Hubnutí při sedavé práci, home office

Anonymní
18.2.21 10:34

Hubnutí při sedávé práci

Skupinko prosím o radu..

Dělám z domů mám HO, sedavá práce 8 hodin a hodně psychicky náročná, směny mám jak kdy, někdy na 7 někdy na 8, 9 nebo 10, každý den jinak..
Nemůžu se donutit jíst a když jim tak večer rohlík nebo ovoce.

Chci ( čti musím :D ) zhubnout, léto za rohem.

Jaké máte osvědčené cviky na břicho nebo nějakou dietu která mě nezabije? :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3515
18.2.21 10:38

Tak pokud přes den nejíš a večer si dáš rohlík (klidně i dva nebo tři) a ovoce, jsi v kalorickém deficitu zcela jistě a můžeš očekávat snižování váhy. :nevim:
Nebo nechápu dotaz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2969
18.2.21 10:41

Dieta je blbost a cviky na bricho te nezachrani. Musis se hecnout a zacit se stravovat vyvazene a pravidelně a najit si sportovni aktivitu, ktera te bude bavit a budes ji vykonavat 4× tydne. Je jedno jestli pujde o beh, brusleni, atd., ale musis se proste hybat. Hubnuti neni zadna veda, netreba v tom hledat slozitosti, ale neda se proste podvadet a cekat nejake vysledky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2679
18.2.21 10:45

Vstaň o hodinu dřív a jdi se projít/proběhnout/projet na kole. Dostaneš chuť k jídlu i přes den a jako bonus budeš při práci i výkonnější. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1119
18.2.21 11:27

@MrsNorris To je sice fakt (defacto je člověk v přerušovaném půstu), ale jde to ze svalů, zejména pokud byl člověk zvyklý na pohyb. Já takhle jedla na jaře (nebyl čas ani chuť na jídlo), i celkem „dřevorubeckou stravu“ a zhubla jsem 6 kg, v létě se přidal pohyb, tak se to trochu napravilo. Teď přes zimu ten pohyb zase padl a zase jde váha dolů, přitom člověk vypadá hůř a hůř. :( Prostě když je člověk zvyklý chodit 15-20 km denně, a najednou sedí celý den na zadku, tak to dobré není, člověk ani nemá chuť k jídlu. :nevim: Nemluvě o kondičce, včera jsem poprvé zkusmo dala 15 km, a šla jsem to asi 3,5 hodiny (převýšení 84 metrů, takže de facto po rovině), přitom normálně chodím 6km/h.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3515
18.2.21 11:34

@listento

Já to nedoporučuji jako životní styl. Jen tím naznačuji, že kdyby se zakladatelka skutečně stravovala, jak popisuje, váha by s největší pravděpodobností rychle klesala. ;) Tam bude problém jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2969
18.2.21 11:35

@listento proste kdyz ma zakladatelka sedave zamestnani (taky ho nam, za celou pracovni dobu udelam asi 2tis kroku vcetne cesty do prace a z prace), tak musi zakonite po praci zvednout zadek a jit makat, nic jineho ji proste nespasi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50536
18.2.21 11:38
@modravlocka píše:
Vstaň o hodinu dřív a jdi se projít/proběhnout/projet na kole. Dostaneš chuť k jídlu i přes den a jako bonus budeš při práci i výkonnější. ;)

Tak tohle je použitelné pro někoho, kdo má krátké vlasy. Takže lepší je jít po práci.
Jinak zakladatelko, zkus si najít nějaké cvičení na YouTube. Mně kdysi dávno bavila jilian michaels.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
395
18.2.21 11:45

Hlavně změnit myšlení tzn. večer rohlík fakt neeee. Snídat, obědvat, večeřet (lehce) plus případně svačina. Co nejméně pečiva a hoooodně zeleniny. To je za mě takový zjednodušený recept na hubnutí. Měla jsem také sedavé zaměstnání a naučila jsem se večer chodit běhat (popř. chůze třeba s nordikama). Po celodenním sezením mi běh vyloženě sednul :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2468
18.2.21 11:45
@MrsNorris píše:
@listentoJá to nedoporučuji jako životní styl. Jen tím naznačuji, že kdyby se zakladatelka skutečně stravovala, jak popisuje, váha by s největší pravděpodobností rychle klesala. ;) Tam bude problém jinde.

Moje řeč. Přijímá-li člověk méně energie než vydává (což v tomto případu vypadá), tak hubne a je jedno, jí-li jednou denně, nebo pětkrát, dodržuje pitný režim, nebo ne, kouří, pije alkohol (ten obsahuje také energii), spí-li málo, nebo hodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 11:46

Víkendy chodíme procházky a výlety 2-3hodiny denně, po práci chodím na hodinu se psem ( je starší tak zase nemůžu déle) ale pak se jdu večer ještě projít sama. Mám 6-7kg dole, za necelé 2 měsíce, ale to říká váha, nějak to na sobě nepoznám a spíše bych nechtěla ať je to tím, že nejím, ale že bych chtěla zlepšit životosprávu a přidat něco na zpevnění těla. Bojím se, že jak se srovnám s jídlem tak budu zase nabírat.
Od Dubna budu aspoň do prace chodit pěšky, takto cesta do kuchyně s notasen není moc daleko :D se psem chodím před prací na procházku menší a po práci delšía víkendy se snažíme výlety a chůze.

• Citovat
  • Nahlásit
2969
18.2.21 11:48
@lucenka píše:
Tak tohle je použitelné pro někoho, kdo má krátké vlasy. Takže lepší je jít po práci.
Jinak zakladatelko, zkus si najít nějaké cvičení na YouTube. Mně kdysi dávno bavila jilian michaels.

Ranni cviceni taky neni pro kazdeho, ja jsem treba sportovni nadsenec, ale rano se proste nedokopu nikdy, mam pomaly rozjezd a to posledni, na co mam chut, je sport.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5325
18.2.21 11:49

Mám také sedavé zaměstnání, nejlepší je si pořídit krokoměr/chytré hodiny/aplikaci do mobilu a začít chodit. Případně jestli máš doma nějaké cvičební nářadí, tak ho oprášit a začít použít. Ale nejvíc dělá to jídlo, zkus si to nastavit tak, že budeš jít pravidelně - třeba si nastavit i budík v mobilu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
490
18.2.21 11:58

Jestli chcete zhubnout, tak cvičením na břicho zhubnout vůbec nemusíte.
Jestli se v tom takhle plácáte jako jsem se plácala já, je ideální si nechat sestavit jídelníček na míru, který vám přesně určí kolik kalorií máte denně přijmout včetně rozložení makroživin (např. mám vyzkoušený od netucni.cz). A pak už je to otázkou pevné vůle aspoň 3-4 měsíce ho přesně dodržovat a donutit se jíst co tam je. Ale není to nic strašného. Šli jsme do toho spolu s manželem, tak jsme se navzájem podporovali. Cvičení je už jen takový bonus, kdy zpevníte tělo a třeba i vyrýsujete nějaké svaly.
Hodně teorie je dobře popsáno i na stránkách Josef Toth.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 12:15

@Jancka_K super, to zní dobře. Děkuji moc

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie