Hubnutí - jak začít v hlavě?

169
18.5.17 18:07

Hubnutí - jak začít v hlavě?

Maličké je rok a já mám o 5kg vic, nez po porodu.
Pri vysce 168cm, vazim 69kg. Boky, zadek, stehna veliikost 42 a hrudnik s prsy 38.
Evidentni asymetrie :(

Jak zacit s hubnutim v hlave? Dnes krasne pocasi a ja si na sebe nemohla vzit temer nic. Pripadala jsem si v kazdem kousku meho satniku jako jitrnice.
Znam teorii hubnuti od A po Z, ale jak vytrvat a odhodlat se vydrzet?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18.5.17 18:10

Je to jednoduchy! Bud opravdu chces zhubnout, tak se zakousnes, zacnes a vydrzis a nebo ses lenoch, co se radeji spokoji s tim, jak vypada. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11292
18.5.17 18:17

Začněte nejprve s tím, že budete někam psát co kdy a proč jíte. Nejde o přesnou váhu a počítání kalorií, ale odhalení základních špatných návyků.

Plus tedy to že o sebe nepečujete, že pro vás není důležité jíst tak, abyste si neubližovala a hýbat se tak, abyste zůstala fit má někde nějaký původ, někde došlo k tomu, že vám péče o sebe samu přestala připadat důležitá, a klíčové začalo být neplýtvání energií a stravování se takovým způsobem, jakým se stravujete.

Dokud nerozklíčujete to, co vám současný životní styl sytí, co usnadňuje a proč je pro vás tak důležitý, že přemůže i sebepevnější rozhodnutní na úrovni vůle a racionality, tak se nepodaří najít zdravější způsoby, jak uspokojovat ty potřeby, které teď sytí jídlo a pohodlí.

Jinak být na sebe zlá, nadávat si a podobně nepomáhá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3112
18.5.17 18:20

Kupte si rotoped a denně hodinu makejte. K tomu vaše znalosti výživy, snad jsou správné…a budete šťabajzna co nevidět ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5745
18.5.17 18:27

Dceři jsou 2 roky a já vážím o 15kg víc, než po porodu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12718
18.5.17 18:48

Pokud neco chce clovek zmenit dlouhodobe, nemuze se u toho trapit, jist nechutne jidlo, nebo dokonce mit hlad. Chce to zacit zmenami, ktere jsou mensi a az ty se stanou „zvykem“, pridat dalsi. Ja uz x-krat slysela..rano, kdyz vstanes, vypij nejdriv hrnek vody, teprve pak snidani, a to nejake proteiny. Jen vajicka s nejakym salatem, to vse pekne zklidni glykemku, nehoni te chute behem dne. Kdyz k tomu pridas trochu pohybu navic, neco co te bavi, budes se citit lip. Az tohle bude norma/zvyk, pridej treba vic zeleniny behem dne atd..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
18.5.17 18:49

Tak di kup neco hezkyho v mensi velikosti, co se ti bude moc libit, a ze do toho zhubnes. jinak me nic nenapada. u me byl impulz u dr, ze bych mohla dostat do 10 let infarkt, ale to u tebe nehrozi, nemas nijak velkou nadvahu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
355
18.5.17 19:09

Tak já mám po porodu (8 měsíců) deset kilo navrch. :// A teď jsem konečně začala poctivě hubnout, nemám totiž v létě co na sebe, tak mě to konečně dokopalo jíst zdravě a žádné večerní čokoládky a tak..
Začala jsem podle knížky „Jídlo na prvním místě“, vřele doporučuji. ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9421
18.5.17 19:18
@slavuska1 píše:
Tak di kup neco hezkyho v mensi velikosti, co se ti bude moc libit, a ze do toho zhubnes. jinak me nic nenapada. u me byl impulz u dr, ze bych mohla dostat do 10 let infarkt, ale to u tebe nehrozi, nemas nijak velkou nadvahu

Neco menšího peknyho by na me nefungovalo, na Tebe Jo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1389
18.5.17 19:22

Nijak. Nejde o „hubnutí“, jde o jiný životní styl, rozumíš? Za mě žádný bič, potupně zkoušet dělat malé kroky tak, aby to pro tebe byla zábava, a ne trápení.
Projet si jídelníček a eliminovat jak kalorické bomby, tak nenápadné zabijáky - džusy, minerálka, pivo atd. Jíst rozumně - tj. klidně v osm večer, pokud chodíš pozdě spát, a nebát se pořádně naprásknout k snídani (ovesné vločky, oříšky)… a stejně tak klidně k večeři, ale nízkokalorických potravin (kuřecí, zelenina). Nehladovět, obědvat. Taky věř tomu, že tě určitě nezabije ani jedna porce svíčkové, ani že ti neublíží kostička kvalitní čokolády. Jen tu svíčkovou nejíst denně a na noc :))) Nedělat výkyvy „extrémně zdravě - hřešení“, ale konstatně jíst rozumně a sem tam si zobnout něco dobrého, ale ne moc kalorického.
Osobně jím jednoduše - dopoledne pořádně a cokoliv, včetně ovoce, kompotů, ořechů… oběd rozumně, a večeře dietně. Váhu si držím stabilně celý rok.
Nevyřazovat z jídelníčku žádnou složku, ani tuky, ani cukry. Ale obojí kdyžtak o něco omezit a zvýšit příjem bílkovin.
Zařadit hodně pohybu, nejlépe aerobního a dlouhotrvajícího - chůze dělá zázraky, zejména v terénu. Mořit kolena a plíce během fakt není potřeba. Brusle jsou excelentní spalovač.
A pak už jen trpělivost, protože co jsi nabrala za pár let, je opravdu blbost chtít shodit za pár dní.

PS, mám něco přes 50 kilo a nosím trička S a kalhotky XL. Nedělej si naděje, že zhubnutím tohle zmizí :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1389
18.5.17 19:28
@Lenka_Hal píše:
rano, kdyz vstanes, vypij nejdriv hrnek vody, teprve pak snidani, a to nejake proteiny. Jen vajicka s nejakym salatem, to vse pekne zklidni glykemku, nehoni te chute behem dne.

Přesně tohle by mě zabilo :roll: Kdy jindy má člověk nabrat energii na celý den, když ne ráno…? Proteiny jsou nejmíň kalorická složka potravy, nejmíň energie…
Osobně mi úplně stejně funguje pořádná porce ovesné kaše, zažene hlad na pěkných pár hodin :) „Chutě“ jsou víceméně silou zvyku… jak si člověk jednou odvykne na sladké, prostě na něj chuť pak nemá, ať sní cokoliv… no a proteiny si raději nechám na večer, kde hezky snižujou energetický příjem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12718
18.5.17 19:50

Ja to takhle delam uz pres ctyri roky. Vajicka na sadle, trocha zeleniny, obcas neco jineho ale nutricne to same…naucila jsem telo palit tuky, ne cukry, proto se hubne rychle. Nemam hlad, vykyvy krevniho cukru, citim se skvele. Chute nejsou veci zvyku, je to normalni a zcela fyziologicky opodstatneny pocit, kdyz po sacharidovem jidle nejdriv stoupne insulin a pak klesne. Pri „normalni“ zdrave strave jsem nosila kalhoty 40, triko S-M. Ted mam oboje S, neco dokonce XS (pri 178cm) a vubec se netrapim hlady ci chutemi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12718
18.5.17 19:54

Ted koukam na tabulky velikosti, aha, tak ted oboje nosim 32-34…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12718
18.5.17 20:19

Jo a neni pravda, ze proteiny maji nejmin energie, maji stejne jako sacharidy, tj. 1g=4kalorie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2173
18.5.17 20:52

Mám prakticky stejný míry a kg jako zakladatelka, mám obří pneumatiku na břuchu, musím to shodit. snažím se ted posledních pár dní omezovat. Co říkáte na můj jídelníček?
snídaně-slunečnicový nebo nějaký ten vícezrnný chleba namazaný ramou, kolečko eidamu, kolečko šunky

oběd-dnes například selská omeleta

svačina-bílý jogurt oslazený marmeládou s jabkem

večeře-dneska třeba cibulačka opět s chlebem

no mezitím jako 3 kostičky čokošky, zase se nechci uplně takhle omezovat, navíc bez sladkýho fakt nevydržim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama