Reklama

Hubnutí podle krevní skupiny - zkušenost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LeničkaV
Povídálka 15 příspěvků 18.02.15 16:14
Hubnutí podle krevní skupiny - zkušenost

Ahoj,

četla jsem o hubnutí podle krevních skupin

zde: http://hubnuti-az.cz/…evni-skupiny

a zde: http://www.celostnimedicina.cz/…-skupiny.htm

Máte s tím prosím někdo osobní zkušenost? Mě to zaujalo z toho důvodu, že mám skupinu A, ale k vegetariánství jsem nikdy nějak zvlášť netíhla. Zajímalo by mě, zda to někomu pomohlo zhubnout?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33144 příspěvků 10 inzerátů 18.02.15 16:42

Kravina, chobotina, číčovina, blbovina, cypovina…

deminka20
Zasloužilá kecalka 774 příspěvků 18.02.15 17:10

Moje kolegyně hubla podle Mačingové a shodila asi 15kg. Nejprve jedla jídla, která přímo ve své knize uvádí a dál pokračovala podle krevní skupiny. Kdybych to neviděla, nevěřila bych. :palec:

vejilka
Závislačka 4436 příspěvků 18.02.15 17:11

Mě to přijde taky jako blbost řídit se podle knihy kde je napsáno co podle krevní skupiny nesmíš přijde mi víc účinnější jít k odborníkovi kde ti zařídí jídelníček přesně na míru :-) taky jsem se dřív dočetla že podle krevní skupiny nesmim brambory že po nich přibíram ale když jsem upravila stravu a jedla i ty brambory hubla jsem krásně takže já být tebou tak se tímto neřídím:-)

yweth
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 18.02.15 17:20

Kolegyně to dodržovala a zhubla docela dost. Já tvrdím, že baštit pravidelně, v malých dávkách a k tomu pohyb = nejlepší na hubnutí :palec:

LeničkaV
Povídálka 15 příspěvků 18.02.15 17:31

K odborníkovi bych možná šla, ale mě právě zajímalo, zda to někomu fungovalo?

A máte někdo zkušenost z první ruky?

A jak kolegyně hubla, jakou má krevní skupinu, jaká jídla podle toho jedla?

yweth
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 18.02.15 17:37

Nevím jakou má krevní skupinu :), ale vím, že ze začátku hodně jedla červenou řepu :mrgreen: Měla nějakou knížku a podle toho se řídila, vydržela to držet cca 5 měs.

LeničkaV
Povídálka 15 příspěvků 18.02.15 17:57

Mě to právě jako úplná blbost nepřijde, protože krevní skupiny se vyvíjely na základě našich genů a ty se zase utvářely na základě naší stravy = potrava proto hraje velmi zásadní roli, protože některé látky, které z potravy vstupují do krevního řečiště, tak můžou způsobovat nepříjemné alergické reakce (například u lepku).

Pro někoho to možná blbost je, protože se ho to netýká, ale někomu by to pomoci mohlo :)

Většinou to stejně kritizují ti, co to nezkoušeli :P

yweth
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 18.02.15 18:14

@LeničkaV Kdybych to neviděla u té kolegyňky, tak tomu nevěřím :). Já osobně jsem na jiný druh hubnutí, striktně dodržovat předepsaný jídelníček, to není nic pro mě :D, nejíme nezdravě, to ne, ale sem tam člověk musí zhřešit :mrgreen: :). Ale taky je pravda, že upravením stravy jde vyléčit mnohé nemoci, takže tak jak píšeš, něco na tom bude :palec:

deminka20
Zasloužilá kecalka 774 příspěvků 18.02.15 18:43

@LeničkaV Ani já nevím, jakou krevní skupinu kolegyně má, ale fakt jí to pomohlo. Držela to teda pěkně dlouho, ale ona byla opravdu hodně silná a kvůli otěhotnění potřebovala rapidně zhubnout. A jak píše yweth, ze začátku jedla hodně řepu. Zřejmě naše kolegyně držely tu samou dietu. Já tu knihu mám doma, pokud bys měla zájem.

deminka20
Zasloužilá kecalka 774 příspěvků 18.02.15 18:46

@LeničkaV Jo, ještě jsem zapomněla napsat, že já jsem to taky zkoušela držet. K těm krevním skupinám jsem se teda nedostala, protože se začíná pevně daným jídelníčkem a pak až po měsících se dopracuješ k těm skupinám. Já to držela asi měsíc a shodila jsem 3kg, pak jsem otěhotněla, takže dál jsem se nedostala. :roll:

LeničkaV
Povídálka 15 příspěvků 19.02.15 09:01

@deminka20 Mohla bys prosím napsat, jakým druhem jídelníčku jsi začínala?

@yweth A jaký druh hubnutí dodržuješ, jestli se můžu zeptat?

deminka20
Zasloužilá kecalka 774 příspěvků 19.02.15 09:25

@LeničkaV Ten pevně daný jídelníček je rozdělen do čtyř týdnů a v každém tom týdnu se ta jídla hodně opakovala. Např. na snídani je každý den mrkev+jablko+o­řechy+med+hro­zinky, na oběd a večeři koluje brokolice s česnekem, prokládaná cuketa, fazolové lusky s česnekem, salát z červené řepy a mrkvový perkelt. Další týdny se přidávají zase jiná jídla, ten první týden je asi největší opruz. :-) A každé to jídlo má svůj recept.

vejilka
Závislačka 4436 příspěvků 19.02.15 09:50

@deminka20 to je podle knížky zhubnete jednou provždy tu jsem držela taky zhubla jsem tenkrát hodně na cm a 3.5kg šlo to dolů hezky chtěla jsem jí držet podruhé ale už se to nedalo tolik se mi zprotivila mrkev řepa doteď nemůžu vidět ani fazolove lusky. :-( mám i druhý díl schudkova metoda hubnutí a ta je daleko lepší tohle stravování se ti nezprotivy :-

bozska-mrcha
Extra třída :D 10190 příspěvků 19.02.15 10:07

@LeničkaV jsem na diety odborník, taky jsem to díky nim a střídavým hladovkám dotáhla do současného stavu :roll: :D
pokud hledáš nějaký směr stravování, protože ti nevyhovuje současně doporučovaný trend od všeho trochu, proč ne. Člověk může vyzkoušet úplně všechno, tedy pokud to vychází z něj. Spousta lidí dá na svůj instinkt a jí jen potraviny na které má chuť a je jim jedno, že některou ze složek potravy eliminují zcela, ať už jde o maso, mléčné, výrobky, pečivo a pod. Pokud se to dělá s rozumem a nevyživují se tak děti ve vývinu, je to relativně jedno.
Ovšem pokud jde jen o redukci váhy nebo nějaký rádoby detox, tak tam je lepší se na to vyfláknout a je jedno kolik lidí před tebou to má úspěšně za sebou. Člověk má šanci vydržet jen u toho co dělá z vlastního přesvědčení a z vlastní svobodné vůle…musí se v tom prostě najít a pak je jedno jestli je to paleo, krevní skupiny, Mačingová nebo fáze měsíce.

@LeničkaV píše:
Mě to právě jako úplná blbost nepřijde,protože krevní skupiny se vyvíjely na základě našich genů a ty se zase utvářely na základě naší stravy = potrava proto hraje velmi zásadní roli, protože některé látky, které z potravy vstupují do krevního řečiště, tak můžou způsobovat nepříjemné alergické reakce (například u lepku).

Pro někoho to možná blbost je, protože se ho to netýká, ale někomu by to pomoci mohlo :)

Většinou to stejně kritizují ti, co to nezkoušeli :P

jenže v téhle době našeho vývinu bylo hlavní složkou stravy maso, semena, bobule a v zimě regulérní hladovka :D což s dietou podle krevních skupin nekoresponduje ani náhodou, to už by měla větší logiku paleo strava ;)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejznámější český vodník Josef Dvořák: Na prahu osmdesátky vypadá prostě skvěle

Když se řekne vodník, každý si hned vybaví Josefa Dvořáka (76). Herec totiž,... číst dále >

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >