Hubnutí s miminkem a únava

555
29.3.21 14:06

Hubnutí s miminkem a únava

Zdravím, ráda bych tu našla někoho, kdo je na tom podobně třeba nebo nějakou podporu prostě. Jsem po druhém porodu 7 měsíců už a jsem pořád strašně unavená. I druhý syn špatně spí. V noci věčně kojím… Někdy to přes den dávám, někdy se cpu sladkým, aby mě to nakoplo. Tak strašně ráda bych si někdy dala náročnější cvičení nebo běh a zažít zase takové ty endorfiny, ale nemám na to sílu. Navíc mi nejde ani pořádně jist. I když jim pravidelně, správně, tak když jsem unavená, stejně sáhnu pp sladkém. Nedokážu se mít ráda taková jaká jsem. Vybírat oblečení podle toho, v čem vypadám nejmíň tlustá a pod… Manžel mě občas nechá chvíli dospat, ale já přes den moc spát neumím. Nic mi ne vynahradí se vyspat v noci. Nevim, kde sebrat vůli nebo čekat, až aspoň přestanu kojit.. Hrozně mě to štve :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9003
29.3.21 14:28

Máš dost železa?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
555
29.3.21 14:39

@JancaS84 to nevím, ale o to nejde. Je to hlavně v tom nevyspání. A jestli s takovou únavou jde zhubnout. Mám pořád takový vnitřní pocit, že tělo kvůli tomu šetří a dolu nejde nic v době, kdy se mi zrovna daří sekat latinu. A pak jsou dny, kdy úplně ztratím motivaci a jediný co potřebuju je se zbavit únavy a doplňuji energii v jídle.. A ten pohyb mi taky moc chybí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9003
29.3.21 14:44
@Katka372 píše:
@JancaS84 to nevím, ale o to nejde. Je to hlavně v tom nevyspání. A jestli s takovou únavou jde zhubnout. Mám pořád takový vnitřní pocit, že tělo kvůli tomu šetří a dolu nejde nic v době, kdy se mi zrovna daří sekat latinu. A pak jsou dny, kdy úplně ztratím motivaci a jediný co potřebuju je se zbavit únavy a doplňuji energii v jídle.. A ten pohyb mi taky moc chybí.

No právě nedostatek železa je příčina velke únavy. Plus to, že když máš hlad tak sahnes po sladkostech, který tě jen na chvilu zaplacnou a nedají ti nic. Takže si pak unavená ještě víc. Zkoušela jsi si dát syna do postele a kojit v leže? U toho se dá taky napůl spát. Mě se to hodně osvědčilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
555
29.3.21 14:51

@JancaS84 dříve ano, ale teď už ne. Navíc mám ještě jedno starší, tak nechci pořád chodit spát přes den. A právě manžel mě nechá když mám fakt krizi, tak jdu na chvili přes den. Ale už je to dlouhodobý právě. První byl taky nespavec, až do 3 let, pak trochu pauza druhý teď taky mizerně spí. Navíc nechce absolutně nic kromě mlíka, jinak bych klíďo přestala kojit, docela by se mi ulevilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1103
29.3.21 15:48

Trápí tě hubnutí nebo únava? Píšeš, že máš staršího syna - jez s ním a sladkosti domů nekupuj. U nás se místo čokolády a bonbónů jí ovoce a zelenina nebo max něco upeču.
Co pohyb? Chodíš s dětmi denně ven? To by ti mohlo pomoct s fyzičkou - starší kolo nebo odrážedlo podle věku a ty s kočárkem s mladším.
Jestli si potřebuješ v noci odpočnout, mléko odstříkej a mladší dostane prostě flašku od táty. Já bych osobně, pokud by to bylo nesnesitelné koupila UM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
555
29.3.21 16:09

@fíkofka trápí mě to hubnutí ve spojení s únavou. Protože já přesně vím, co jíst, mám to zmáknutý troufám si říct dost. Ale i když jsem sytá, najedená bílkovin i sacharidů, stejně v krizi sáhnu po čokoládě a když se do toho pustím, sním toho tunu. Ven chodíme, ale po naší vesničce toho stejně moc nenschodim. Je malá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
555
29.3.21 16:11

@fíkofka jinak syn flašku nechce. Zkoušela jsem odstříkat i sunar. Nechce polivky, banán, jogurt, nic, :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
29.3.21 16:34

Bohužel ta strava často souvisí s únavou a přibíráním. Je to takový začarovaný kruh. Hodně mi pomohlo ten cukr prostě vyřadit. My sladkosti doma nemáme. A taky jak už někdo doporučoval vzít si dítě k sobě v noci na kojení. Já vím, že je to otravné, ale neboj, brzy si zase zacvičíš. Dítě je ještě malé. Bude to lepší a lepší. Zkus upravit tu stravu a chodit ven s kočárem a zbytek se vyvrbí. Říkej si, že to je jen období. Není to na stálo. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
555
29.3.21 16:49

@SalsaVerde jo v noci ho na kojení mám. Jsem pitomá, já nějak myslela přes den :-) právě že v noci s nim spím. Ale on sebou právě pořád mele a mam pocit, že kojim nonstop. Občas se vzbudim se a říkám si a ejhle my spali :) ale víc než ta únava mě právě trápí, že při tom nemůžu dát nic dolů. Mám právě takový pocit, že i když se snažím jíst správně, že snad tělo šetří nebo já nevím. A teď jak se blíží jaro a shodí se bundy, tak mě to trápí víc a víc. Cítím se o tolik sebevědoměji, když jsem štíhlejší. A ráda jsem cvičia a běhala i pro ten dobrý pocit, ale teď se bojim cvičit nebo běhat, protože se bojim, že se oddělám. Škoda že malej nechce ten sunar, třeba by pak spal líp. Ale pacholek nechce nic. Dost se prsem uklidňuje, tekla bych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.3.21 17:28

@Katka372 nedokážu poradit s hubnutím, to mi šlo tak nějak samo… ale když bylo mému prckovi 7m, budil se v noci klidně 8× a pořád jsem ho měla na prsu a vlastně ani nepil, jen cumlal… padala jsem doslova na hubu, byla jsem jako zombie… vydržela jsem to asi měsíc a řekla si, že takhle teda ne, že to prostě musí jít nějak jinak a že tady pro něj musím být ve dne fungující a ne věčně nevyspalá a bez energie. Začla jsem hledat co s tím a objevila knihu „Každé dítě může dobře spát“ (lze najít v pdf). Přebrala jsem z ní nějaké nejdůležitější informace, nejela jsem podle toho na 100%, ale dalo mi to důležitý pohled - stejně jako rodič i dítě samo potřebuje v noci víc spát než jíst a noční kojení po 6m je spíš návyk než hlad. Syn se musel naučit usínat sám, zavedli jsme režim a v noci jsem prostě dřív než ve 4 nekojila. Kupodivu byly asi 3 prořvané noci a pak pochopil jak to bude a začal spát v kuse. Mimochodem pak začal i hezky jíst přes den a všechno se tak nějak srovnalo, teď (10m) se většinou budí jednou nad ránem, pořádně se napije a pak vydrží spát do 6 - půl 7… takže pro mě 8 hodin spánku s jedním probuzením cca po 6h. Myslím že to by mohl být základ řešení tvého problému a sport, zdravé jídlo i energie přijdou hned potom… u mě to tak bylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
29.3.21 17:28
@Katka372 píše:
@SalsaVerde jo v noci ho na kojení mám. Jsem pitomá, já nějak myslela přes den :-) právě že v noci s nim spím. Ale on sebou právě pořád mele a mam pocit, že kojim nonstop. Občas se vzbudim se a říkám si a ejhle my spali :) ale víc než ta únava mě právě trápí, že při tom nemůžu dát nic dolů. Mám právě takový pocit, že i když se snažím jíst správně, že snad tělo šetří nebo já nevím. A teď jak se blíží jaro a shodí se bundy, tak mě to trápí víc a víc. Cítím se o tolik sebevědoměji, když jsem štíhlejší. A ráda jsem cvičia a běhala i pro ten dobrý pocit, ale teď se bojim cvičit nebo běhat, protože se bojim, že se oddělám. Škoda že malej nechce ten sunar, třeba by pak spal líp. Ale pacholek nechce nic. Dost se prsem uklidňuje, tekla bych.

Já vím, že to je těžké. Ale bude líp, neboj. Opravdu těm dětem se to postupně upraví a začnou spát většinou delší časový úsek. Možná mu rostou zoubky? Nebo ho bolí bříško a v noci se prostě chce ujistit, že je u něj maminka. U nás ani neproběhl dudlík, takže vím, o čem to je. Je to jen období. Bude to lepší. Neboj. Já bych mu sunar nedávala, on ví, proč to kojení chce. Navíc 7 měsíců je ještě po porodu krátká doba. Hormony lítají sem a tam, nevyspání, kolotoč, řev. Já to znám. Ale děti rostou hrozně rychle. Brzy bude zase cvičení atd.
Teď je ta móda být štíhlý hned po porodu, ale já si myslím, že není kam spěchat… štíhlá brzy budeš. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
555
29.3.21 17:52

@Klokanice17 mě se tohle špatně praktikuje kvůli staršímu, aby ho nebudil. Takže jak se zaškrundá, už mu dávám prso, aby byl klid. Tak snad se to brzo zlepší a nebude to trvat taky do 3 let :-) mě už 7 měsíců přišla právě dlouhá doba, ale udělalo to hlavně to, jak začíná jaro, že jsem založila diskuzi, fo tý doby jsem si pořád říkala, že je jeste taknějak čas. Ale samozřejmě dávám na první místo děti, ale tak prostě bych se taky chtěla cítit pěkně a tak. Děkuji moc za povzbuzení :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.3.21 18:35
@Katka372 píše:
@Klokanice17 mě se tohle špatně praktikuje kvůli staršímu, aby ho nebudil. Takže jak se zaškrundá, už mu dávám prso, aby byl klid. Tak snad se to brzo zlepší a nebude to trvat taky do 3 let :-) mě už 7 měsíců přišla právě dlouhá doba, ale udělalo to hlavně to, jak začíná jaro, že jsem založila diskuzi, fo tý doby jsem si pořád říkala, že je jeste taknějak čas. Ale samozřejmě dávám na první místo děti, ale tak prostě bych se taky chtěla cítit pěkně a tak. Děkuji moc za povzbuzení :-)

Chápu že se starším dítětem to je vyšší level, ale fakt to trvalo 2-3 noci boje a od té doby jsou už 3 měsíce v klidu a snad budou i ty další dokud budu kojit. Tak záleží co je pro tebe méně přijatelné… taky záleží jak dlouho plánuješ kojit, já jsem to vždycky chtěla doklepat do roku a v 7m pro mě byla představa dalších minimálně 5 měsíců nevyspání příšerná… prostě jen už nevěřím tomu, že mimino, které samo není úplně přirozeně spáč, nutně znamená probdělé noci do 3 let… myslím si, že s trochou odhodlání a asi i trochou sobectví, že se taky chci vyspat lze dosáhnout něčeho, kdy dítě dostane mlíčko třeba 2× za noc, ale matka není jeho otrok…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat