Reklama

Hudební nauka individuální výuka - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

3HE
Generální žvanilka 21894 příspěvků 05.09.18 22:19
Hudební nauka individuální výuka - zkušenosti

Máte někdo zkušenost s individuální výukou hudební nauky?

Dcera hrála rok na klavír soukromně, teď přešla do ZUŠ, je tam nabídka individuální výuky hudební nauky - jednou měsíčně by šla do hodiny, kde dostane učivo na měsíc. To bych ji musela já naučit (hraji na nástroje, umím noty, chodila jsem do zuš 7let, takže si nemyslím, že bych ji to nedokázala naučit), ale někteří lidé mi to vymlouvají, že nebude nic umět… vždy v pololetí se koná přezkoušení.

Nebo může chodit každý týden do hodiny, ale kryje se jí to s jiným kroužkem, tak je to problém.

Budu ráda, když popíšete svoji zkušenost s tímto…  :kytka:

Reklama

Reakce:

mgdln
Závislačka 4512 příspěvků 05.09.18 22:34

@3HE Ty jo, tu variantu měsíční docházky tu bych brala hned, ale není v dosahu. Navíc bych uvítala hodiny klavíru pro radost dítěte, ne ten ZuŠkový dril … :roll:

3HE
Generální žvanilka 21894 příspěvků 05.09.18 22:38
@mgdln píše:
@3HE Ty jo, tu variantu měsíční docházky tu bych brala hned, ale není v dosahu. Navíc bych uvítala hodiny klavíru pro radost dítěte, ne ten ZuŠkový dril … :roll:

děkuji za odpově´d.. doufám, že najdu někoho, kdo s tím má osobní zkušenost :kytka:

Ijen
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 05.09.18 22:44

Syn tak chodi, ma v ZUSce soukromeho ucitele, individualni plan a nauku delaji narazove, doma se s nim uci manzel, taky ma 7 let ZUS, hraje na tri nastroje a ted chodi na soukrome hodiny na ctvrty. Volili jsme tuto variantu prave kvuli rozdilnemu pristupu, aby se ucil hrat pro radost.

3HE
Generální žvanilka 21894 příspěvků 05.09.18 23:03

@Ijen a da se posoudit, jestli je syn v teorii pozadu? Před tím mě totiž nejvíce varují někteří učitelé naší ZUŠ - naše učitelka klavíru… pak učitelka přímo hudební nauky… ale zástupkyně ZUŠ žádné obavy neprojevila. Chystám se za ní ještě zajít a požádat ji, aby mi více o tom řekla a ukázala třeba i učivo 1.ročníku.

Jana206
Nadpozemská drbna 26371 příspěvků 06.09.18 03:07

U nás ten individual nedoporučují,přez­koušení je komisionalni a po diteti se dost vozí. Potvrdila i známá,jejiz dítě ho mělo. My jsme to řešili a bylo nám doporuceno,aby si to dcera odsedela a nebyla trapena.

Jestli děti umí víc nebo ne,posoudit nedokážu. To bych musela mít vedle sebe relevantni vzorek z každé skupiny a v rámci jedné školy by vysledy nebyly odpovídající. Záleží i na kvalitě vyuky a individuálním zájmu dítěte. Ne kazdeho hudebni teorie baví a pokud nebude v budoucnu studovat hudbu,další využití není :nevim:
Dcera rikala,ze pri zaverecne pisemce jim pan ucitel psal některé vysledky na tabuli,aby i ti nejblbejsi nebo nenauceni meli dvojku. Tak asi tak.

Jana206
Nadpozemská drbna 26371 příspěvků 06.09.18 03:12

Z vaseho pohledu bych to nehrotila a ten individual vyridila. My jsme to mohli vyresit,aby tam byla,u nás nabízejí pro každý ročník tři termíny. Pokud máte jeden a kryje se to s něčím jiným,tak v podstatě nemáš na výběr. Pozadu nebude,v podstate o nic nejde,noty by měla probírat i normálně v hodině,pokud je v prvním ročníku. Aspoň já jsem to tak mela.

Ijen
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 06.09.18 07:21

@3HE já to posoudit nedokážu, hudební vzdělání na ZUŠ nemám a nevím co by mělo dítě ve třetím nebo čtvrtém ročníku umět. Na závěrečných koncertech třídy hraje každý rok jako ostatní děti, hrát z not umí, manžel s ním cvičí, můžu se zeptat jeho, jak on to vidí. Každopádně, nebude určitě studovat hudbu, učí se na piano pro radost, takže i kdyby uměl míň, než je v jeho ročníku nutné, nevadí mi to. Asi bych si zkusila odpovědět na otázku s jakým výhledem do budoucna dceru na tu ZUŠ dáváte.

3HE
Generální žvanilka 21894 příspěvků 06.09.18 09:28
@Jana206 píše:
Z vaseho pohledu bych to nehrotila a ten individual vyridila. My jsme to mohli vyresit,aby tam byla,u nás nabízejí pro každý ročník tři termíny. Pokud máte jeden a kryje se to s něčím jiným,tak v podstatě nemáš na výběr. Pozadu nebude,v podstate o nic nejde,noty by měla probírat i normálně v hodině,pokud je v prvním ročníku. Aspoň já jsem to tak mela.

tak tomu moc nerozumím… v podstatě to nedoporučuješ, ale mě doporučuješ, že ho máme mít :mrgreen:

no, možnost chodit na nauku máme - dva termíny na výběr. Ten první nemůžeme mít - kryje se s jiným kroužkem. Ted druhý - můžeme mít, ale bylo by to tak, že dcera by šla ve 13:50-14:50h.na taneční kroužek, já bych pak musela přijít a převést do nauky, která je od 15h., takže 10minut na převlíknutí, svačinku a přesun (přes dvůr v jednom areálu - cca 20m z budovy do budovy). Docela šibenice… a po tančáku v nauce asi moc vnímat nebude… a pak ještě doma psát úkoly -když po tomto „zápřahu“ přijde domů v 16:15.

Kolik toho učiva v prvním ročníku může být, abych ji to nedokázala naučit… :think: to přece nemůže být tak těžké.

3HE
Generální žvanilka 21894 příspěvků 06.09.18 10:46

@Jana206 určitě ještě budu mluvit s učiteli v ZUŠ a zeptám se i jak probíhá to přezkoušení, chci vidět osnovy hud.nauky, učebnici… nebo něco. Chci vědět, jakou s tím mají praxi…

@Ijen já si také nemyslím, že by dcera v budoucnu šla studovat konzervatoř… nemám ohledně toho velké ambice… umět na hudební nástroj je fajn, vím to z vlastní zkušenosti - hraji na tři nástroje (na každý trochu a teď se učím s dcerou na klavír) a zpívám… ale z hudební teorie vím také už jen základy.
Hudba je pro mě potěšením i k užitku a tak to chci i pro dceru.

Ona do nauky chce chodit, přesto, že je to tak složité časově - jak jsem psala výše… protože tam chodí její spolužáci ze třídy - chce chodit s nimi. Učitelka nauky říkala, že to vše učí hravou formou… ať to zkusím… a když to nepůjde, tak individuálně… ale to se zase bojím, že ředitel nebude chtít dříve než v pololetí tu změnu provést. Všechno se musím informovat a domluvit… a rozhodnout.

Jinak mě tedy nevadí, že by méně uměla… spíš to vadí osnovám a později možná té výuce na klavír… ale to možná až ve vyšším ročníku… nevím - musím se zeptat podrobněji.

Ale myslím si, že v prvním ročníku učivo nauky nemůže být tak obsáhlé, aby se nedalo za cca 10-15 minut týdne naučit doma.

3HE
Generální žvanilka 21894 příspěvků 06.09.18 12:56

Volala jsem znova do hudebky. Jasné to je. Bude mít individuální výuku. Může chodit co druhý nebo i každý pátek… A když bude mít odchozeno 50% hodin, tak nemusí ani dělat přezkoušení. Takže huraaa :mrgreen: přečetli mi do telefonu osnovu pro první ročník. 90%veci už dcera zná. Takže pro ni jen opakování a ke konci roku nebo navíc. A vůbec se prý nemáme obávat! Naprosto mi rozmluvili moje obavy… :kytka:

Ijen
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 07.09.18 05:40

@3HE To je dobre. Vcera jsem o tom s manzelem kratce mluvila, rikal ze teorii delaji podle toho co zvlada a co aktualne potrebuje pro danou skladbu, kterou se uci a podle toho mu ucitel skladby vybira a pripadne upravuje. My nesledujeme klasicke osnovy, protoze syn chodi soukrome, ale z teorie pry umi dost. A ty uz mas problem vyreseny, tak at se dcerce dari.

3HE
Generální žvanilka 21894 příspěvků 07.09.18 08:02

@Ijen děkuji. V hudebce vyšli krásně vstříc a vůbec neměli problém. Spíš mě ještě ujistili, že to bude dobrá cesta :mrgreen:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >