Hrozné výčitky kvůli odstavení

Anonymní
30.5.21 19:47

Hrozné výčitky kvůli odstavení

Dobrý den, jsem tu nová a chtěla bych se svěřit s pocity viny okolo odstavení syna. Je po přiteli hrozně tvrdohlavý. Odstavovala jsem ho ve 2.5 letech, protože na mě visel pořád i v noci. Jenže jakmile jsem řekla ne, měl hysterický záchvat, škrábal mě, v noci se naschvál opakovaně přisával. Já ho už hodně naštvaně, až hrubě odpojovala pak prstem. Nebo odstrčila a byla nepříjemná.

Šlo to rychle a nekojím už 5 měsíců, ale pořad si vyčítám, že to pro něj bylo těžké a já mu ještě přidala tím vztekem.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7745
30.5.21 19:57

A? Nejak nechapu, proc to jeste resis..co mas za problem? Zivot je tezkej, vzdycky mu vsechno nebudes moct ulehcit. Asi je jedinacek vid..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.5.21 20:00

@Tarjei Přijde mi, že jsem byla hodně ošklivá. Nemohla jsem si pomoct. Jsem těhotná..

• Citovat
  • Nahlásit
191

V pozdějším věku by to podle mě bylo ještě horší.
Já syna odstavila v roce a dvou měsících i když jsem měla ještě dost mléka.
Synovi jsou 2 roky a pořád má nutkání mi sahat na prsa, hladit mi je, hledat přes tričko bradavky, vyndavat prsa z podprsenky a podobně. Když ho pokaram, okamžitě se rozbrečí a dělá scény. Už na to nereaguju a nějaké výčitky mě netrápí.
Ono totiz když jsme ve společnosti a ofrkly synek mi vytáhne kozenky z chlívku, není to pro mě dvakrát příjemné i když ostatní se skvěle baví. Párkrát jsem si i říkala, jestli jsem ho neodstavila pozdě. :D :D :D

Příspěvek upraven 30.05.21 v 20:01

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9731

Kojila jsi ho dost dlouho. Nemusíš mít výčitky. Jsem zastánce kojení ale v rozumné míře. Některé matky to s kojením přehánějí. :zed:

Příspěvek upraven 30.05.21 v 20:02

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4060
30.5.21 20:01

Kojit dite tak dlouho uz je fakt hodně podivne. At se kojomatky klidne zblazni, ale nechapu proc kojit dite, ktere uz normalne ji to, co dospely…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
873
30.5.21 20:02

Možná jsi na to měla jít trochu jinak, já třeba odjela na víkend pryč a úplná pohoda, manžel říkal, že si malý vůbec nevzpomnel a když jsem přijela, měla jsem bradavky prelepene naplasti a tekla jsem, že mám auva :mrgreen: a šlo to taky :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8308
30.5.21 20:04
@Veri.sta píše:
V pozdějším věku by to podle mě bylo ještě horší.
Já syna odstavila v roce a dvou měsících i když jsem měla ještě dost mléka.
Synovi jsou 2 roky a pořád má nutkání mi sahat na prsa, hladit mi je, hledat přes tričko bradavky, vyndavat prsa z podprsenky a podobně. Když ho pokaram, okamžitě se rozbrečí a dělá scény. Už na to nereaguju a nějaké výčitky mě netrápí.
Ono totiz když jsme ve společnosti a ofrkly synek mi vytáhne kozenky z chlívku, není to pro mě dvakrát příjemné i když ostatní se skvěle baví. Párkrát jsem si i říkala, jestli jsem ho neodstavila pozdě. :D :D :D
Příspěvek upraven 30.05.21 v 20:01

prosím Tě, jak je možné, že se dítě dostane až tak daleko, že Ti vytahuje ve společnosti prsa z podrpsenky, to je přeci o tom, že ho necháš.
Já odstavovala ve 2letech a trochu a toto se mi nikdy nestalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
845
30.5.21 20:06

Neboj, on to přežije ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
191
30.5.21 20:08

@bublinek
Malý je velké tulidlo. Jednou jsem ho měla na klíně, hlavu měl na mých prsou..já se zapovídala s kamarádkou a chlapec se svým grifem mi ji prostě vytáhl než jsem stačila cokoliv udělat. 😂 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
845
30.5.21 20:09
@Veri.sta píše:
@bublinek
Malý je velké tulidlo. Jednou jsem ho měla na klíně, hlavu měl na mých prsou..já se zapovídala s kamarádkou a chlapec se svým grifem mi ji prostě vytáhl než jsem stačila cokoliv udělat. 😂 😂

Přesně proto nebudu kojit dýl jak pul roku :lol: pak se to malý naučí blbosti a dělá ostudu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2412
30.5.21 20:11

Já jsem rušila ze stejného důvodu v podobném věku noční kojení a taky to byla kovbojka, dítě vyvádělo neskutečně. Vždycky si řekni, že v tu dobu jsi to prostě udělala nejlíp, jak to šlo, s dobrým úmyslem a mělo to své důvody, nebyl to tvůj rozmar. Chápu, že jste si v tu dobu prožili své, ty boje s dítětem si taky pamatuju, ale je čas jít dál, čekají vás ještě náročnější zkoušky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
191
30.5.21 20:12

@Nickjmeno
Pokud budu mít druhé, rozhodně odstavim dříve.
Ale trošku mi přijde že to ten můj malý odkoukal od svého otce. Ten mi taky nedá pokoj a pořád mě osahává. Jako bych v těch Dckach měla magnet.😂 😂 Teď mi došlo že to tak asi fakt bude.. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20754
30.5.21 20:13

Dítě je naprogramovaný tak, aby udělalo všechno pro svoje přežití a zajistilo si potravu. Proto se vzteká. Opravdu ho nijak nepoškodilo ani mu neublížilo, když se poprvé v životě naučilo, že nedostane všechno, co chce. Věř mi, že z toho máš větší trauma ty než to dítě. Tak se hoď do klidu. Příště neodstavuj dítě najednou, ale striktně omezuj počet kojení za den a nenech se vydírat. Taky jsem kojila dlouho, jen jsem končila s jedním kojením za den a když jsem utla i to, obešlo se to takřka bez scén. Nejsi ani otrok, ani automat na mlíko. U dvouletýho dítěte fakt ne, to už si jen vymrčuje a vydírá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20754
30.5.21 20:15
@Nickjmeno píše:
Přesně proto nebudu kojit dýl jak pul roku :lol: pak se to malý naučí blbosti a dělá ostudu :lol:

Tak ti přeju, aby ti to přesvědčení vydrželo… :mrgreen:. Pokud budeš mít dítě, co totálně odmítne lahev, tak si s tím půlrokem můžeš tak akorát víš co… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat