Hubnutí ve stejném stravovacím režimu, jako zbytek rodiny

28
7.12.19 16:31

Hubnutí ve stejném stravovacím režimu, jako zbytek rodiny

Hezký den všem,
podařilo se mi nízkosacharidovou dietou a omezením sladkostí od srpna zhubnout cca 10kg, ještě 20 mi chybí. Váha se mi teď zastavila, protože jsem začala jíst řekněme normálně, jako ostatní členové rodiny. Navíc v zimě se mi moc nechce konzumovat zeleninu, nemám na ní chuť, celý den cestuji v autě, tak polévky moc nepřicházejí v úvahu a nízkosacharidový chleba už mám až po…nicméně do června bych ráda sundala ten zvytek kil.Je mi 45let, mám 3,5letého chlapečka a cítím, že už to nejde tak rychle, respektive se mi zdá, že se a ten úbytek děsně dřu…necvičím tedy, protože jsem lempl, mám náročné zaměstnání a večer odpadnu.
Mým cílem je jíst stejně, jako zbytek rodiny, pouze upravit si porce, zmenšit přílohy a nacpat do sebe nějakou tu zeleninu.
I teď před svátky a návštěvami je to řekněme praktičtější, než jíst něco jiného, než zbytek rodiny. Moje otázka zní, zda je to v mém věku reálné, zda se to někomu z vás podařilo, jíst jako zbytek rodiny a přesto zhubnout? Mám pocit, že v dnešní době pořád vymýšlíme nějaké diety, stravovací režimy, koktejly, přípravky a přitom by stačilo zmenšit porce a jíst jinak???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10822
7.12.19 16:48

@Larissa97 Tak ono asi záleží na tom, jak jí zbytek rodiny :nevim: Pokud jsi na tý nízkosacharidovce pěkně hubla, proč si toho nechala? To není přece dieta, ale životní styl :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1823
7.12.19 17:06

Proč neupravit jídelníček celé rodině, více zeleniny, méně sladidel a bílé mouky nikomu neuškodí. Děti si na zdravou stravu zvyknou od dětství, ty budeš hubnout nebo udržovat váhu, jakou budeš chtít. U nás to funguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2888
7.12.19 17:26

Ja bych zkusila jit cestou, ze poupravis jidelnicek cele rodine, smazene a sladke vyjimecne, pouzivat mene tuku apod. Ja to takto udelala, protoze se mi nechtelo vyvaret se dvema jidly a s nejakymi dietami nesouhlasim, takze jsem najela trosku zdravejsi styl, ale s rozumem, aby chlap neremcal :mrgreen: ale uprimne mne zmena jidelnicku pomohla jen trosku, poradna zmena nastala az jsem zacala 4× tydne cvicit, osvedcila se mi kombinace behu a plavani + 1× tydne neco podle nalady - brusle, paddle board, lezeni, atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3580
7.12.19 17:28

No tak zalezi, co u vas znamena,, jidlo pro zbytek rodiny". To jedine, ze by jsi varila pro vsechny v nejakem dietnim rezimu. Z vepro knedlo tezko zhubnes..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23868
7.12.19 17:35

Je mi 47 zhubla jsem na omezovacím režimu a běhání asi 15 kilo. Teď už váhu jen udržuji, takže pro sebe extra nevařím, ale nejím pečivo, knedlíky, sladké atd. a tu zeleninu si místo toho dám každý den. Necvičím, ale chodím hodně pěšky, neřídím, takže nachodím dost. Váhu si držím, ale víc už nehubnu, na to nemám ta správná omezení a ten správný výdej. Pokud chceš zhubnout ještě 20 kilo, budeš muset víc máknout a víc se omezit. Z toho, co popisuješ asi nepřibereš, ale ani nezhubneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35461
7.12.19 18:43

Není třeba držet nízkosacharidovou dietu a je možné zhubnout. Myslím si, že přiměřeně a zdravě může jíst celá rodina a když jen občas udělat zbytku rodiny něco pro sebe zapovězeného. Pokud uděláš maso, zeleninu a brambory/rýži, tak prostě sobě napočítáš porci trochu jinak, než ostatním. Na svačinu si dáš zeleninu + sýr, rodině dáš chleba se sýrem a zeleninu. Sobě uvaříš ovesnou kaši s bílým jogurtem, rodině do ní dáš navíc med… a spousta jiných možností, jak nemusíš dělat jídla zvlášť jen pro sebe. Jak dobře ti to bude fungovat, to těžko říct, protože každé tělo je nastavené trochu jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17946
7.12.19 19:03

My jime vsichni nizkosacharidove. Vzdyt tak muzes varit chutne. Kamaradi mych synu mi casto rikaji, ze si u nas pochutnali.Mne je treba 45 let a zrovna vcera jsem vyhrabala tasku starsiho obleceni. Jsou to veci, ktere jsem kupovala jeste pred detma, takze 15 let stare a vic, vsechno mi padlo uplne bez problemu. No vyhodila jsem to stejne, musim ten dum ted trochu provetrat od zbytecnych veci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
7.12.19 19:16

Děkuju za názory, od nízkosachariovky jsem ustoupila víceméně kvůli strachu, protože mám poruchu srážlivosti krve a toto strava není lékaři při tomto onemocnění moc doporučována. Upravím porce, začnu vařit trošku jinak i pro rodinu a se skřípěním zubů a vypětí zkusím přidat pohyb.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat