Hubnutí podle krevní skupiny - zkušenost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LeničkaV
Povídálka 15 příspěvků 18.02.15 16:14
Hubnutí podle krevní skupiny - zkušenost

Ahoj,

četla jsem o hubnutí podle krevních skupin

zde: http://hubnuti-az.cz/…evni-skupiny

a zde: http://www.celostnimedicina.cz/…-skupiny.htm

Máte s tím prosím někdo osobní zkušenost? Mě to zaujalo z toho důvodu, že mám skupinu A, ale k vegetariánství jsem nikdy nějak zvlášť netíhla. Zajímalo by mě, zda to někomu pomohlo zhubnout?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32371 příspěvků 10 inzerátů 18.02.15 16:42

Kravina, chobotina, číčovina, blbovina, cypovina…

deminka20
Zasloužilá kecalka 774 příspěvků 1 inzerát 18.02.15 17:10

Moje kolegyně hubla podle Mačingové a shodila asi 15kg. Nejprve jedla jídla, která přímo ve své knize uvádí a dál pokračovala podle krevní skupiny. Kdybych to neviděla, nevěřila bych. :palec:

vejilka
Závislačka 4177 příspěvků 18.02.15 17:11

Mě to přijde taky jako blbost řídit se podle knihy kde je napsáno co podle krevní skupiny nesmíš přijde mi víc účinnější jít k odborníkovi kde ti zařídí jídelníček přesně na míru :-) taky jsem se dřív dočetla že podle krevní skupiny nesmim brambory že po nich přibíram ale když jsem upravila stravu a jedla i ty brambory hubla jsem krásně takže já být tebou tak se tímto neřídím:-)

yweth
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 18.02.15 17:20

Kolegyně to dodržovala a zhubla docela dost. Já tvrdím, že baštit pravidelně, v malých dávkách a k tomu pohyb = nejlepší na hubnutí :palec:

LeničkaV
Povídálka 15 příspěvků 18.02.15 17:31

K odborníkovi bych možná šla, ale mě právě zajímalo, zda to někomu fungovalo?

A máte někdo zkušenost z první ruky?

A jak kolegyně hubla, jakou má krevní skupinu, jaká jídla podle toho jedla?

yweth
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 18.02.15 17:37

Nevím jakou má krevní skupinu :), ale vím, že ze začátku hodně jedla červenou řepu :mrgreen: Měla nějakou knížku a podle toho se řídila, vydržela to držet cca 5 měs.

LeničkaV
Povídálka 15 příspěvků 18.02.15 17:57

Mě to právě jako úplná blbost nepřijde, protože krevní skupiny se vyvíjely na základě našich genů a ty se zase utvářely na základě naší stravy = potrava proto hraje velmi zásadní roli, protože některé látky, které z potravy vstupují do krevního řečiště, tak můžou způsobovat nepříjemné alergické reakce (například u lepku).

Pro někoho to možná blbost je, protože se ho to netýká, ale někomu by to pomoci mohlo :)

Většinou to stejně kritizují ti, co to nezkoušeli :P

yweth
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 18.02.15 18:14

@LeničkaV Kdybych to neviděla u té kolegyňky, tak tomu nevěřím :). Já osobně jsem na jiný druh hubnutí, striktně dodržovat předepsaný jídelníček, to není nic pro mě :D, nejíme nezdravě, to ne, ale sem tam člověk musí zhřešit :mrgreen: :). Ale taky je pravda, že upravením stravy jde vyléčit mnohé nemoci, takže tak jak píšeš, něco na tom bude :palec:

deminka20
Zasloužilá kecalka 774 příspěvků 1 inzerát 18.02.15 18:43

@LeničkaV Ani já nevím, jakou krevní skupinu kolegyně má, ale fakt jí to pomohlo. Držela to teda pěkně dlouho, ale ona byla opravdu hodně silná a kvůli otěhotnění potřebovala rapidně zhubnout. A jak píše yweth, ze začátku jedla hodně řepu. Zřejmě naše kolegyně držely tu samou dietu. Já tu knihu mám doma, pokud bys měla zájem.

deminka20
Zasloužilá kecalka 774 příspěvků 1 inzerát 18.02.15 18:46

@LeničkaV Jo, ještě jsem zapomněla napsat, že já jsem to taky zkoušela držet. K těm krevním skupinám jsem se teda nedostala, protože se začíná pevně daným jídelníčkem a pak až po měsících se dopracuješ k těm skupinám. Já to držela asi měsíc a shodila jsem 3kg, pak jsem otěhotněla, takže dál jsem se nedostala. :roll:

LeničkaV
Povídálka 15 příspěvků 19.02.15 09:01

@deminka20 Mohla bys prosím napsat, jakým druhem jídelníčku jsi začínala?

@yweth A jaký druh hubnutí dodržuješ, jestli se můžu zeptat?

deminka20
Zasloužilá kecalka 774 příspěvků 1 inzerát 19.02.15 09:25

@LeničkaV Ten pevně daný jídelníček je rozdělen do čtyř týdnů a v každém tom týdnu se ta jídla hodně opakovala. Např. na snídani je každý den mrkev+jablko+o­řechy+med+hro­zinky, na oběd a večeři koluje brokolice s česnekem, prokládaná cuketa, fazolové lusky s česnekem, salát z červené řepy a mrkvový perkelt. Další týdny se přidávají zase jiná jídla, ten první týden je asi největší opruz. :-) A každé to jídlo má svůj recept.

vejilka
Závislačka 4177 příspěvků 19.02.15 09:50

@deminka20 to je podle knížky zhubnete jednou provždy tu jsem držela taky zhubla jsem tenkrát hodně na cm a 3.5kg šlo to dolů hezky chtěla jsem jí držet podruhé ale už se to nedalo tolik se mi zprotivila mrkev řepa doteď nemůžu vidět ani fazolove lusky. :-( mám i druhý díl schudkova metoda hubnutí a ta je daleko lepší tohle stravování se ti nezprotivy :-

bozska-mrcha
Extra třída :D 10188 příspěvků 19.02.15 10:07

@LeničkaV jsem na diety odborník, taky jsem to díky nim a střídavým hladovkám dotáhla do současného stavu :roll: :D
pokud hledáš nějaký směr stravování, protože ti nevyhovuje současně doporučovaný trend od všeho trochu, proč ne. Člověk může vyzkoušet úplně všechno, tedy pokud to vychází z něj. Spousta lidí dá na svůj instinkt a jí jen potraviny na které má chuť a je jim jedno, že některou ze složek potravy eliminují zcela, ať už jde o maso, mléčné, výrobky, pečivo a pod. Pokud se to dělá s rozumem a nevyživují se tak děti ve vývinu, je to relativně jedno.
Ovšem pokud jde jen o redukci váhy nebo nějaký rádoby detox, tak tam je lepší se na to vyfláknout a je jedno kolik lidí před tebou to má úspěšně za sebou. Člověk má šanci vydržet jen u toho co dělá z vlastního přesvědčení a z vlastní svobodné vůle…musí se v tom prostě najít a pak je jedno jestli je to paleo, krevní skupiny, Mačingová nebo fáze měsíce.

@LeničkaV píše:
Mě to právě jako úplná blbost nepřijde,protože krevní skupiny se vyvíjely na základě našich genů a ty se zase utvářely na základě naší stravy = potrava proto hraje velmi zásadní roli, protože některé látky, které z potravy vstupují do krevního řečiště, tak můžou způsobovat nepříjemné alergické reakce (například u lepku).

Pro někoho to možná blbost je, protože se ho to netýká, ale někomu by to pomoci mohlo :)

Většinou to stejně kritizují ti, co to nezkoušeli :P

jenže v téhle době našeho vývinu bylo hlavní složkou stravy maso, semena, bobule a v zimě regulérní hladovka :D což s dietou podle krevních skupin nekoresponduje ani náhodou, to už by měla větší logiku paleo strava ;)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s Františkem Strakou: Nemít rodinu, dopadl jsem jako Pergl

František Straka (59) je bezpochyby jednou z nejzajímavějších postav českého... číst dále >

Velká očekávaní ohledně filmu Dukla 61: Něco tak dobrého ČT neudělala!

Je 7. července 1961 a v havířovském dole začne hořet. Nejdřív je cítit pach... číst dále >

Články z Ona Dnes

Podvodní léčitelé teď dostanou strach, řekla v Rozstřelu režisérka

Za podivnými praktikami v institutu Aktip, které odhalil dokument Obchod se... číst dále >

Pacientka z Aktipu: Děti jsem měla fiktivně balit do zlaté karimatky

Za třináct návštěv v pražském psychosomatickém institutu Aktip zaplatila... číst dále >

Reklama