Hubnutí po hormonální antikoncepci?

2
17.1.21 10:23

Hubnutí po hormonální antikoncepci ?

Dobrý den. Je mi 18 let a někde koncem října roku 2020 jsem vysadila HA z důvodu nadměrné váhy. Já byla vždycky jako proutek, žádné kilo navíc, pravidelně jsem cvičila, byla jsem vypracovaná. Až když jsem začala brát HA váha šla rapidně nahoru. Poprvé jsem ji začala brát ve svých 16 letech, začátkem července roku 2018. Brala jsem ji více než rok, to jsem přibrala odhadem 7-8 kg (To nebylo až tak hrozné). Vysadila jsem ji v listopadu 2019, měla jsem pauzu asi do února dalšího roku 2020, pak jsem ji brala do již zmíněného října roku 2020, a to jsem přibrala dalších cca 10 kg. Za ty dva roky, jsem přibrala opravdu hodně. Nyní se stravuji pravidelně a malými porcemi, chodím s pejskem na dlouhé procházky (denně třeba 7 nebo 8 kilometrů). Celkově se cítím lépe, ale s váhou to zatím nic nedělá. Neříkám, že je všechno hned, já radši budu hubnout pomalu a postupně, než rapidně a blbě. Vás bych ráda poprosila o nějaké rady, tipy a názory, jak se říká, víc hlav, víc ví ;) Mějte krásnou neděli :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
248
17.1.21 10:43

Kdysi jsem kvůli hormonální léčbě přibrala 21 kg během 2 měsíců. To jsem se dostala z BMI 16,2 na 23,1, což je stále „normální“, ale vůbec jsem se necítila a ani nevypadala dobře. Léčba trvala půl roku, ale nedařilo se mi hubnout cca další 2 roky. Běhat jsem nemohla po dávném úrazu a ani svižné procházky přes 5 km denně neměly efekt. Velmi mi pomohlo, když jsem začala s lezením na stěnách. Byla vidět velmi rychlá změna v hmotnosti, zpevnění těla. A jako bonus jsem se pomaličku přestala bát výšek :D Během půl roku bylo dole okolo 10 kg, BMI 19,8. A to si držím už 8 let (s výjimkou těhotenství), i když už nelezu, protože se 3 malými dětmi nemám čas.

A samozřejmě vím, že BMI 16,2 je podvýživa. Ale tehdy se mi nedařilo přibrat. A navíc jsem se tak cítila dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6498
17.1.21 10:51

A kolik meris a vážís? Jsi mladá, ve vývoji to nemuselo s antikoncepci nijak souviset. Dospivas, to se prostě pribira i když třeba nechceš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
17.1.21 11:09

@JancaS84 Měřím nějakých 188 cm a nyní vážím něco okolo 90 kg. Když jsem s antikoncepcí začala, měřila jsem stejně a vážila o 20 kg méně… Samozřejmě s dospíváním to též souvisí, ale myslím, že kdybych nebrala antikoncepci, takovou váhu bych rozhodně neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat