Husí sádlo - použití?

22590
1.6.17 10:30

Husí sádlo - použití?

Ahoj,
dostala jsem husí sádlo a leží mi v lednici a já nevím, jak a na co použít. Dá se použít stejně jako třeba vepřové?
Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1086
1.6.17 10:33

Určitě :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47817
1.6.17 10:48

Ano.
Ja teda nepouzivam zadne sadlo, ze mi to v jidle smrdi a navaluje se mi s toho, jsem zvykla varit bez tuku.
Znam par lidi co maji radi cerstvy chleby, sadlo a na to pazitku. Muj chlap horcici.
Nebo si to sadlo rozpusti a do nej daji skvarky posekane a nechaji stuhnout a natiraji na chleba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22590
1.6.17 11:23

@Kelsey Já tuky používám na restování cibulky do polívek, rizota, těstovin, atd… (zase je to dobré na vázání vitamínů) podle chuti a podle nálady buď olej nebo máslo, sádlo minimálně. Ale třeba palačinky se mi smaží sádle nejlíp. Naberu, jen potřu pánev (na každou asi 3. palačinku). Jde to líp, jak s olejem.
Mě šlo spíš o to, jestli nemá to husí nějakou pachuť.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4359
1.6.17 11:44

Prý je to nejlepší tuk do kynutých buchet…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28893
2.6.17 10:38

Já jsem četla ve starých receptech, že husí sádlo(z husy konfitované ve vlastním tuku nebo kachny),se normálně sbírá, ukládá do lednice a používá se tak, jak sádlo vepřové.
Také se mi na sádle lépe smaží, říká se, že má pro naši potřebu lepší genetickou výbavu než jakýkoliv olej, ale mě se po něm zvedl cholesterol, tak používám už jen občas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.6.17 12:13

Pecou

Se v nem brambory k nedelni peceni. Nebo v nem muzes delat kachnu a husu pri pomalem peceni. Kachnu jim uplne zalejes a nechas pect 8hodin na 80- 90 stupnu celsia.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama