Hry na chalupu pro dospěláky i děti

675
21.7.20 14:13

Hry na chalupu pro dospěláky i děti

Zdravím všechny milé a ochotné přispěvatele či přispěvatelky :) a prosím o radu:

Chystáme se na chalupu se společnými známými a dětmi. Jedná se o rozmezí 11 - 15 let, takže už žádná prťata, bude s nimi docela legrace.
Teď si lámu hlavu s nápady na společenské hry, které nebudou příliš složité na vysvětlování, zabaví a je u nich ideálně legrace.
Napadá mě klasika

• stolní: člobrdo, scrabble, activity, tic tac bum, klasické karty, double…
  • papírové: např. město jméno, hádej kdo jsem, nějaké kvízy…
  • aktivní: hledání pokladu, twister, atd…

Chtěla bych moc poprosit kohokoli, kdo by dokázal přijít s nápadem, ať poradí, podělí se o další možnosti, můžeme pak čerpat všichni :)
Předem moc děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9914
21.7.20 14:26

V tomhle věku jsem na chalupě nejradši střílela z luku a ze vzduchovky a hráli jsme softball (ten nás chytnul i na celé odpoledne). Když nás bylo hodně, byl i pokus o rugby, ty dospělejší to bavilo, ale já ten těžký šišatý míč neuměla ani házet ani chytat a v bitkách se bála, takže jako skoro nejmladší a nejmenší jsem se držela dál. Z her to vždycky vyhrála kanasta nebo žolíky, a pak jsme teda poměrně muzikantská rodina, takže se často hrálo na nástroje a zpívalo (a to jsem jako puberťák ocenila ty současné hity, což v mém případě byly písničky od Lucie nebo Buty). Když jsme po strejdovi chtěli zahrát nějakou písničku v angličtině, tak jsme mu nejdřív museli říct, o čem to je, takhle nás mučil, aby nás donutil učit se anglicky :mrgreen: Měli jsme i anglickou verzi scrabblu, to bylo super.
Z her, které mě v poslední době zaujaly a nejmenovala jsi, je super Dixit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13830
21.7.20 14:38

Míč - na vybijenou, fotbal, pálky a košík. Z karetních her Černé historky od Mindoku..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61666
21.7.20 14:45
@Filipina píše:
Zdravím všechny milé a ochotné přispěvatele či přispěvatelky :) a prosím o radu:

Chystáme se na chalupu se společnými známými a dětmi. Jedná se o rozmezí 11 - 15 let, takže už žádná prťata, bude s nimi docela legrace.
Teď si lámu hlavu s nápady na společenské hry, které nebudou příliš složité na vysvětlování, zabaví a je u nich ideálně legrace.
Napadá mě klasika

• stolní: člobrdo, scrabble, activity, tic tac bum, klasické karty, double…
  • papírové: např. město jméno, hádej kdo jsem, nějaké kvízy…
  • aktivní: hledání pokladu, twister, atd…
Chtěla bych moc poprosit kohokoli, kdo by dokázal přijít s nápadem, ať poradí, podělí se o další možnosti, můžeme pak čerpat všichni :)
Předem moc děkuji :kytka:

Pro starší mi přijde fajn ze strategických Ticket to ride. Pak třeba Koncept, Dixit, V pasti.
bLÁZNIVÁ POSTŘEHOVKA, KOMPLIKOVANĚJŠÍ, NEŽ DOUBLE - Panic lab
hodně univerzální i přijde Ubongo.
Určitě bych zvážila nějakou znalostní - desítka, Timeline.
Pokud jste větší hráči a chcete si zahrát i něco delšího, tak třeba Plyšová hlídka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5926
21.7.20 14:45

My takhle vždycky bereme karetní hry, nezaberou moc místa a dají se docela snadno hrát. U nás jsou nejoblíbenější Střelené kachny a Piráti. A málem jsem zapomněla na nejoblíbenější hru, Ligretto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1286
21.7.20 14:53

https://www.decathlon.cz/…_965497.html?…

https://www.decathlon.cz/…_965493.html?…

• obě hry jednoduchá na pravidla, Kubb chce trochu prostoru, ale to je víceméně vše.

A samozřejmě petanque. - taky super, dá se hrát kdekoli. Mladí a velcí spolu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1014
21.7.20 14:58

My hrajeme „hrnce“ - nastříháš malé papírky, rozdáš mezi hráče a každý napíše stejný počet otázek a odpovědí. Otázky by měli být typu, na které lze odpovědět ano/ne (např. Lížeš rád šlehačku? NE Jakou barvu má šlehačka). Do jednoho hrnce se dají otázky, do druhého odpovědi a pak se losuje. My to hrajeme teda vždycky jen mezi dospěláky, takže nej jsou ty mírně peprné otázky :mrgreen: ale kdysi jsme to hrávali i ve školní družině na základce a spojení „Už jsi někdy něco ukradla?“…„Jen za doprovodu policie“ :mrgreen: :mrgreen: si pamatuju dodnes.
No a pak klasická pantomima - hádání filmů nebo Licitace (návod najdeš na googlu)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1014
21.7.20 15:02

Jo a pak ještě taková ta hra jak máš delší papírek a napíše se vždy slovo - přehne aby nebylo vidět - pošle dalšímu a ten napíše další slovo…atd. dokola. Ta slova jsou v pořadí JAKÝ - KDO - KDY - KDE - S KÝM - CO DĚLAL - PROČ
např:
Duhová - babička - o vánocích - na hřbitově - štrikovala ponožky - protože byl ucpaný záchod…a podobně :mrgreen: To jsme milovali jako děti a je to sranda i mezi dospěláky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1505
21.7.20 15:07

My vždy dokázali strávit pulden u Dostihy a sázky, Kamionem po Evropě. Pak myslím Fantom staré Prahy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
137
21.7.20 15:12

Já teda upřímně miluji Ticket to Ride nebo Monopoly na všechny různý způsoby (je víc verzí). Monopoly je něco na styl Dostihy a sázky. Pak třeba Dixit, Ubongo nebo Krycí jména, jsou na podobném principu. Teď jsem třeba objevila Všechny divy světa. (novinka na konci roku 2019) a slavím s tím všude úspěch. Všichni jsou do toho zažraní. Dále se mi osvědčila i Věž. Některé hry zní nudně, ale opak je pravdou. U všech jsme se dost pobavily.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
137
21.7.20 15:13

Ještě jsem zapomněla Kamionem po Evropě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
675
21.7.20 17:47

Holky, moc děkuji, to jsou super nápady, některé znám, jiné zkusím „vygooglit“ :)
Zajímají nás nejvíc právě takové ty úplně obyčejné, bez pravidel, která bychom museli pročítat půl dne, než je pochopíme, takže ideální papírkové varianty, karetní varianty nebo takové ty klasické, které se třeba ještě hrály za nás, ale už si na ně nedokážu vzpomenout.
Každopádně moooc díky :kytka: :lol: :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama