Hudba na začátku těhotenství

7.5.17 13:30

Hudba na začátku těhotenství

Ahoj všichni. Zajímalo by mě, kdy je nejlepší začít pouštět miminku (v bříšku) hudbu. :pankac: Sluch se prý vyvíjí až kolem 18tt, ale to už je prý pozdě na to začít s hudbou. Četla jsem, že nejlepší je pustit miminku hudbu hned, jak se žena dozví, že je těhotná. Prý se hudbou rozvibruje páteř a vznikající mícha a hormony, které při poslechu hudby vypouští matka, putují k miminku a to má pak spojené - endrofiny plus hudba = žůžo labůžo… :dance: Tak mě zajímá váš názor, jestli o tom někdo něco víte, kdy jste pouštěli hudbu vy a kdo už děti máte, tak jestli se to projevilo po narození (usínalo dítko při hudbě, mělo k ní vztah atd.) Díky moc… :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14385
7.5.17 13:42

Ja si poustim hudbu normalne kazdej den, takze sem neresila jakej vliv to ma na mimco, dokonce sem v tehotenstvi absolvovala i par koncertu, a posloucham rock a metal takze samej narez, od chvile co sem citila pohyby malej vzdy pri hlasite hudbe v brise uplne lital :lol: vztah nevim, jsou mu dva roky, jediny co vim, je ze jakmile slysi pisnicku at uz cilene pustenou nebo treba na pozadi filmu tak zacne tancovat, pri hudbe klidne usne (usnul na rockovim koncerte) ale neni to podminka, k tomu aby spal :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2742
7.5.17 13:45

Já jsem dítěti hudbu nepouštěla, ale zpívám v kapele, takže do osmého měsíce jednou týdně zažíval šestihodinový koncert. Teď jsou mu skoro čtyři, rád zpívá a hraje na kdejaký nástroj. Za mala usnul i při hudbě, čakry má zdá se všechny plně harmonizované. Vím od psychologa, že je spíš vhodné na dítě mluvit a oslovovat ho od začátku jménem, než pouštět Bacha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.5.17 13:51

Tak mluvení na mimčo je jasný… :hug: Ale já nejsem vůbec hudeně nadaná, ani melodii neudržím… Ale ráda bych měla muzikální dítko. Tak zjišťuju, jestli ta hudba v těhu na to má vliv.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2742
7.5.17 13:52

@Leona321 Myslím, že může maximálně podpořit geneticky dané vlohy k „hudebnosti“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.5.17 13:56

Tak to jsem v háji… :zed: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18068
7.5.17 14:01

@Leona321 tak pokud má talent po kom zdědit tak to tím asi podpoříš, alespon u syna to vidět, ale pokud to v něm není tak to nevyvoláš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14385
7.5.17 14:01

@Leona321 pokud jste cela rodina hudebnich antitalentu, tzn ze dite nema po kom dedit, tak muzes poustet treba Mozarta 9 mesicu v kuse a dite bude stejne hudebne hluche, zaklad je mit k tomu nejaky hudebni gen :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.5.17 14:04

Tak tatínek zpívá, ten vlohy má… Ale z mé strany je jaksi hudbeně vymeteno… :D Jsem právě doufala, jestli to jde tou hudbou nějak vytvořit… :D Tak budu doufat, že nebude dítko po mně. To by byl celkovej antitalent na všechno… :D :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18068
7.5.17 14:09

@Leona321 tak třeba bude po tatínkovi zkus hudbu pouštět hned malý byl v břiše spokojený když jí slyšel a hudbu má rád i ted, druhý je vysloveně podrážděný pokud si pustím hudbu nebo jakýkoliv hlasitější zvuk a to ještě není narozený takže nejspíš talent nepodědí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.5.17 14:17

Zkusím… a i kdyby nebylo malé hudebně nadané, možná by aspoň u hudby usínalo.. což by bylo parádní… :potlesk: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1819
7.5.17 14:50

Těžko říct. Mám známou, co je profesionální hudebnice, a prý když malá slyší hudbu, kterou v těhotenství nacvičovali, tak se může zbláznit a vůbec se jí to nelíbí… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19175
7.5.17 14:53
@Leona321 píše:
Tak mluvení na mimčo je jasný… :hug: Ale já nejsem vůbec hudeně nadaná, ani melodii neudržím… Ale ráda bych měla muzikální dítko. Tak zjišťuju, jestli ta hudba v těhu na to má vliv.. :nevim:

Upřimně, řešíš blbosti. Pokud dítě nebude mít nějaké genetické dispozice, nebo nebude v rodině někdo, kdo by nějaké ty dospozice po praratetičce odhalil a dítě pak aktivně k hudbě vedl, tak Ti z něj asi druhý Strauss nevyroste.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.5.17 19:28

@Svistice
Já to neberu nějak vážně a ani to neřeším, takže věta „řešíš blbosti“ asi není úplně vhodná… :D Já se jen zeptala na zkušenosti ostatních… Pro malé chci to nejlepší a pokud jde „něco“ podpořit, tak to chci zkusit. Toť vše. ;) :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9879
8.5.17 12:15

Tak jako prý od 4 měsíce miminko vnímá… Já poslouchám hudbu každý den a že bych nějak extra pouštěla miminku hudbu to ne..prostě poslouchám co mám ráda..vždy při úklidu atd musím mít něco zaplého,..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama