Hubnutí a chutě

28.4.21 23:19

Hubnutí a chutě

Ahoj ženy. Je mi 48 let a vždycky jsem byla obézní. Moje váha dosáhla 132kg, když jsem dlouhodobě nemohla chodit po operaci. Celý život s tloušťkou bojují. Brala jsem i léky.. Adipex.. Zlatá vejce a jiné. Loni v létě jsem měla i větší motivaci a světe div se začalo to jít. Během půl roku jsem shodila 20kg. Udelala jsem i úpravu jídla. Ne držím žádnou typickou dietu. Ale trápí mě chutě. Jim 3 denně poslední jídlo v 5.Nejsem moc na mléčné výrobky. Jen mléko do kávy. Jogurt málokdy. Někdy sýr. Odbourala jsem bílé pečivo, knedlíky nejím ani jsem nejedla. Jen bramborové. Ovoce banán, jablko. Zelenina rajčata, cibuli česnek za syrova jim hodně. Maso jim kuře vepřové hovězí. Nesladim nepiju scéně limonády. Málokdy stoprocentní džus. Ale honí mě chutě na čokoládu, sušenky, škvarky, dortík,… A ještě jim hodně ryby a kysané zelí. Prosím zkušenosti. Přemýšlím jestli podstoupit bypas žaludku jsem si jistá že teď už bych zvládla i přísný režim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
408
28.4.21 23:27

Pokud v tomhle režimu ztrácíš 20 kilo za půl roku, na operaci bych se vykašlala a jela dál. Operaci bych považovala za zbytečný zásah do těla, mohla by ti na čas bránit v pohybu, který bys měla do režimu zařadit. Jestli tě trápí chutě.. co je pro tebe důležitější? Uspokojení chutě nebo zdraví a figura?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
635
28.4.21 23:28

Tak přesně to je tvá chyba že jíš 3 krát denně to je prostě málo. A to že si dáš poslední jídlo nevím jestli myslíš 5 ráno :think: nebo 5 večer, to je taky kravina.
Záměr se na pohyb. Mě se třeba osvědčila dělená strava, jíš všechno. Ale oddelujes a jíš hlavně pravidelně. Diky to mu vždycky zhubnu… Známe zase jedou lowcarb. A mám i jednu extrémní ve 30 letech měla neuvěřitelných 105 kilo a zhubla je krásná štíhlá a hlavně zdravá.
Takže začni se sebou něco dělat emimino a jiné portály to za tebe fakt neudělají :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8238
28.4.21 23:28

3× denně je málo a poslední jídlo v 5, pokud nejdeš spát tak v 7 večer je taky zbytečný. Pokud máš chutě na sladký tak jíš špatně. Co nějaký jídelníček na míru od dobryho vyzivovyho poradce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7568
28.4.21 23:32

Taky doporucuju cviceni..pomalu, opatrne, at si neoddelas klouby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
28.4.21 23:33

@kočička1234
Ahoj, já moc doporučuju (i když sama jsem nikdy nebyla fanda čtení knížek o hubnutí a už vůbec nejsem nijak zaplacená, mluvím ze zkušenosti, přišel s tím přítel) knihu Jídlo na prvním místě (dá se stáhnout myslím i na uloz.to). Krásně tam vysvětlují a zdůvodňují, proč nejíst některé věci (hodně věcí) a co naopak tělu prospěje. Mně hodně pomohlo to vysvětlení, protože když se jen řekne, nejez rohlík, tak jako dobrý, ale po týdnu už to nedodržuji. Toto vás jednoznačně přesvědčí, proč to na 30 dní zkusit (a že je to relativně málo). Je to totiž návod na 30 dní, co zkusit, ale chcete to pak držet dále. Vysvětluje to tam i chutě na sladké :) Plus neřeší nic jako po 5h nejíst, vážit si jídlo, počítat, řešit přesný poměr bílkovin, sacharditů atd. za den. Podle mě mnohem udržitelné do budoucna. Hned po začátku čtení jsem si říkala, že dnes nechci nic z toho, co jím dnes, jíst :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.4.21 23:33

@KKikina už jsem dávno začala. Poslední samozřejmě v 5 odpoledne. Neumím jist 5× denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
28.4.21 23:34

Chtěla bych k tomu říct, že my skoro necvičili, zhubnutí bylo jen o stravě. Fakt to dělá mega moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.4.21 23:35

@Tarjei ty už mám v háji od dětství i záda. Takže cvičit nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
635
28.4.21 23:39
@kočička1234 píše:
@KKikina už jsem dávno začala. Poslední samozřejmě v 5 odpoledne. Neumím jist 5× denně.

No ale budeš muset… Tělo jede a potřebuje přijímat… Tak třeba nějaké svačiny přidat. Jogurty, musli tyčinky… Ono zase záleží jak moc vážně to myslíš. Jestli by spíš nepomohlo kdybys nad sebou měla někoho kdo tě kontroluje. Víš, nějaký poradce nebo podobně. Ja když chtěla zhubnout tak jsem do toho prostě šla začla se více hýbat a držela nějakou dietu a šlo to…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
AH
169
28.4.21 23:42
@kočička1234 píše:
Ahoj ženy. Je mi 48 let a vždycky jsem byla obézní. Moje váha dosáhla 132kg, když jsem dlouhodobě nemohla chodit po operaci. Celý život s tloušťkou bojují. Brala jsem i léky.. Adipex.. Zlatá vejce a jiné. Loni v létě jsem měla i větší motivaci a světe div se začalo to jít. Během půl roku jsem shodila 20kg. Udelala jsem i úpravu jídla. Ne držím žádnou typickou dietu. Ale trápí mě chutě. Jim 3 denně poslední jídlo v 5.Nejsem moc na mléčné výrobky. Jen mléko do kávy. Jogurt málokdy. Někdy sýr. Odbourala jsem bílé pečivo, knedlíky nejím ani jsem nejedla. Jen bramborové. Ovoce banán, jablko. Zelenina rajčata, cibuli česnek za syrova jim hodně. Maso jim kuře vepřové hovězí. Nesladim nepiju scéně limonády. Málokdy stoprocentní džus. Ale honí mě chutě na čokoládu, sušenky, škvarky, dortík,… A ještě jim hodně ryby a kysané zelí. Prosím zkušenosti. Přemýšlím jestli podstoupit bypas žaludku jsem si jistá že teď už bych zvládla i přísný režim.

Být tebou tak na operaci zatím nejdu když ti to tak krásně jde. Taky když hubnu tak jím jen 3× denně a vynechávám zas snidani. Vyhovuje mi to mnohem víc než se ládovat 5× denně.
S chutěma se snažim tak nějak smířit. (I když teď mě válcují na plné čáře). Osobně mám třeba, že když mám nervy nebo psychickou nepohodu, snědla bych klidně celou cukrárnu. Nicméně mě celkem přesvědčilo, když má extra hubená, zato mlsná kamarádka zkoušela stravováni bez sacharidů. Držela to hodně přísně 2 měsíce a chutě na sladké stejně měla a stejně ji dohnaly. Celkem mi to sedí s názorem výživárky Slimákové, která v jednom rozhovoru potvrdila mou domněnku, že chuť na sladké je nám dána do vínku. Ostatně jsou lidi co projdou kolem cukrárny a ani si nevšimnou a pak jsou lidi jako já, co si každé cukrárny všimnou a nejsou líní si tam jít něco koupit. To mě celkem potěšilo tenkrát..že to neni jen o mém slabošství, ale neduh, se kterým jsem se už narodila.
A jinak seš dobrá! 20 kg super :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
408
28.4.21 23:45
@KKikina píše:
Tak přesně to je tvá chyba že jíš 3 krát denně to je prostě málo. A to že si dáš poslední jídlo nevím jestli myslíš 5 ráno :think: nebo 5 večer, to je taky kravina.
Záměr se na pohyb. Mě se třeba osvědčila dělená strava, jíš všechno. Ale oddelujes a jíš hlavně pravidelně. Diky to mu vždycky zhubnu… Známe zase jedou lowcarb. A mám i jednu extrémní ve 30 letech měla neuvěřitelných 105 kilo a zhubla je krásná štíhlá a hlavně zdravá.
Takže začni se sebou něco dělat emimino a jiné portály to za tebe fakt neudělají :kytka:

Proč by bylo 3× denně málo? Proč by bylo v 5 večer kravina? Doporučuješ dělenou stravu, díky které vždycky zhubneš… a vždycky zas nabereš, že? A ještě si dáš do profilovky fotku tlustýho mimina, fakt bys na toto téma neměla radit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
AH
169
28.4.21 23:46
@Thaly1 píše:
Chtěla bych k tomu říct, že my skoro necvičili, zhubnutí bylo jen o stravě. Fakt to dělá mega moc.

Taky tak. Jakmile jsem začala cvičit, hubnutí se naopak vždy zastavilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
635
28.4.21 23:51
@Karamba2020 píše:
Proč by bylo 3× denně málo? Proč by bylo v 5 večer kravina? Doporučuješ dělenou stravu, díky které vždycky zhubneš… a vždycky zas nabereš, že? A ještě si dáš do profilovky fotku tlustýho mimina, fakt bys na toto téma neměla radit…

Co na tebe napsat ty koště :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2399
28.4.21 23:56

Určitě víc nejez, pokud ti to vyhovuje 3krat denně.. Já jim obvykle dvakrát, mám snídani a oběd, dám si plnohodnotna jídla a pak už nemám hlad, spát chodím kolem půlnoci..
Co se týče těch chuti - základ je nemít sladkosti apod doma a nekupovat to.. Potom, když přijde ta chuť, tak si nedávat něco nezdraveho, ale dát si kvalitní zdravé jídlo, třeba nějakou zeleninu, libové maso, sýr, hrst oříšků - tak, abys tam měla vitamíny, Bílkoviny, zdravé tuky a Vlákninu.. Pak pár minut počkat, a když bude pořád chuť na něco sladkého, tak dat něco sladkého zdravého, třeba datle, banán, tvaroh s ovocem… Tohle obvykle pomáhá, kdyby ne, tak ještě pomůže dát si třeba dřepy, kliky a slíbit si tu sladkost za odměnu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat