Hry sourozenců, hračky v pokojíčku - 3 roky, necelých 5let

gk
547
27.3.17 14:41

Hry sourozenců, hračky v pokojíčku 3R, necelých 5let

Mám 2 děti-kluk necelých 5let a holky bude mít za měsíc tři roky. Nyní jsou nemocní a denně řeším, s čím si mají hrát, co mají za hračky a jaké hry budou hrát.
Jsou dny, kdy si hrají hezky spolu a nemusím je k ničemu navádět, dávat tipy apod. Jindy koukají na Tv, říkají, že se nudí a hračky, že už je prý nebaví.
Začnu vyhrožovat-že je dám jiným dětem, co si rády budou hrát. Nebo dávám tip-hrajte si na prodavače, s legem, s mašinkami, s auty, s kuchyňkou apod. Oni si chtějí hrát spíše se mnou. Musím rozjet hru a oni si pak hrají. Jenže se cítím už vyšťavená…Ráda si hraju, ale jsou dost velcí na samost.hru. Napadlo mě, zda hraček nemají příliš, zda nejsou opravdu už okoukané. Zda neprodat nějaké a pořídit mimo vánoce a svátky, narozky jiné hračky pro zpestření. Nemáme moc financí, ale když prodám staré hračky, tak by to třeba šlo.
Jaký je názor?
s čím si hrají sourozenci jiného pohlaví nejraději? a s čím samostatně?

Máme doma třeba tyto hračky-LEGO DUPLO bednu, klasické LEGO malou bedýnku, bednu kolejí a vláčků vč. elektr, domek pro panenky dřevěný, pistoli NERF, plast. domek pro figurky, dřev. kuchyňku, auta, letadla, autobusy, motorky, kostky ze dřeva, seva, plyšáky, dřevěný obchod s atrapami, postýlku pro panenky a mraky panenek, barbie vč. oblečků, kostýmy na karneval, hudební nástroje od kytary po flétnu, knížky, encyklopedie, puzzle-celou skříňku o dvou policích, hru dobble, člověče, pexesa, krtka písmenka, skřín na tvoření o 8 přihrádkách-kde jsou vodovky, tempery, razítka, tužky, fixy, bavlnky, knoflíky, modelína playdoh, roboty, papírová auta, papírová zvířátka, plast a gum. zvířátka, dřevěné garáže, koloběžky, odrážedla, kola atd..

pro počítač a tablet nejsme-mají na to čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3725
27.3.17 14:49

Moje zkušenost je, že děti jsou většinou hračkami tak přesycené, že je už nebaví nic. Děti obecně si nejlépe hrají bez hraček. Staví bunkr, hrají si na zvířata, vyrábí si různé masky z papíru, z gauče si „udělají“ loď a plaví se na moři… A to jsou hry fakt na celé odpoledne. Dnešní hračky většinou berou dětem fantazii. Mám jen jedno dítě, ale odpozorované, když má doma kamarády, bratránky a pod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
27.3.17 15:03

Staršího bráchu jsem tak mohla přesvědčit k nějaké stolní hře, ale u takhle malých se asi pexeso už ohrálo… Nemocní nebudou furt, nějak bych to přetrpěla, myslím, že hraček mají dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5164
27.3.17 15:14
@cverunka píše:
Moje zkušenost je, že děti jsou většinou hračkami tak přesycené, že je už nebaví nic. Děti obecně si nejlépe hrají bez hraček. Staví bunkr, hrají si na zvířata, vyrábí si různé masky z papíru, z gauče si „udělají“ loď a plaví se na moři… A to jsou hry fakt na celé odpoledne. Dnešní hračky většinou berou dětem fantazii. Mám jen jedno dítě, ale odpozorované, když má doma kamarády, bratránky a pod.

Naprosto s tebou souhlasím. v dětství jsem to měla stejně. Mám sestru a v dětství jsme měly hraček fakt málo oproti dnešní době. Pamatuji doted jak nám stačila každé jedna panenka a hrály jsme si celý den. S každou hračkou jsme si hrály až skoro do rozpadnutí a nepamatuji že bysme se nudily :mrgreen: Jinak bungr z deky si pamatuji doted :lol: my tedy mámu k hraní nepotřebovaly :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2148
27.3.17 15:39

Mám doma dva kluky 3,5 a 5 let. A vyhrají si spolu hezky, hrají si i každý zvlášť nebo se mnou. Starší si přes den hodně kreslí, neustále chce tisknout omalovánky. Mladší si rád hraje s plastelínou nebo kreslí s vodovkami, ale u toho asistuji. Snažím se jim dopoledne alespoň 1-2 hodiny intenzivně věnovat, tvoříme spolu, hrajeme společenské hry. Odpoledne chodíme na procházku nebo jsme na zahradě, já pracuji a oni si hrají.

Sami si hrají hlavně s Duplem a s malým legem na policii, na star wars, na roboty apod. Taky lítají se světelnými meči a s pistolkami. Starší si rád hraje s dráhami Hot Wheels a s autíčky. Občas si na půl hodinky až hodinku sednou k TV a koukají na pohádky nebo si hrají hry na tabletu. Taky si potřebují od všech činností odpočinout. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3208
27.3.17 15:46

Z mé zkušenosti jsou děti, které si umění hrát sami, a jsou děti, co to neumí. s množstvím hraček to zas až tak nesouvisí. takže určitě bych nové nekupovala. možná nějaké schovala, a vytáhla později?:):)

jak píšou holky, zkusila bych jim vymyslet nějakou novou hru - použít stávající hračky pro vytvoření nové hry.

a prostě si hrát s nimi, jak jsem psala výše, některé děti takové jsou.

jinak náš pokud si hraje sám, tak s vláčkama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11366
27.3.17 17:32

Příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 09.09.19 v 18:55

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2029
27.3.17 18:07

Myslím, že hraček máte hromadu, ono se dětem všechno po čase okouká, když něco prodáš a koupíš nové, bude to to samé. To radši nějaké hračky schovej a za čas je vytáhni. Nemocné nechávám koukat víc na televizi, ono je ani nic moc nebaví, když marodí. Mám holky 2,5 a necelých 5 let a samy si hrají čím dál častěji, ale je potřeba je u toho občas krotit, někdy se zapojit. Až se vymarodíte, budete zase běhat víc venku a hraček nebude tolik potřeba. Taky hodně tvoříme, u toho většinou holky vydrží nejdýl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
gk
547
27.3.17 21:57

Díky za rady, hrajou si na bunkr, na autobus, dost koukají na TV a tvoří…ale mě spíš vadí, že toho mají asi dost a že jim musím dávat návod či udičku, aby si hráli s tím či s tím. Buď se dost perou, hádají, řvou, nebo si hrají. Mladší pořád žaluje. starší provokuje. vždy to může bát spojeno s hladem, únavou či nedostatečnou mojí pozorností a tím si jí vynucují. Když jsme na návštěvě, tak o nich moc nevím. Lítají s vrstevníky a oni jsou ti tvůrci, co vymýšlí hry a postupy, co dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama