Hubnu s přerušovaným půstem 9/15, kdo se přidá?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
dustyblade
Nováček 9 příspěvků 14.01.19 09:14
Hubnu s přerušovaným půstem 9/15, kdo se přidá?

Ahoj, před 10 dny jsem začala hubnout s přerušovaným půstem (intermittent fasting - IF) a při prvním vážení 4.1. jsem měla 81,8 a dnes 14.1. mám 80,1. Jím od 10 hodin ráno, do 19 hodin do večera, celkem tedy 9 hodin. Po zbytek času piji jen vodu. Celkem chci zhubnout na 70 kg, tj ještě deset mi zbývá. Ale nejdůležitější je dostat se na 75 kg, a to bych chtěla do cca. 20. března. Pak bych ráda ještě za další 3 měsíce zhubla těch zbývajících 5 do svých kulatých narozenin. Ráda bych si zde povídala o plusech a mínusech tohoto půstu… kdo do toho jde se mnou? :D

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ShadowDancer
Kecalka 232 příspěvků 14.01.19 09:17

A není to jen vynechaná snídaně? Nic mi do toho není, ale nebylo by lepší zhubnout spíše zdravou stravou a CVIČENÍM? 8)

dustyblade
Nováček 9 příspěvků 14.01.19 09:20

zdravě jím a cvičení taky teď hodlám přidat… ale jinak jsem před 2,5 lety zhubla 13 kg jen jídelníčkem téměř bez cvičení, takže cvičení jako zásadní nevidím, spíše významně podpůrné… potom jsem nabrala těhotenstvím.

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1301 příspěvků 3 inzeráty 14.01.19 09:43

Devítihodinové okno na jídlo je dost dlouhé :) Já mám dny, kdy zcela přirozeně jím akorát snídani a oběd (7 a 11 hodin) a pak už nic - nestíhám, nemám chuť. A stejně vždycky zhubnu jenom pohybem.

lucynka25
Echt Kelišová 8666 příspěvků 14.01.19 10:04

Taky se mi zda 9h bez jidla docela ulet 8o
Ja jsem zalozila skupinku domaci krabickova dieta ,jsou tam celodenni jidelnicky, jime 5× denně a kila jdou krasne dolu bez trapeni ;)
Kdo chce zkusit,je vitan :mavam:

dustyblade
Nováček 9 příspěvků 14.01.19 10:05

je to 15 hodin bez jídla, jen pití vody :-). na skupinku mrknu, díky :-)

elen-ka
Extra třída :D 12934 příspěvků 17 inzerátů 14.01.19 10:19

@dustyblade Tak záleží jak jíš v tom okně od 10 hod.do 19 hodin. Jestli si dáš něco v 10 hodin, pak pauza na vytrávení, další jídlo, pauza na vytrávení a poslední jídlo.

Já sice nehubnu tímto způsobem, ale také se dá říci, že jím určitý počet hodin a zbytek jsem jen o vodě. Snídám kolem 6:30, obědvám kolem 12 hodiny a večeřím kolem 18 hodiny. Pak už nejím, jen s rozumem piji. Přes den v pauzách taky piji. Takže já v podsatě jedu režim 12/12 :lol: Je také ale důležité složení stravy.

xjuliax
Kecalka 341 příspěvků 14.01.19 10:20

@dustyblade Ahoj. Já se taky snažím od 4.1. trochu zhubnout. Na začátku váha 75 kg a chtěla bych aspoň 65 kg.

Billi
Nadpozemská drbna 26002 příspěvků 14.01.19 10:26

Mně to přijde nelogické. Když se ráno nenasnidam, tak mám pak hlad a vecer se docpu. Naopak na jidlo kolem 19 mi přijde poměrně pozdě.
Jinak moje máma takto hubne celý život, ale má posunuté časy. Snidani má v 6:30 a večeři kolem páté. Po páté nic nejí.

dustyblade
Nováček 9 příspěvků 14.01.19 10:31

xjuliax - držím palce, můžeme se podporovat. hubneš také přerušovaným půstem?
někdo to nazývá vynechaná snídaně, někdo to nazává po páté nejíst, ale já normálně snídám, jen prostě až v 10 hod. Snažím se jíst zdravě a jím až v 19, protože chci jíst s rodinou. Chtěla bych to ale posunout na 18:30. Výhodou toho půstu je, že člověk je po ránu odlehčený. Nevýhoda je, že mohou být výkyvy nálad, zatím to sleduju, mám pocit, že buď jsem euforická, nebo podrážděná, uvidím, zda si to sedne, nemusí to souviset s tím… ještě bych dodala, že kojím, ale už ne plně, malá má 11 měsíců. Kdybych nekojila, jedu režim 8/16, s kojením radši 9/15. Jinak malá normálně jí i pije něco jiného, to mateřské mlého má hlavně na noc, přes den jen tak jako malou svačinku.

xjuliax
Kecalka 341 příspěvků 14.01.19 10:37

@dustyblade Já se teda snažím zhodit normálně zdravou stravou. Stáhla jsem si aplikaci kalorické tabulky a snažím se podle toho. Schválně jsem se teď vážila a teď mám 72,5 kg. Před 3-mi týdny jsem přestala kojit úplně, tak do té doby jsem to neřešila, ale už je nejvyšší čas.

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1301 příspěvků 3 inzeráty 14.01.19 10:39

@dustyblade mně to prostě přijde, že 9/16 je vcelku přirozené rozdělení, že to tak má většina lidí, kteří se vyloženě necpou jak dobytci furt něčím. Jednak se v těch devíti hodinách můžeš natláskat klidně fast foodem, a to tě 16 hodin jakože půstu fakt nezachrání, a jednak aby to mělo nějaký efekt (pravděpodobně včetně jojo), musela by ta pauza na jídlo být výrazně kratší.

dustyblade
Nováček 9 příspěvků 14.01.19 10:41

Já právě kojit budu asi ještě dlouho, protože malá odmítá jakýkoli druh umělého mléka. Ještě čekám až bude mít 12 měsíců, aby mohla vanilkové nebo banánové, třeba jí to zachutná :-). Já už jsem se na svou postavu nemohla dívat a také kvůli tomu nechodím tolik mezi lidi jak bych chtěla. A protože malé bude už rok, tak potřebuju mezi lidi víc a chci vypadat dobře :-). Jinak hlídat kalorie je dost náročné, proto jsem spokojená s IF, že si můžu výjimečně dát co chci a neřešit to tolik. Včera jsem třeba měla mrkvový dort :-). Dříve jsem zhubla 13 kg pomocí jen stravy, ale musela jsem to jídlo fakt hlídat a to mě při dvou dětech nebaví, furt myslet co budu jíst, stačí, že musím myslet na to, co budou jíst děti :-).

xjuliax
Kecalka 341 příspěvků 14.01.19 10:56

@dustyblade Já jsem kojila do 15 měsíců, pak už to byl zvyk. Popravdě myslela jsem, že to zabere víc času. Večer, jak malý usne si dám jídlo do tabulek na druhý den a druhý den už jedu podle toho.

lachtanice86
Kelišová 7202 příspěvků 14.01.19 11:12

IF jsem držela před těhotenstvím a hodlám se k tomu vrátit jakmile se s malou nějak sehrajeme. Já tedy držela 8/16 a mému tělu to naprosto vyhovovalo. Při dietach kdy byly snídaně a svačiny jsem pak po jídle zvracela. Ale IF jsem nedržela primárně kvůli hubnutí.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Exkluzivně: Pozdravte nový pár Anetu Vignerovou a Petra Kolečka

Tak a konec mlžení! Bývalá miss z roku 2009 a modelka Aneta Vignerová se z... číst dále >

Kadeřávková účtuje se svými ex: Byla jsem vaše nejlepší, nechci vás ani za milion!

Mladá herečka Anna Kadeřávková (21), která září v nekonečném seriálu Ulice,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >