

Přečti si tady:

Zakladatelka už má tehle potíže rok, to už by byla s embolií dávno mrtvá. :think:

Bábrdl
Generální žvanilka 23894 příspěvků 14.05.19 17:06
@Anonymní píše:
Super.Ted je mi jeste hur nez kdyz jsem sla k doktorce…mam strach :-( Ale ja nekaslu, tak snad to embolie neni

Prosimtě klid. Emobile je náhlý aktutní stav, ta by tě zabila do pár dnů.
Ty máš potíže rok.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama