Hubnutí - nejím zeleninu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

KatkaKlcova
Ukecaná baba ;) 1142 příspěvků 01.02.17 21:46
Hubnutí- nejím zeleninu

Dobrý večer,

jdu si pro radu, dala jsem se na hubnutí, mám nastavený jídelníček a začínám podle toho jet, ale můj problém je, že vůbec nejím zeleninu…jediné co pozřu je květák a brokolice, ale taky ji nemusím nějak extra často…nesním zeleninu ani syrovou, ani jinak upravenou…zkoušela jsem se přemoct, ale prostě to nesnim, hned se mi začne navalovat…V jí­delníčku mám napsáno, že bych měla denně sníst cca 500g zeleniny. Dá se ta zelenina něčím nahradit? Myslíte, že když nebudu jíst zeleninu, že se mi povede stejně zhubnout?

Děkuji za reakce=)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 19272 příspěvků 01.02.17 21:48

No, myslim, ze neda. Ani ve smoothie by jsi to nepozrela?

zrcadlo
Kelišová 6857 příspěvků 01.02.17 21:49

Podle mě ti bude chybět vláknina, vitamíny i hmota, která zaplní žaludek. Zkusila bych určitě doplnit alespoň tu vlákninu (např. psyllium nebo jinou rozpustnou vlákninu do jogurtu apod.). Nepozřeš to ani ve vařené podobě (např. dušené zelí, nebo zeleninou nastavené karbanátky - samozřejmě nesmažené ve vrstvě tuku)? Nebo třeba nasladko - nastrouhanou mrkev s jablkem a ananasem?

eviku-miluna
Kelišová 6814 příspěvků 46 inzerátů 01.02.17 21:50

@KatkaKlcova co lusteniny? Ty muzes?

Kelsey
Hvězda diskuse 44765 příspěvků 01.02.17 21:52

Ja nesnim na par vyjimek varenou, ale cerstvou miluji. Nejvic u nas je spotreba rajcata, okurky, papriky, zeli, mrkev, kedlubna, redkvicky, hrasek kdyz je.
A ty vyjimky musi byt mini kousky nebo strouhane.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31654 příspěvků 01.02.17 21:53

Půjde..já zelenině taky moc neholduju..a když se do toho fakt pustím, a vydržím, tak to jde. mě pomáhají kaloricketabul­ky.cz, všechno si tam píšu, jídlo i aktivity, a orientačně vím. nejdůležitější je fakt mít větší výdej než příjem, to je základ. já jsem si třeba koupila permici do bazénu, a 1-2KRÁT týdně chodím, spálí to neskutečně kalorií, tak pak mmůžu zhřešit :oops: :lol: částečně to jde nahradit ovocem, tam je vláknina taky, a kaloricky docela jde.

Helileli
Závislačka 2956 příspěvků 01.02.17 21:54

Zelenina je v hubnoucim jidelnicku kvulu nizke energeticke hodnotea vysokem obsahu vlakniny. Vlaknina (psyllium) jde koupit v lekarne, prisun vitaminu lze alespin castecne nahradit umele. Nejakou zeleninu bys mohla snist i v ramci ovocno-zeleninovych smoothie, kdy chut ovoce prebije zeleninu. Varenou zeleninu treba formou exotickych korenenych polevek, uzes ji namixovat do zakladu a kdyz pak pridas treba chilli, zazvor, koriandr, tak o ni nebudes vedet. Navic to jsou korenicka, ktera urychluji metabolismus a podporuji hubnuti.

vejilka
Závislačka 4594 příspěvků 01.02.17 21:55

Já ted taky moc nejím zeleninu. Jím hodně luštěniny, ovesné vločky, podle tabulek je i dobrá voda s citronem.Ono taky zeleninu v tomhle počasí seženeš bud hodně drahou nebo hnusnou. Jinak já tenkrát zhubla i bez zeleniny 13kg.Ale záleží jakou máš výchozí váhu. Ted mi to jde blbě, potřebovala bych asi té vlákniny víc abych se čistila

Kelsey
Hvězda diskuse 44765 příspěvků 01.02.17 21:56

Vlaknina jde nahnat lnenym seminkem, chia seminkama. I to ovoce.

Kskaja
Zasloužilá kecalka 801 příspěvků 01.02.17 22:03
@kacenka8 píše:
Já ted taky moc nejím zeleninu. Jím hodně luštěniny, ovesné vločky, podle tabulek je i dobrá voda s citronem.Ono taky zeleninu v tomhle počasí seženeš bud hodně drahou nebo hnusnou. Jinak já tenkrát zhubla i bez zeleniny 13kg.Ale záleží jakou máš výchozí váhu. Ted mi to jde blbě, potřebovala bych asi té vlákniny víc abych se čistila

Tak tak, já teda zeleninu jím normálně, ale teď v zimě se musím dost snažit aspoň nějakou sníst, je opravdu hnusná.. :think: :poblion: a docela i pochybuji jestli je tahle supermarketova zelenina zdravá.. :nevim:

KatkaKlcova
Ukecaná baba ;) 1142 příspěvků 01.02.17 22:10

Nějakou zeleninu pozřu pouze pokud mi manžel uvaří a rozmixuje třeba do omáčky, tak abych to neviděla :lol: a nesmím vědět co v tom je…já si snad i myslím, že to je ve mě spíš nějakej psychickej blok…prostě i když vím, že to není uplně špatný, nebo že je to sladký, tak to prostě do sebe nedostanu…je mi hned na zvracení :oops: smoothie už vůbec ne…z luštěnin nejvíc sním asi hrách, dělám hrachovou kaši nebo polévku…jinak ovoce jím…i když teda taky ne moc často, ale to ne že by mi nechutnalo, ale prostě že nejsem zvyklá ho jíst nějak pravidelně…ale teď zas mám v jídelníčku pouze jeden kus ovoce v dopoledních hodinách, jinak vůbec… :nevim:

Bábrdl
Generální žvanilka 21389 příspěvků 01.02.17 22:13
@KatkaKlcova T
@KatkaKlcova píše:
Nějakou zeleninu pozřu pouze pokud mi manžel uvaří a rozmixuje třeba do omáčky, tak abych to neviděla :lol: a nesmím vědět co v tom je…já si snad i myslím, že to je ve mě spíš nějakej psychickej blok…prostě i když vím, že to není uplně špatný, nebo že je to sladký, tak to prostě do sebe nedostanu…je mi hned na zvracení :oops: smoothie už vůbec ne…z luštěnin nejvíc sním asi hrách, dělám hrachovou kaši nebo polévku…jinak ovoce jím…i když teda taky ne moc často, ale to ne že by mi nechutnalo, ale prostě že nejsem zvyklá ho jíst nějak pravidelně…ale teď zas mám v jídelníčku pouze jeden kus ovoce v dopoledních hodinách, jinak vůbec… :nevim:

Teda, děvče, ty jsi úplně odstrašující příklad.
A netušíš, proč ti ta zelenina tak vadí?

unuděná
Kelišová 5553 příspěvků 2 inzeráty 01.02.17 22:34

Kdyz mas nastaveny jidelnicek, proc ho nemas nastaveny na sve potreby? Nepozres zeleninu, nejis ovoce, ani moc lustenin…Tak jakym zpusobem chces hubnout? Hladovkou? Mela jsi to normalne rict tomu cloveku, ktery ti jidelnicek sestavoval.Toto k nicemu nebude.

marka123
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 01.02.17 22:39

Chápu, že je to pro tebe problém, že nejíš zeleninu. Ale trochu mě to teda pobavilo. Taky jsem teď v hubnoucím modu a zajímalo by mě, co jako jíš, když nejíš zeleninu, ovoce taky moc ne, luštěniny taky ne:D Jak jako vypadá tvůj běžný jídelníček a ten hubnoucí, je v tom vůbec rozdíl, krom toho, že vynecháš sladké a tučné?:D…
A když píšeš, že ti vadí, že víš, že to tam je, asi bych s tím začla něco dělat. Trochu mi to příjde jako taková dětská rozmazlenost, ale jestli máš opravdu nějaký psychický blok z dětsví, že nemůžeš jíst zeleninu, tak asi nezbývá než zajít za psychologem a nebo se pořádně vyhladovět jeden den, to pak asi pozřeš všechno a třeba zjistíš, že to není taková hrůza. Je tolik druhů zeleniny a s tolika různými chutěmi, v dnešní době seženeš i co roste tisíce km daleko, tak nevěřím, že nic z toho ti nechutná, nebo ti spíš jen vadí „nálepka zelenina“

alisekR
Kelišová 5171 příspěvků 01.02.17 22:49

@KatkaKlcova Nechci být rejpna, ale co tedy vlastně jíš??? 8o Nemáš tušení proč to tak máš?? Doma ti mamka nevařila jako dítěti zeleninu? A nebo ti po ní někdy bylo špatně?? Nebo proč si to ošklivíš? Jsem dost překvapená a tak se ptám. :nevim: Myslím, že to s tím hubnutím bude trochu problém, pokud se tedy nešťastně nedáš cestou hladovky :think:
U nás tedy zelenina frčí, syrová, vařená je nám to jedno. V létě jí kvanta pěstujem, děti to trhají rovnou ve skleníku, přes zimu trpíme kvalitou marketových rajčat a okurek :poblion: Ale myslím, že na pročištění těla je ta zelenina základ, už kvůli trávení.
Vláknina se dá koupit i v lékárně, to sice jo, ale nějak tě to nebude moc sytit a tobě po odebrání nedietních potravin asi bude chybět jídlo :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Exkluzivně: Slavný herec Bill Nighy je v Praze! Co zde rocker z Lásky nebeské dělá?

Herec Bill Nighy (68), který se proslavil mimo jiné rolí svérázného rockera... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >