Hubnutí,ale žádná pevná vůle

6.6.15 08:45

Hubnutí,ale žádná pevná vůle

Ahojky, už nevím co mám dělat, každý večer si řeknu, že od zítřka hubnu :lol:,ale když se ráno probudím už to neplatí a opět se večer nacpu, měla jsem 65 kg což mi vyhovovalo a teď jsem to vytáhla na 80 kg. Chodím s dětma na procházky, jezdíme i na kole a to co zameškám přes den s jídlem si vynahradím večer, potřebuji pořádnou inspiraci, ale nejhorší je že nemám pevnou vůli :,(,poraďte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6.6.15 09:09

@Kikulík zacni jist pravidelně a vydatne. Snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře. Jinak se budeš navečer prejidat porad a kila půjdou nahoru :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.6.15 09:14

@Kikulík Ale 15 kg se Ti bude těžko shazovat. Vim to sama ze svoji zkušenosti. A obrovská motivace je se vyfotit ve spodním pradle či plavkach a dat se na lednicku :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.6.15 09:16
@Kikulík píše:
Ahojky, už nevím co mám dělat, každý večer si řeknu, že od zítřka hubnu :lol:,ale když se ráno probudím už to neplatí a opět se večer nacpu, měla jsem 65 kg což mi vyhovovalo a teď jsem to vytáhla na 80 kg. Chodím s dětma na procházky, jezdíme i na kole a to co zameškám přes den s jídlem si vynahradím večer, potřebuji pořádnou inspiraci, ale nejhorší je že nemám pevnou vůli :,(,poraďte.

Jsem na tom úplně stejně. Já se teda nepřežírám, ale jím prostě ráda. Pohybu mám dost. Najednou mi vyletěla váha během půl roku 22 kg, zjištěna hypofunkce štítné žlázy, nic dramatického, jen hraniční hodnoty, ale vysvětlovalo to to bleskové nabrání váhy a nemožnost zhubnout. A to jsem fakt najela na změnu stravování a kila se nehla dva roky, strašně demotivující. Ted mám z té váhy dole 8 kg během půl roku, což není žádná hitparáda, ale pro mě obrovský úspěch. A dostávám se k jádru věci - taky nemám pevnou vůli, vůbec. Takže u mě nehrozí nějaké pravidelné jídlo po 3 hodinách apod, prostě to ani není reálné s mým způsobem života kdy nejsem nikdy ve stejnou dobu na stejném místě. Co mi fakt pomohlo - začít pít - stylem ráno po probuzení půl litru teplejší vody, zezačátku se mi z toho zvedal žaludek ale zvykla jsem si a takhle během dne ještě několikrát abych aspon neco vypila. A s jídlem jsem si udělala aspon takové pravidlo, že „čuňačiny“ jím jen do 14 hodin, a potom se CPU ale zeleninou, tuňákem, tvarohem, kuřecím masem, lososem apod. A řekla bych že to docela zabralo. Ke snídani klidně sekanou, uzený, vepřový koleno apod :-D a pak k večeru prostě ubírám. Já bohužel jsem marnej případ a vím že bych na jen zdravé stravě nevydržela. Takhle když vím že si to dám hned zítra ráno tak to tak nějak dokážu. Ale třeba to ještě časem nějak vypiluju :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.6.15 09:16

To máš pravdu, asi to tak udělám, v lednu jsem si řekla že zhubnu do léta a už je pomalu léto a nic se nezměnilo :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
848
6.6.15 09:29

Ahoj, snad to nebude bráno jako reklama, ale já jsem našla kaloricketabulky.cz a všechno si poctivě zapisuju, co jsem snědla a hlavně jsem byla zděšená, kolik % u mě dělá právě večeře, takže se teď snažím to rozmisťovat jinak. A taky jsem zjistila, že mám strašně velký příjem sacharidů, takže to se taky snažím omezit. Prostě když vím, že to do tý tabulky musím napsat, tak si to radši nedám, abych na to pak nemusela koukat :D Vysadila jsem bílé pečivo a vlastně skoro všechno pečivo a rázem nemám nafouknuté břicho (opticky vypadám hnedle o pár kilo lehčí :D), hlídám si i pitný režim. Tak doufám, že to půjde rychle dolu. Držím ti palce, abys našla tu vůli :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.6.15 09:31
@marmelada78 píše:
Jsem na tom úplně stejně. Já se teda nepřežírám, ale jím prostě ráda. Pohybu mám dost. Najednou mi vyletěla váha během půl roku 22 kg, zjištěna hypofunkce štítné žlázy, nic dramatického, jen hraniční hodnoty, ale vysvětlovalo to to bleskové nabrání váhy a nemožnost zhubnout. A to jsem fakt najela na změnu stravování a kila se nehla dva roky, strašně demotivující. Ted mám z té váhy dole 8 kg během půl roku, což není žádná hitparáda, ale pro mě obrovský úspěch. A dostávám se k jádru věci - taky nemám pevnou vůli, vůbec. Takže u mě nehrozí nějaké pravidelné jídlo po 3 hodinách apod, prostě to ani není reálné s mým způsobem života kdy nejsem nikdy ve stejnou dobu na stejném místě. Co mi fakt pomohlo - začít pít - stylem ráno po probuzení půl litru teplejší vody, zezačátku se mi z toho zvedal žaludek ale zvykla jsem si a takhle během dne ještě několikrát abych aspon neco vypila. A s jídlem jsem si udělala aspon takové pravidlo, že „čuňačiny“ jím jen do 14 hodin, a potom se CPU ale zeleninou, tuňákem, tvarohem, kuřecím masem, lososem apod. A řekla bych že to docela zabralo. Ke snídani klidně sekanou, uzený, vepřový koleno apod :-D a pak k večeru prostě ubírám. Já bohužel jsem marnej případ a vím že bych na jen zdravé stravě nevydržela. Takhle když vím že si to dám hned zítra ráno tak to tak nějak dokážu. Ale třeba to ještě časem nějak vypiluju :oops:

Teď sem se vyfotila a to je teda pohled pro bohy :D, a co si mám dát večer abych zahnala hlad, sednu si s chlapem večer k TV a dostanu hlad.Jak to zahnat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.6.15 09:33
@Mirabe1ka píše:
Ahoj, snad to nebude bráno jako reklama, ale já jsem našla kaloricketabulky.cz a všechno si poctivě zapisuju, co jsem snědla a hlavně jsem byla zděšená, kolik % u mě dělá právě večeře, takže se teď snažím to rozmisťovat jinak. A taky jsem zjistila, že mám strašně velký příjem sacharidů, takže to se taky snažím omezit. Prostě když vím, že to do tý tabulky musím napsat, tak si to radši nedám, abych na to pak nemusela koukat :D Vysadila jsem bílé pečivo a vlastně skoro všechno pečivo a rázem nemám nafouknuté břicho (opticky vypadám hnedle o pár kilo lehčí :D), hlídám si i pitný režim. Tak doufám, že to půjde rychle dolu. Držím ti palce, abys našla tu vůli :)

Jo to je výborná věc ty kalorické tabulky. Ale já teda nemám ani dost pevnou vůli to tam zapisovat. Dělala jsem to týden abych získala přehled, ale fakt na to nemám čas :nevim: A s tím pečivem to jsem taky zapomněla zmínit, to udělá hodně. Ale zase, já vím že nezvládnu vysadit nafurt.. tak jsem to omezila že pečivo když už tak dopoledne :zed: :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.6.15 09:35

@Kikulík tak podle mě večer nedostaneš HLAD, to jsou spíš chutě. Pokud přes den nějak normálně jíš, nemůžeš mít večer nějaký nepřekonatelný hlad.. tak bych si dala třeba tuňákovou pomazánku na knackebrot, nebo salát, nebo lososa se salátem, já to dělám takhle no.
Ale teda moje výhoda asi je že téměř vůbec nemusím sladké ani neujíždím na chipsech a podobných křupinách.. To kupuju jednou za rok na silvestra :-D Ale ne kvůli tomu že to není zdravé, prostě to nepotřebuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
848
6.6.15 09:36

@marmelada78 Já na to mám i aplikaci v telefonu, takže to tam prostě napíšu hned po jídle a zatím teda držím, no, ale třeba mě to taky za chvíli přestane bavit :D My se teď hecujeme s kolegou z práce, on je taky takovej medvídek s pupíkem, tak jsem zvědavá, kdo z nás bude dřív bez pupíku :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.6.15 09:37
@Mirabe1ka píše:
Ahoj, snad to nebude bráno jako reklama, ale já jsem našla kaloricketabulky.cz a všechno si poctivě zapisuju, co jsem snědla a hlavně jsem byla zděšená, kolik % u mě dělá právě večeře, takže se teď snažím to rozmisťovat jinak. A taky jsem zjistila, že mám strašně velký příjem sacharidů, takže to se taky snažím omezit. Prostě když vím, že to do tý tabulky musím napsat, tak si to radši nedám, abych na to pak nemusela koukat :D Vysadila jsem bílé pečivo a vlastně skoro všechno pečivo a rázem nemám nafouknuté břicho (opticky vypadám hnedle o pár kilo lehčí :D), hlídám si i pitný režim. Tak doufám, že to půjde rychle dolu. Držím ti palce, abys našla tu vůli :)

Já se moc v těch tabulkách nevyznám, ale s tím pečivem máš pravdu a pitný režim dodržuji, děkuji za povzbuzení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
175
6.6.15 09:38
@Kikulík píše:
Teď sem se vyfotila a to je teda pohled pro bohy :D, a co si mám dát večer abych zahnala hlad, sednu si s chlapem večer k TV a dostanu hlad.Jak to zahnat?

Nežrat. S prominutím. Nevím teda, v kolik hodin sedíš s přítelem u televize, ale nevidím důvod, proč večer, třeba po osmé hodině, ještě něco jíst…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.6.15 09:40
@CarolS píše:
Nežrat. S prominutím. Nevím teda, v kolik hodin sedíš s přítelem u televize, ale nevidím důvod, proč večer, třeba po osmé hodině, ještě něco jíst…

Tak jasně že nechápeš.. ale to je právě o tom že zakladatelka píše že nemá tu vůli.. takže těžko po něčem nesáhne. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.6.15 09:41
@CarolS píše:
Nežrat. S prominutím. Nevím teda, v kolik hodin sedíš s přítelem u televize, ale nevidím důvod, proč večer, třeba po osmé hodině, ještě něco jíst…

Jak psala marmelada78,že to jsou spíš chutě, jo a to jo nejlepší je nežrat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.6.15 09:44
@marmelada78 píše:
Tak jasně že nechápeš.. ale to je právě o tom že zakladatelka píše že nemá tu vůli.. takže těžko po něčem nesáhne. :mrgreen:

děkuji za pochopení :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama