Hubnutí bez přesného počítání kalorií

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.18 15:12
Hubnutí bez přesného počítání kalorií

Od začátku ledna se snažím zlepšit svůj životní styl a taky zhubnout (do léta bych ráda dala 10 kilo).
Poctivě zapisuju do Kalorických tabulek, ale hrozně mě to ubíjí - nebaví mě to plánovat, zapisovat, atd.
Napadlo mě zkusit to jinak - trošku si hlídat, abych měla vyvážený počet kalorií (momentálně mi to vychází přes den na 400-160-500-160-400 kcal ale tak, že nebudu zapisovat každý den všechno, třeba u snídaní, které se furt opakují, už stejně vím, kolik čeho si můžu dát, ale házet tam jen věci, u kterých si třeba nejsem jistá - např. si v tabulkách ověřit, kolik si můžu dát rizota k obědu, aby to bylo těch zhruba 500 kcal.
Myslím, že by mě to tak nesvazovalo a bavilo mě to víc, na druhou stranu se ale bojím, že tím neuhlídám makroživiny - bílkoviny, tuky, cukry.
Ze všech diskuzí a podobně mám pocit, že to bez tabulek asi nebude fungovat a nerada bych si to teď zkazila, když se už měsíc celkem dobře držím. Ale na druhou stranu se bojím, že tímhle způsobem mě to brzy přestane bavit.

Můžu se s klidnou hlavou odpoutat od tabulek a přesného počítání sacharidů a bílkovin, nebo mám vytrvat v tom, co dělám?

Jak hubnete/jak jste zhubly vy? Prosím o anonym.

Reakce:
Laurie
Kecalka 387 příspěvků 25.01.18 15:19

Ahoj, já myslim, že to klidně můžeš zkusit bez zapisování do kalorických tabulek. Ted hubneš s tim jak jíš? Uvidíš třeba po týdnu dvou bez zapisování, pokud by váha šla nahoru, tak je někde chyba :) Já si do tabulek zapisovala asi rok a pak mě to taky přestalo bavit.

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 25.01.18 15:20

To tě musí bavit, nebo to asi nevydržíš.. :)
Mě to bavilo a je pravda, že jsme v pubertě záa rok a půl měla o 15 kg mín..
SPíš bych radila se něco jakoby naučit a nemusí to plánovat a zapisovat..
Já zhruba věděla, už jaký jogurt, jaké ovoce kolik má na kus, věděla zhruba plátek masa, a nebo plná dlan těstovn, brambor a šlo to přes oko.. Jako uplně jsem to nikdy nevážila…
Oběd vždycky vyšel okolo 500 kcal, když fakt neberu, že bych si dala řízek se salátem, ale třeba přírodní maso rýže, brambot, zelenu, bylo to vždycky tak nějak okolo stejně..
A nebo si napiš jídelníček dopředu najednou, at opravdu víš, co kolik má a během dne si to v prostě počítej..
Nevím, že to tak hrozné nepřišlo, během dne jsem si to tak nějak počítala v hlavně a když jsem nehřešila, tak jsem si jenom udělala hvězdičku k datumu, že jsem splnila.. a když jsem prostě někdy hřešila, tak jsem si třeba večer o 15 min víc zacvičila nebo něco

Silver_Lining
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 25.01.18 15:54

Já si zapisuju do tabulek vždycky chvíli, pak člověk už umí ta množství cca odhadnout a rozhodně se neodchýlí tak výrazně aby to byl velký problém. Taky mě ubíjí všechno vážit a pořád tam naťukávat :) Stejně člověk spoustu věcí jí pořád dokola a zhruba tuší. Já teda mám problém s takovým různým uzobáváním během dne, takže teď si chci zase pořídit malej deníček a prostě si tam jenom psát těch 5 jídel denně, abych měla přehled co jsem jedla, ale přepočítávat kalorie nebudu. Pomáhá mi to v disciplíně a proti neplánovanému ujídání :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >