Hrube zachazeni mlade doktorky na pohotovosti

Anonymní
10.6.21 08:22

Hrube zachazeni mlade doktorky na pohotovosti

Ahoj holky,

omlouvam se za anonym, ale neni mi to prijemne vzhledem k tomu, co budu psat.
Vcera jsem skoncila ve 20. tt na pohotovosti pro silene tvrdnuti bricha (beru na to horcik a vapnik uz nekolik tydnu), jsem hodne hubena a tentokrat se mi zacalo uplne „vybulovat“ miminko a trvalo to vzdycky klidne pres hodinu. Pak na chvili povolilo a pak zase. Skoro cely den bricho jak sutr s boulema, tak jsme radsi jeli, pro jistotu.

Doktorka na pohotovosti byla evidentne tak cca 1 rok po skole, uplne mlade. Kdyz mi na ultrazvuku rikala: „Tady to vybouleni, to mate hlavicku miminka“, tak pak zacala prohmatavat bricho primo v tom miste hlavicky a byla dost neohrabana, spis hruba a zatlacila mi tak 3-5 cm (neumim odhadnout, ale bylo to opravdu dost, kdyz jsem to videla) uplne na to misto hlavicky a pak jeste nekolikrat na celem brise, presne tam kde bylo miminko, aby zjistila, ze deloha je mekka a prohmatna ci jak to pise ve zprave.
Mam srovnani s mou gynekolozkou s dlouholetou praxi a toto jsem u ni nikdy nezazila, aby mi to bricho takhle moc mackala dovnitr. Vzdycky jen lehce prohmatne a pozna, ze je vse v poradku. To mi pak prijdou s prominutim nektere dotazy holek uplna pohoda, ze je patickou zmacklo do bricha starsi dite a jestli se nemohlo nic stat, protoze to co jsem zazila ja vcera bylo to teda dost hruza.

Zaverem se chci zeptat, myslite, ze mohla nejak miminku ublizit? Pak jsem vecer pohyby citila, ale myslim ho tam primacknout, ze by pak bylo postizene nebo cokoli? Je to vymodlene miminko, tak se omlouvam, jestli jde o hloupy dotaz.
Uz jsem ji pak rekla, ze me to boli, ale nedala si moc rict, chtela me vysetrit dle jejich slov „poradne“. Opravdu neprehanim, toto jsem jeste nezazila. Jsem opravdu dost hubena, od zacatku tehotenstvi jsem pribrala 1 kg a vazim asi 49 kg, takze kdyz me nekdo „promackne“, tak je to opravdu znat.

Dekuji moc za nazory a rady.

Příspěvek upraven 10.06.21 v 08:30

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4061
10.6.21 08:28

A takhle vznikaji dolicky :mrgreen:… ja tak obdivuju ty doktory, co musi snášet hysterické matky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
10.6.21 08:28

Ne, miminko tam má dost místa a když do nej promackne 3cm, tak maximálně trochu odporuje v te vodě dal. Tobě to možná nebylo moc příjemné, miminku se nic nestane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10727
10.6.21 08:32

Ne, fakt miminku nemohla ublížit. Měla bys být ráda, že tě prohlédla pořádně a ne hysterčit. Ve 20.tt tam má miminko hromadu plodové vody a tím pádem si může dovolit i víc zatlačit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.6.21 08:32

@Kriss Tina dekuji za nazor, no kdyz si to ted tak uvedomim, tak 3 cm je asi i malo, jeji vysetreni bylo opravdu bohuzel dost dukladne…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.6.21 08:34

@Aduš8 dekuji, nehystercim, chtela jsem jen uklidnit, jde o vymodlene mimi… a jen kdyz jsem tam prisla, tak se me sestricka ptala: A vy jste tehotna nebo jak?
Ani to na me nepoznala, na to ze jsem ve 20. tt… tak moc nevim, kolik mista ma to miminko u me v brise, kdyz na nej takhle nekdo zatlaci a mam s tim od zacatku tehotenstvi problemy.

• Citovat
  • Nahlásit
20657
10.6.21 08:36
@Anonymní píše:
@Kriss Tina dekuji za nazor, no kdyz si to ted tak uvedomim, tak 3 cm je asi i malo, jeji vysetreni bylo opravdu bohuzel dost dukladne…

a kdyby tě vyšetřila málo tak si taky budeš stěžovat, miminu nic neudělala hrání ho kůže, tuk i když jsi hubená placenta a voda

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6337
10.6.21 08:37

Je mi líto lékařů..napadá mě otázka, proč vlastně celý život studují, když takřka každá druhá matka je chytřejší než oni :roll: uklidni se, miminku se nic stát nemůže..kdybys vážila o 10kg víc, tak ani nevíš, že tě někdo zmáčknul… ;) užívej si těhotenství a lékařům věř, oni v 99% ví co dělají ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.6.21 08:40

Ja jsem na ni nijak neprijemna nebyla, to bych si nikdy nedovolila. Jen jsem na jeji otazky odpovidala, co me boli a co ne. Ja doktory respektuju, ale jako vydesena prvorodicka s opravdy vymodlenym miminkem, jsem takovej cerez od vas necekala. Jen jsem chtela ujistit, jelikoz jsem za cele tehotenstvi tech kontrol zazila bohuzel dost na ruznych mistech a toto se mi jeste nestalo. To je cele…

• Citovat
  • Nahlásit
17105
10.6.21 08:41

Jela si na pohotovost aby tě vysetrili, to udělali a ty si stěžujes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7769
10.6.21 08:43

Promin ale prehanis to…chapu ze se bojis ale uvedom si, ze Te ceka porod..jeste budes vzpominat na dloubnuti do bricha…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2449
10.6.21 08:45

Tvoje mimco je ted velke asi jako banan..ve 20tt tam tolik mista, ze dle slov me doktorky si tam jeste muze plavat a litat jak nedle v bande :lol: v tuto dobu se jeste otaci nahoru, dolu, do stran..i kdyz to neni videt, ta ochrana je tam obrovska…, a kdyz to prezenu, tak takove miminko prezije bez uhony kopanec do bricha, natoz pak promackavani od profesionala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.6.21 08:45

@Tarjei ja bych se rada se vsemi svymi problemy nasledovanymi IVF k tomu porodu dostala se zdravym miminkem, jako my vsechny.
Dobre, prehanim, dekuju za nazory. Jak rikam, ptam se, protoze to pro me bylo abnormalni vysetreni a chtela jsem se ujistit, takze dekuji moc :andel:

Příspěvek upraven 10.06.21 v 08:46

• Citovat
  • Nahlásit
465
10.6.21 08:46

Já být tebou, tak zavolám své doktorce a poradím se s ní. Jednak s tím, co se ti děje a také jí řekni o té návštěvě na pohotovosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
850
10.6.21 08:47

Něco jinýho je klasická prohlídka a něco jinýho pohotovost, tam opravdu nestačí břicho pošimrat, kdyby se tvý gynekoložce něco nezdálo, tak tě pošle někam, kde provedou přesně to co popisuješ, bud ráda, že nic nezanedbala u když to bylo nepříjemný… to že je mladá neznamená, že je hloupá, žádná doktorka ze školy nevylezla s desetiletou praxí, nehledě na to, že věk někdy klame, já jednou myslela, že mluvim s klučinou co má praxi ze střední s pak jsem zjistila, že mě ten „klučina“ operoval a je docela vyhlášenej doktor :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat