Hubnutí z vysoké váhy

22.6.21 07:44

Hubnutí z vysoké váhy

Ahojky,
chtěla bych se s vámi poradit, není tady nějaký odborník či výživový poradce? Popř. někdo, kdo hubnul z vysoké váhy?

Je mi 20 let, měřím 173 cm a vážím +-160kg. Je to hrozné číslo :zed: a rozhodla jsem se s tím něco dělat, jen moc nevím kde začít, jak si nastavit jídelníček, hodnoty apod.

Pokud mi někdo pomůže, budu ráda :)

Výživového poradce si bohužel nemůžu dovolit, tak proto to zkouším alespoň tady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8068
22.6.21 07:49

Pritel hubnul asi ze 150. Cvicenim. Proste se zacni hybat. Nepretahuj se. Zkraje udelas par cviku a budes desive funet. Ale musis vydrzet a postupne si pridavat. Bude to trvat. Ale jde to. Zatim nezarazuj cviky namahavy na klouby. Nezkousej behat, chod. Rychlejsi prochazka aspon dva km staci az az. Na diety se vybodni, to nikdo nevydrzi ve finale.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1049
22.6.21 07:52

Základem je ale opravdu úprava stravy. Nejde o hladovění, je potřeba vyházet z jídelníčku blbosti. Pohyb je důležitý také, ale až po jídle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1274
22.6.21 07:59
@Beyourself18 píše:
Ahojky,
chtěla bych se s vámi poradit, není tady nějaký odborník či výživový poradce? Popř. někdo, kdo hubnul z vysoké váhy?

Je mi 20 let, měřím 173 cm a vážím +-160kg. Je to hrozné číslo :zed: a rozhodla jsem se s tím něco dělat, jen moc nevím kde začít, jak si nastavit jídelníček, hodnoty apod.

Pokud mi někdo pomůže, budu ráda :)

Výživového poradce si bohužel nemůžu dovolit, tak proto to zkouším alespoň tady.

A co kdybys zkusila podvázání žaludku na pojišťovnu? Náš známý takhle zhubl z 250 kg na 90 kg za rok. Ale každé ráno jede hodinu a půl na rotopedu a s jídlem se opravdu drží. Ale bez té operace nebyl schopen z tak velké váhy zhubnout. Teď chodí průběžně na ořezávání kůže. Je z něho úplně jiný člověk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5544
22.6.21 08:00
@Tarjei píše:
Pritel hubnul asi ze 150. Cvicenim. Proste se zacni hybat. Nepretahuj se. Zkraje udelas par cviku a budes desive funet. Ale musis vydrzet a postupne si pridavat. Bude to trvat. Ale jde to. Zatim nezarazuj cviky namahavy na klouby. Nezkousej behat, chod. Rychlejsi prochazka aspon dva km staci az az. Na diety se vybodni,to nikdo nevydrzi ve finale.

Tak ono je třeba ale upravit jídelníček… pokud má zakladatelka 160kg tak to bude hromady nezdravého jídla pravděpodobě, sladké pití apod… není třeba hladovět. Ale zařadit tmavé pečivo, cereálie, tvaroh, vajíčka, bílé jogurty, ovoce jen dopoledne, hoodně zeleniny, maso, ryby… a vyřadit sladké pití, smažené, chipsy, sladkosti… je to o jídle… nebude stačit že ujde 2km denně a dá si collu a chipsy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
22.6.21 08:01

Hubla jsem z BMI 30 do normání váhy. A víceméně jen úpravou stravy. Záměrně nepíšu dietou, protože slovo „dieta“ obvykle evokuje nějaký opruz, omezování a přesvědčování se. Což nikdy nesmí být, protože pak to nevydržíš, nebo vydržíš jen po omezenou dobu a přijde jojo. Začala jsem s aplikací Kalorické tabulky (je normálně zdarma ke stažení), pomohlo mi to pochopit, co kde dělám špatně. Zjistila jsem, kolik mi toho ve stravě chybí a začala podle toho jíst, překvapivě hodně. Vlastně jsem jedla o dost víc, než předtím, ale holt trochu jinou skladbu potravin. A nejedla jsem alespoň 3 hodiny před spaním, to na mě osobně hodně zabírá. Pohyb jsem měla spíš takový běžný provozní (dvě malé děti) - a nevadilo to. Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5544
@LennyL1 píše:
A co kdybys zkusila podvázání žaludku na pojišťovnu? Náš známý takhle zhubl z 250 kg na 90 kg za rok. Ale každé ráno jede hodinu a půl na rotopedu a s jídlem se opravdu drží. Ale bez té operace nebyl schopen z tak velké váhy zhubnout. Teď chodí průběžně na ořezávání kůže. Je z něho úplně jiný člověk.

Ano to je taky řešení si myslím. Pořešit přes lékaře. Tohle už je vysoká váha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1049

Jinak napíšu jednu věc a teď bych nerada, abys to autorko brala jako výsměch, nebo že snad shazuji tvůj problém. Ale já mám na 175cm 87kg a věř nebo ne, je to také problém a ne malý, nejsem ze sebe vůbec nadšená. Aktuálně hodlám začít se švihadlem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
22.6.21 08:04
@JanaDaR píše:
Jinak napíšu jednu věc a teď bych nerada, abys to autorko brala jako výsměch, nebo že snad shazuji tvůj problém. Ale já mám na 175cm 87kg a věř nebo ne, je to také problém a ne malý, nejsem ze sebe vůbec nadšená. Aktuálně hodlám začít se švihadlem.

A proč jí to píšeš? :think: Když to není výsměch, tak co to je? Rada ať jde skákat přes švihadlo?? To rozhodně nemůže - zničí si kolena s touto váhou :nevim: S cvičením při obezitě je potřeba velmi opatrně a nejlépe pod vedením někoho zkušeného, může to totiž napáchat víc škody, než užitku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1049
22.6.21 08:07

@unuděná píšu jí to proto, že v tom není sama, což není. Číslo není důležité, podstatnější je, co to dělá s tělem. Jo, docela bych řekla, že tyhle máma weby jsou ke sdílení všeho možného. Autorka bezpochyby potkává daleko štíhlejší ženy. Ne, fakt jsem jí neradila, ať skáče přes švihadlo. Takže méně vlastních představ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
22.6.21 08:10
@JanaDaR píše:
@unuděná píšu jí to proto, že v tom není sama, což není. Číslo není důležité, podstatnější je, co to dělá s tělem. Jo, docela bych řekla, že tyhle máma weby jsou ke sdílení všeho možného. Autorka bezpochyby potkává daleko štíhlejší ženy. Ne, fakt jsem jí neradila, ať skáče přes švihadlo. Takže méně vlastních představ.

Nezlob se na mě, ale když napíšeš holce, co má 160kg, že ty máš se stejnou výškou 90 a je to velký problém, tak jí tím rozhodně nedáváš signál „nejsi v tom sama“ :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1049
22.6.21 08:11

@unuděná aha a ty tady o výchozím BMI 30 píšeš proč? To jí podle tebe přidá? Zajímavá úroveň přemýšlení. Jaké BMI má podle tebe zakladatelka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
22.6.21 08:14
@JanaDaR píše:
@unuděná aha a ty tady o výchozím BMI 30 píšeš proč? To jí podle tebe přidá? Zajímavá úroveň přemýšlení. Jaké BMI má podle tebe zakladatelka?

Psala jsem to na vysvětlení, že jsem hubla z obezity do normální váhy, ale ne z tak vysoké váhy, jako ona. A byla to čistě jen odpověď na její druhou otázku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1049
22.6.21 08:17

@unuděná jo, takže tvoje původní, skoro poloviční BMI určitě pomohlo a navodilo tu správnou atmošku. Já to taky shazuju z hodnoty něco nad metrák. Takže jsem měla původně BMI vyšší než ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22507
22.6.21 08:19

Hele při takové váze bude i malá změna mít vysledky. Začni s pohybem, ale nějak lehce, ne hned začít běhat apod. Svižnější procházky, plavání atak. A uprav jídelníček, ne nějakou drastickou dietu, stačí pro začátek vysadit sladkosti, sladké limonády, smažené jídlo, takové blbinky jako brambůrky apod. Až si zvykneš na tohle, můžeš pak vysadit další věci jako třeba bílou mouku, ale nedělej vše najednou, nebo to brzo vzdas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat