Hubnutí po porodu až s nástupem menstruace?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
70
28.6.22 09:06

Hubnutí po porodu až s nástupem menstruace?

Zdravím ženy, možná to tu už někdo řešil, ale nepodařilo se mi nic dohledat.

Každopádně jsem se chtěla zeptat, jestli někdo nemá tu zkušenost, že by kila kojením sice nešla „dolů sama“, ale spíše by se tak stalo s nástupem menstruace.

Jsem momentálně 3,5 měsíce po porodu, kila se mi doteď držela od příchodu z porodnice (plně kojím). Nedokázala jsem zhubnout ani sportem, ani krabičkovou stravou (neomezovala jsem se, měla jsem nastavené dost velké porce, aby to neovlivnilo laktaci, ale zkrátka to bylo jídlo zdravé).

Teď jsem ale dostala menstruaci a od té doby už 3kg dole. Měla to některá z vás podobně? Chtěla bych se už začít radovat, že teď už to nějak půjde. :roll:

Mějte se fajn! Budu ráda za odpovědi :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4890
28.6.22 09:13

Nejsem si jistá, zda MS ovlivní kg po porodu. Já normálně hubla (cvičení a strava), aj když sem MS dostala dlouho po porodu 🤷🏻‍♀️

Poprvé byla MS cca ve 20ti měsících dítěte (2 měsíce po odstavu) a teďka sem odstavovala 2 leté a MS sem ještě teda od porodu neměla vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4599
28.6.22 09:25

Ja si spis myslim, ze je to zvysenou spotrebou miminka. Ja byla sice na sve vaze hned 14 dni po porodu, ale zustal mi nejaky tuk ulozeny ve stredu tela, ktery se do 3 mesice ani nehnul, ac jsem dost cvicila a hlidala si kalorie. A kolem toho 3 mesice se to rozjelo tak, ze uz hubnu naopak moc a musim to brzdit, abych nebyla uplne vycucla. MS zatim v nedohlednu, takze to na to dle me vliv nema.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1660
28.6.22 09:31

Já, já, já… :pankac: Ale u mé nástup MS znamenal i konec kojení. Pak co měsíc, to 3 kg dolů.
Ježíš, jak já byla zoufalá. Nabrala jsem 20kg i přes to, že jsem v těhotenství jedla zdravě a NEPRASILA. Je fakt že jsem druhou půlku odlezela v nemocnici. V porodnici jsem nechala jen 6kg, z toho dítě 4kg. Denně túry s kočárem, zdravá strava, dítě kojene a nic. Ani kilo dole. Furt 15kg hore. Mám tu někde i založenou diskusi nebo příspěvky volající o pomoc :oops:
V 8mesicich prcka přišla MS, odešlo mliko a v roce děcka sem machrovala u vody v plavkách :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
28.6.22 09:44

U mě fungovalo pravidlo „9 měsíců se tělo mění, tak stejných 9 měsíců mu trvá návrat zpět“.. po porodu jsem mohla s nadsázkou klidně hladovět, cvičit jak mourovatá a nic…a 9 měsíců po porodu jsem byla na svým jako před těhotenstvím. Prostě někdy se to tělo brání a drží si kila. Kojila jsem hodně, nehubla. Před těhotenstvím 52, po porodu 59, na svých 52 přesně 9 m po porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat