Hubnete tu někdo s Crohnem či ulcerozní kolitidou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.18 14:22
Hubne tu někdo s Crohnem či ulcerozní kolitidou?

Ahoj, prosím holky s těmito chorobami o jejich zkušenost se snížením hmtnosti. Crohnova choroba pro mne osobně znamená, že se rychle unavím, a ukázalo se podle lékaře, že problémy s nadváhou mám právě kvůli tomu, protože střeva nezpracovávají potravu jako u běžných lidí. Nevezmou si z potravy výživu, potraviny vyjdou ven, tělo tak nedostává dost výživy a jsem vlastně podvyživená, takže se nafukuji jako třeba podvyživené děti. Tělo se tak bojí, že bude mít hlad a zaobaluje se tukem. Není jak moc, co s tím dělat, tak mi to řekl, snad jen jíst výživné, teplé jídlo často, v malých porcích. Co vy?Oml.za anonym, nemusí znát známí můj stav.Dik :kytka: :srdce:

Reklama

Reakce:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32836 příspěvků 10 inzerátů 10.01.18 14:30

Protože máš zdravotní omezení, konzultovala bych případnou úpravu jídelníčku v první řadě s lékařem. Zkuste zvážit také léčbu, jestli by nebyla vhodná jiná a jestli by pro tebe nebyly vhodné další doplňky, např. enzymy a co by to pro tvoje stravování znamenalo. A určitě bude dobré zařadit více pohybových aktivit. Držím palce s hubnutím. :kytka: Diskuze na podobné téma je i tady: https://www.emimino.cz/…rankovani/4/. Bohužel již staršího data.

Příspěvek upraven 10.01.18 v 14:37

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16027 příspěvků 10.01.18 14:34

Zkus si objednat tohle:

https://www.megaknihy.cz/…olitida.html?…

Uživatel je onlineAdelka951
Ukecaná baba ;) 1355 příspěvků 1 inzerát 10.01.18 14:40

Co zkusit scd dietu, nejedná se sice o redukční dietu, ale je právě při těchto obtížích vhodná a váha by se při její dodržování mela optimalizovat. Navíc pokud bereš třeba kortikoidy, tak ty způsobují zadržování vody v těle, tak je potom skoro nemožné zhubnout.

arada
Extra třída :D 11002 příspěvků 10.01.18 18:09

@Tiger-lily @Adelka951 Super rady, víte vůbec něco o této nemoci? Zakladatelko, mám stejný problém a přidala se i cukrovka.Od pondělí držím dietu na cukrovku i když je tu právě problém s tou syrovou zeleninou. Každopádně pokud budeš chtít, napiš mi SZ.

Ukecaná baba ;) 1355 příspěvků 1 inzerát 10.01.18 18:29
@arada píše:
@Tiger-lily @Adelka951 Super rady, víte vůbec něco o této nemoci? Zakladatelko, mám stejný problém a přidala se i cukrovka.Od pondělí držím dietu na cukrovku i když je tu právě problém s tou syrovou zeleninou. Každopádně pokud budeš chtít, napiš mi SZ.

Já přímo ne, ale manžel má ulcerozní kolitidu, takže nastudováno to mám.

arada
Extra třída :D 11002 příspěvků 10.01.18 18:37
@Adelka951 píše:
Já přímo ne, ale manžel má ulcerozní kolitidu, takže nastudováno to mám.

Jenže crohn a UK je docela velký rozdíl a o tom to je.

Ukecaná baba ;) 1355 příspěvků 1 inzerát 10.01.18 18:47
@arada píše:
Jenže crohn a UK je docela velký rozdíl a o tom to je.

Ale zakladatelka se ptala na obojí.

arada
Extra třída :D 11002 příspěvků 10.01.18 18:51
@Adelka951 píše:
Ale zakladatelka se ptala na obojí.

To ano, ale píše, že má crohna. U něj v mnoha případech vadí zelenina, ořechy, dá se říct veškerá vláknina.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.18 18:55

Mám crohna 6let. S nadvahou nemám problém spíš stim něco nabrat chodím na záchod 6× denně ted jsem čerstvě na bezlepkove dietě a přijde mi že nechodim tak často. Jak psaly holky pokud si na prednisonu zadrzujes vodu a stejně nezhubnes.Ja s hubnutim po porodu neměla problémy sem ještě pod svou původní váhou. Za mě lepší mi pár kilo navíc než míň až te to chytne budeš za ně rada.Ja před zjištěním nemoci měla +15kg a ty do 3M zmizely.

arada
Extra třída :D 11002 příspěvků 10.01.18 19:33
@Anonymní píše:
Mám crohna 6let. S nadvahou nemám problém spíš stim něco nabrat chodím na záchod 6× denně ted jsem čerstvě na bezlepkove dietě a přijde mi že nechodim tak často. Jak psaly holky pokud si na prednisonu zadrzujes vodu a stejně nezhubnes.Ja s hubnutim po porodu neměla problémy sem ještě pod svou původní váhou. Za mě lepší mi pár kilo navíc než míň až te to chytne budeš za ně rada.Ja před zjištěním nemoci měla +15kg a ty do 3M zmizely.

Jenže někomu jdou kila dolu, někomu nahoru, seděla jsem na záchodě téměř nepřetržitě a za 3/4 roku nabrala téměř 20kg.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.18 20:11

@arada jo znám takovy lidi co nabrali taky a pak je chytla ataka nějaký ty operace a teď jsou hubený jak lunt a vzpominaj jak měli kila navíc a bojí se dalšího průběhu protoze uz teď jsou nezdrave hubený.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.18 21:14

Dik vsem a pevne zdravi!!!

Brita83
Kelišová 5150 příspěvků 10.01.18 21:22
@Anonymní píše:

Prednison je hrozné svin.stvo. Brala jsem ho kdysi právě kvůli Crohnovi a hodně jsem po něm přibrala a hlavně jsem po něm měla neuvěřitelný hlad (vlčí hlad) a to nonstop. Naštěstí jsem ho brala asi jen půl roku.

arada
Extra třída :D 11002 příspěvků 23.01.18 20:17

Momentálně hubnu a prozatím se mi daří. Za tři týdny mám dole 7kg a 5cm v pase.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Perný den Michaely Badinkové: Před zkouškou Tváře musela zavolat odtahovku!

Michaela Badinková (39) už je v plném proudu příprav na TTMZH a právě chystá... číst dále >

Rozkopaná Praha i D1: Řidiči šílí, stroje stojí, jediný „Demolínek“ z magistrátu se chválí!

Jestli jste si mysleli, že s koncem prázdnin zmizí z ulic Prahy i dálnice D1... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama