Hubnutí v těhotenství? Poraďte

439
15.6.17 09:17

Hubnutí v těhotenství ? Poradte

Ahooj holkyyy… jdu vyzvídat ????… asi pred 2-3 mesici jsem se rozhodla ze zacnu jist zdrave.. byl to pro me hoodne boj jelikoz navyk na rohliky..mastne..smazene..bramburky atd… byl veliky.. tak jsem to chvili dala 4 kila byli zachvili dole.. pak jsem zase povolila a 2 kila se vratili.. :(… do toho jsem pred mesicem zjistila ze cekam mimi.. tak jim tak nejak normalne skoro vse a za ten mesic mam dole skoro 4 kila.. mimi roste pry krasne takze jsem rada.. vaha by mohla jit jeste pomalu v tom tehu dolu.. meli jste to taky tak nektera ze jste v tehu neco zhubly??jak to pak vypadalo po porodu?? Klesla jeste vaha?? Ja pri prvnim tehu nabrala skoro 30 a mam prave skoro vse.. dolu neslo skoro nic.. :(.. tak doufam ze to ted zvladnu s vahou v pohode :).. cvicila jste nektera v tehu?? Popripade jak?? Chtela bych do porodu vahu udrzet maximalne takovou jakou mam a nejlepe mit neco dole.. :D.. pak v porodnici nechat 5 pak dat dalsich 10 dolu… a hned by to bylo lepsi..:D.. mela jste to tak nektera?? Uff to je sloh ????????
P. S.. nechci odpovedi typu nehubni v tehotenstvi atd… na to nejsem zvedava… mimi ma vyzivu z ne potravy a ja mam z ceho brat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

21812
15.6.17 09:20

Nehubni, v těhu je to blbost…Ale rozhodně nejez za dva a už vůbec ne své oblíbené tučné nezdravé laskominy. V těhu je víc než kdy jindy důležitá kvalita, ne kvantita!!! Takže když budeš jíst hodně ovoce, zeleniny, tmavé pečivo, a naopak minimum polotovarů, uzenin, sladkostí, prospěješ sobě i miminku…A jako bonus přibereš jen to, co je nutné…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.6.17 09:23

Ahojky.
Ja jsem nyni 23tt a bohuzel mam taky problem s vahou.
Ja mela puvodne 78 kg coz byl takovy muj normalni prumer.
Bohuzel jsem ale za posledni rok pribrala asi 12 kg a tak kdyz jsem otehotnela, vazila jsem 90 kg nebo neco pres.
Prvni 3 mesice jsem se strasne cpala a vaha sla nahoru, ale reknu ti ze od 3.mesice jsem to zacala kontrolovat, ne hubnout ale proste jsem prestala mlsat, a zacala jsem jist tak jak ma dospela zenska jist.
A efektem toho je, ze od toho 12.tydne jsem zatim nic nepribrala a detatko mi roste spravne a zdrave.
Pokud tedy mas silnou nadvahu, neni nutne jist za dva, ale urcite to neprehanej, spis kdyz nebudes mlsat a odolas tehotenskym prezirackam a budes si kontrolovat hlavne i kvalitu toho jidla, tak nemusis pribrat, ale urcite se koukni na slozeni potravin, abys zajistila miminku dost vyzivy (omega, bilkovin, sacharaidu, zeleza, kalcia atd)..
Ono to tehotne telo se chova trosku jinak.
Preji hodne stesti!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.6.17 09:29

@telezska Mne internista, u ktereho se lecim s tlakem, rikal nehubnout. Myslel cilene drzet diety. Po zjisteni tehu jsem zacala jist jeste zdraveji - vynechala uplne sladke limo, uzeniny omezila na sunku, na bramburky a spol. nemam ani chut. Zhubla jsem za dva mesice asi tri kila. Myslim, ze kdyz budes jist rozumne, pomale hubnuti nevadi. Taky bych rada nic nepribrala. Resp. ten prirozeny narust vykompenzovala zhubnutim. Ale nevim, jestli to klapne. Ted se o neco min hybu, jsem porad unavena. Cilene necvicim. Mozna pozdeji neco lazo plazo. Nejradsi bych chodila plavat, ale bojim se uroinfekce. Jsem ted v 11.tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.6.17 09:30

Dam ti tu priklad toho co jim behem dne a nepribiram nic a mimco roste. Ted jsem ve 23tt a kdyz jsem byla ve 22 na UTZ, mimco melo 480g.

Snidane - ovesna kase, miska jahod
Presnidavka - 3× knackenbrot, 3 platky syra, velke rajce
Obed - Pecena treska, jedna brambora varena ve slupce, pul talire zeleniny
Svacina - Jablko strouhane s mrkvi, pozdeji jeste kus ovoce
Vecere - Velka miska zeleninoveho salatu + jedno avokado + 2 varejna vejce

Snidane - Jeden velky bily jogurt + hrst orechu, hrst rozinek
Presnidavka - celozrnny zitny platek + lucina, cerstva paprika
Obed - Kureci stehno, ryze, pul talire zeleniny
Svacina - velka miska melounu
Vecere - Velka miska zeleninoveho salatu, 1 mozarella, nakrajet kousek dusene sunky, kedluben

Snidane - Otrubove lupinky velika miska, bily jogurt, maliny
Presnidavka - Zitny platek s lucinou, sunka, cerstva zelenina
Obed - Plnena paprika mletym masem, hneda ryze, omacka nezahustena, miska zeleniny
Svacina - 3 broskve
Vecere - Zeleninovy salat velka miska + FETA SYR (ovci, ne slany balkan)

jojo, a kazdy den ujdu bud 5 km, a nebo chodim plavat na hodinku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.6.17 09:49

Jo tak to znám :-) u prvního těhotenství jsem začínala na váze 98 kg :poblion: do 22tt jsem nepřibrala nic a pak celkově 10 kg, v porodnici jsem nechala jen 3 kg takže jsem odcházela s váhou 105 kg, během prvního půl roku jsem to kvůli stresu z uřvaného nespícího věcně nespokojeného mimina dotáhla na 113 kg. Bylo mi ze sebe na :poblion: od té doby jsem zhubla na 79 kg, ale teď jsem zjistila že jsem neplánovaně opět těhotná. Zatím jsem nepřibrala nic, jsem v 10tt a budu se hodně hlídat. Nechci zase být jak prasátko. Hlavně už se nenechám uchlacholit že hodně nechám v porodnici, že péči o mimi půjde vše dolu atd. Už jsem to jednou zažila a vím do čeho jdu :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
barrbucha
15.6.17 10:21

Ahoj, pokud nejsi zvyklá nějak moc cvičit, tak teď rozhodně nezačínej, dělej pohyb který je ti příjemný baví tě…plavání, procházky, klidně jízda na kole.ale rozhodně žádné psycho posilování nebo skákání, ani těžké kardio bych nedělala, jako jo trochu ať si srdce zabuší a zapumpuje ale ne tak, že budeš fialová a poteče z tebe jak „z vola“ myslím, že nejlepší ale bude udržovat se v pohybu co nejdéle to půjde, jíst zdravě…no dle toho taky jak s tebou budou třískat chutě :mrgreen: každopádně když budeš mít chuť na nějakou smaženou „prasárnu“ tak si to usmaž doma na čerstvým čistým oleji a snaž se nejíst nikde něco venku (fast food), radši si s sebou ber všude svačinky kdyby tě přepadl vlčí hlad ;) a´t se daří miminku i mamince ;)

• Nahlásit
  • Citovat
439
15.6.17 10:28

Nemyslim hubnuti drzenim prisne diety… ale zdravym jidlem.. :).. tim ze nebudu jist bombony..susenky.. smazeny.. by to drobsk dolu jit mohlo.. jinak ty 4 kila doted jsem dala dolu ani nevim jak.. mam ted kazdy rano uchylku na cerstvy rohliky s maslem a to na posezeni snim dva… a pak nejaka svaca vetsinou si dam ovoce.. k obedu co je doma navareno.. nekdy omacky s knedlikama.. nekdy ryby s bramborama.. atd… odpoledne si delam salaty a k nim si pecu brambory.. a vecer me nebejva moc dobre tak snim vetsinou treba jen jablko a mrkev.. (z celodennich nevolnosti se stali jen vecerni) a samozrejme behem dne do toho slupnu nejaky susenky a bombony ????.. takze spis takove tu hubnuti jsem myslela ze bych k obedu delala zdravejsi jidla (ne knedliky ne smazeny atd..).. a vynechala sladke kraviny :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2468
15.6.17 10:34

Ahoj, můj názor - jíst zdravě je určitě super, ale děláš to hlavně pro zdravé miminka, ne kvůli tomu, aby jsi zhubla. Být tebou se vzdám názoru, že nechceš do porodu nic přibrat - ber to tak, že co má přijít, přijde. Některé maminy jí zdravě a opravdu nic nepřiberou, pak je to v pořádku - jiné i přes zdravou výživu přiberou a v pořádku je to taky. Aby se nestalo, že přibereš 5 kg a nezačala si blbnout a hubnout nedejbože.
Jez zdravě, v rámci svých limitů se hýbej, ale ber to sportovně…Přibereš, přibereš, když ne, bude to fajn bonus, ale budeš mít každopádně dobrý pocit, že jsi pro to udělala maximum a neládovala se vším, co ti přišlo pod ruku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1220
15.6.17 10:39

Jasan, hubnout redukcni dietou urcite ne. Ale vynechat smazeny, tucny - urcite! Necpat se sladkostma a zmrzlinama a nahrdit radeji ovocem rozhodne neuskodi, ba naopak:-)
Bud zustane vaha takova, jaka je nebo pujde mirne dolu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.6.17 11:43

Nejez za dva, jez 2× zdraveji. Pak to pujde samo, uvidis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.6.17 11:47

Tehotenstvi a kojeni je snad jedine obdobi v zivote zeny, kdy jsou hubnuti a vzhled zcela nepodstatne a jdou stranou. Podstatne je jist zdrave a zajistit, aby miminko bylo v poradku a melo do zivota zdravy zaklad. A pokud to dodrzis, tak se automaticky budes citit lipe a nijak drasticky pribirat nebudes, spis naopak. Nedelej si s tim ted vubec hlavu, dietarit muzes do konce zivota, ac nedoporucuji, ted se zamer na co nejzdravejsi zivotni styl, mas velkou zodpovednost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama