Hubnutí se syndromem polycystických vaječníků

Anonymní
20.12.19 01:57

Hubnutí se syndromem polycystických vaječníků

Zdravím,
dnes mi diagnostikoval lékař syndrom polycystických vaječníků. Chtěla bych se zeptat, jak moc musím zhubnout pokud bychom s partnerem chtěli miminko. Celý život bojuji s nadváhou a lékař mi řekl, že s každým kilem se šance na miminko snižuje, tudíž bych se chtěla zeptat jestli mám vůbec šanci na otěhotnění s tímto problémem bez hubnutí nebo ne.
Děkuji za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
20.12.19 02:10

Ahoj, mela jsem to stejne a dceri bude rok, takze sance je:-) uprimne bych moc dlouho necekala na prirozene poceti, ale co nejdriv to resila v centru asistovane reprodukce. Doktorka mi rekla, ze hubnuti 10%vahy by mohlo zasadne pomoct…zhubla jsem tenkrat 6 kg a zadarilo se…ale nedokazu rict, jestli to bylo hubnutim nebo ne, uz jsem brala hormony na podporu poceti. Preju hodne stesti!

• Nahlásit
  • Citovat
20.12.19 02:11
@Anonymní píše:
Ahoj, mela jsem to stejne a dceri bude rok, takze sance je:-) uprimne bych moc dlouho necekala na prirozene poceti, ale co nejdriv to resila v centru asistovane reprodukce. Doktorka mi rekla, ze hubnuti 10%vahy by mohlo zasadne pomoct…zhubla jsem tenkrat 6 kg a zadarilo se…ale nedokazu rict, jestli to bylo hubnutim nebo ne, uz jsem brala hormony na podporu poceti. Preju hodne stesti!

Děkuji mockrát…právě, že já chci ještě dostudovat VŠ…jenže to je ještě na 3,5 roku, tak nevím jestli čekat do těch 27 nebo raději ne…:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
470
20.12.19 02:15

To tady přece nemůže nikdo vědět :)

Řeknu ti to takhle - když jsem byla na své nejvyšší váze, kolikrát ovulace a menstruace skutečně závisely na tom, zda jsem ten který měsíc rezignovala, nebo se naopak snažila. Reálně mohlo jít o plus nebo mínus 3-5 kg - když jsem šla nahoru, kolikrát jsem ani tu menstruaci nedostala. Když dolů, tak skoro normální cyklus.

Podle mě je zdravá váha zejména u ženských snad nejdůležitější faktor plodnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.12.19 02:17
@MrsNorris píše:
To tady přece nemůže nikdo vědět :)

Řeknu ti to takhle - když jsem byla na své nejvyšší váze, kolikrát ovulace a menstruace skutečně závisely na tom, zda jsem ten který měsíc rezignovala, nebo se naopak snažila. Reálně mohlo jít o plus nebo mínus 3-5 kg - když jsem šla nahoru, kolikrát jsem ani tu menstruaci nedostala. Když dolů, tak skoro normální cyklus.

Podle mě je zdravá váha zejména u ženských snad nejdůležitější faktor plodnosti.

Dobře… děkuju. :)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.12.19 02:25

Tak v tom pripade urcite studuj:-)27 je porad super vek, ja to zacala resit ve 30…ale jak rikam, ja to v CAR zacala resit az cca po roce, kdy jsme se snazili a mohla jsem si usetrit rok zklamani kazdy mesic, ptz by to “samo” asi stejne neslo…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.12.19 06:09

Právě také hubnu s tímto syndromem. Už jedno dítě mám, a před 14ti dny mi řekli toto. Jsem teda taky v péči CARu, kvůli genetice. Merim 175cm a vážím 83kg, řekli mi, ze musím zhubnout 8-10kg a zlepší se to. Jinak žádný stres pokud možno a žádná extrémní zátěž při sportu. Piju kontryhelovy čaj, ten na to pomáhá. Kolik vazis Ty, jestli se mohu zeptat? Na Tvém místě bych dostudovala.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.12.19 15:21
@Anonymní píše:
Právě také hubnu s tímto syndromem. Už jedno dítě mám, a před 14ti dny mi řekli toto. Jsem teda taky v péči CARu, kvůli genetice. Merim 175cm a vážím 83kg, řekli mi, ze musím zhubnout 8-10kg a zlepší se to. Jinak žádný stres pokud možno a žádná extrémní zátěž při sportu. Piju kontryhelovy čaj, ten na to pomáhá. Kolik vazis Ty, jestli se mohu zeptat? Na Tvém místě bych dostudovala.

Právě, že hodně… bojuji s tím celý život…165 cm a cca 90 kg.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.12.19 19:15
@Anonymní píše:
Právě, že hodně… bojuji s tím celý život…165 cm a cca 90 kg.

Bud v klidu, to není žádná hrůza. Me teď pomáhá zapisovat si co jím do kalorickych tabulek na netu. A dvakrát týdne cvičím, víc zatím s dítětem nestíhám.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama