Hubnutí při kojení a chuť na sladké

23711
19.2.20 08:59

Hubnutí při kojení a chuť na sladké

Nemáte někdo zkušenosti jak na to? Jak to překonat a zvládnout? Už před otěhotněním jsem vážila víc, teď i když jsem přibrala asi 10 kg za těhotenství něco zůstalo a plíživě se to hrne spíš směrem nahoru než aby to šlo dolů. Jsem po porodu 3 měsíce, dítě přes den skoro nespí, teda 30min až hodinu asi 3-4× denně ale za to spí v noci. Bohužel k jídlu se dostanu jak kdy, takže saháme po rychlém jídlu typu houska, pak samozřejmě sladké, na jídlo je čas jen večer. :roll: já vím, všechno špatně, jediná možnost by byla asi krabičky na den, ale stejně mám po jídle hroznou chuť na cukr :oops: nějaké rady? :mrgreen: vážím nejvíc co jsem kdy vážila, čert to vem ale začíná mi to dost vadit po zdravotní stránce, bolí mě Kolena a klouby a nemám co na sebe :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

627
19.2.20 09:04

Ja jsem to resila rychlym obedem typu testoviny/kuskus s necim, to se umicha i s miminem v naruci, nebo jsem si vecer varila na dalsi den. A sladke doma proste nemit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2483
19.2.20 09:04

Ty chutě na sladký jsou tím, že celý den hladovis. Vyloženě na hubnutí pri kojení bych se vykašlala, spíš se snažila upravit stravu za něco plnohodnotného. Navarit aspoň do zásoby nějaký polívky a zamrazit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
627
19.2.20 09:05

Na cukr mas chut, protoze nejis dost a pravidelne, staci par dni jist normalne a zarucuju, ze to prejde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
153
19.2.20 09:16

Doplnit vitamíny. Je možné, že ti něco chybí, proto tě i bolí kolena. Hořčík, vápník. A opravdu nekupovat sladkosti, ale zobat mandle, ovoce apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23711
19.2.20 09:19

Oběd ještě tak nějak zvládám, ale třeba jsem vzhůru asi od půl sedmé a měla jen kafe co mi udělal manžel a jinak kojení, uspávání, přebalování podělaného a teď už snad usne a budu mít čas si udělat snídani :roll: pak když se dostanu k jídlu tak bohužel žeru co vidím. :roll: snídani si třeba udělám ovesnou kaši, oběd ještě taky ujde, ale odpoledne většinou pečivo a večer jsem ráda když si sednu (mám ještě školní dítě), jsem denně dvě hodiny venku a prostě mám hlad… Nějak nevím jak tam také jídlo pravidelně natlačit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15252
19.2.20 09:29

Sladké nekupovat a mě pomohlo cukr úplně vysadit, nesladit ani kafe, čaj, nedávat si nic sladkého. I když prvních pár dní sem skoro zesilela, ale musela sem prolomit tu závislost na cukru. Po týdnu už sem si na sladké ani nevzpomela. Teď když si jednou za čas něco sladkého dám, tak je mi z toho spíš blbě. No a pak nahradit tu rychlou energii co ti cukr dává něčím co ti ji dá dlouhodobě, místo kusu čokolády co tě nakopne na chvíli si dát třeba vajíčka apod. Když není čas tak třeba uzobavat průběžně oříšky, sem tam si dát pár plátků kvalitní šunky atak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1549
19.2.20 09:30

@pikola hele a co mit fakt predchystany jidlo na dalsi den vcetne snidane, svacin, obedu a pak uz si to jen brat? Pak by nehrozilo, ze budes vyhladovela a telo bude volat po rychly energii. No a pak uplne vyrusit sladky, aby jsi nemela po cem sahnout, kdyz uz te ta mlsna honi. My to tak treba doma mame, ze fakt nemame zadny sladky a ani nepecu, takze me nema co lakat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23711
19.2.20 09:36

@Ernais No v současné době mám pocit, že bych sežrala i cukřenku, i kdybych si měla udělat pudink, kakao nebo cokoliv, sníst dítěti cereálie :mrgreen: ty krabičky jsou řešení, ale večer sotva lezu a ještě vařit, občas jsme ráda když máme co k večeři, ono toho spánku zas tak moc není. Nojo, výmluvy. Ale musím něco začít dělat to takhle nejde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23711
19.2.20 09:40

Potřebovala bych nějak spočítat kolik kj a poměry mám za den sníst, jídelníček si pak nějak umím udělat, asi před 10 lety jsem tahle dolu dala asi 15 kg, ale nevím jak je to s tím kojením

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2628
19.2.20 10:15
@pikola píše:
Potřebovala bych nějak spočítat kolik kj a poměry mám za den sníst, jídelníček si pak nějak umím udělat, asi před 10 lety jsem tahle dolu dala asi 15 kg, ale nevím jak je to s tím kojením

Podívej se sem https://www.michaljoseftoth.cz/kalkulacka Může v pokročilém zadávání dát i kojení.
Jinak bych volila i bílkoviny, pokud dáš k snídani jen ovesnou kaši, tak tě to nezasytí a budeš mít hlad. Dej si ovesnou kaši a přimíchej protein (jogurt), oříšky, ovoce. Měj neustále nakrájenou zeleninu a sýr v lednici, tím zaženeš nejakutnější hlad.
Já jsem od půl roku mladšího dělala, v práci žádné obědy nic, takže jsem se naučila chystat jídlo na 2 dny a to jídlo, které se udělá převážně samo (zapéct v troubě v jednom, hodně výživné polévky, nebo parní hrnec, kam naházíš všechno dohromady - losos, brambory, zelenina).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
352
19.2.20 10:17

@pikola Když sem kojila tak mě neuvěřitelně bolela kolena a klouby až mi dělal i problém jít do dřepu. Jedla sem hodně mléčný výrobky a vápník a nic nepomhlo až když sem přestala kojit a byla to docela úleva. Jinak když moc nejíš tak je jasný že tělu chybí energie a člověk hned sáhne po sladkém. Chce to pravidelně jíst, udělat si kuskus a rybu nebo nějaký rychlý jídlo. Malou jsem si dala do lehátka a byla semnou v kuchyni a vařím takhle každý den, ale mě to baví a dcera byla hodně hodná

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1549
19.2.20 10:20

@pikola ja zas pri nedostatku spanku mivam chut na dalsi a dalsi kafe, sladky me nastesti netrapi, protoze jsem ho uplne vyradila, ale to kafe..jestli nemas moznost varit, tak bych mozna zauvazovala nad moznosti te dodavane krabickove stravy. Hele a manzel funguje jak, ze by ti jidlo chystal on, pokud to ty uz nezvladas?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23711
19.2.20 10:35

@Janina81 tak musli nebo vločky samozřejmě nejím suché, dneska jsem tam dala nějaký ovocný jogurt a banán.
@Ernais manžel je sice skvělý, ale vařit moc neumí a dcera jí večer většinou těstoviny nebo housku s něčím. Když je teplá večeře co stihnu uklohnit přes den je svátek :mrgreen: on večer uklidi kuchyni, uspime děti a jsme radi že jsme rádi… Malému jsou 3 měsíce takže skoro celý den kojím, mezitím tak hodina pauza až dvě a zase kojení a uspávání… Občas se nedostanu ani do obchodu protože zase musím pro starší. :roll: mám pocit že celý den se nezastavim a přitom nic neudělám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama