Hustá rýma u miminka 3. den u antibiotik. Prosím poraďte.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Studie
Kecalka 121 příspěvků 05.05.18 07:45
Hustá rýma u miminka 3. den u antibiotik. Prosím poraďte.

Dobry den, mám holčičku 6 měsíců. Ve třech měsících měla neštovice a virozu, kdy ji pichali obě uši. Potom měla atopicky exem. Před týdnem začala u kojení chrochtat. Nic z nosu neodtekalo, potom se objevila první rýma tak jsem asi tři dny odsavala a kapala Libenar. Nakonec stejně dostala zánět středního ucha a antibiotika. Dnes je to třetí den. Hustou rymu má pořad. Z nosu nic neodteka, ale chrochta a když odsavam odsavackou, tak odsaju hustý hlen. Takže se to nelepší. Už to budou dva týdny, co problémy začali. Mate s podobnou situaci zkušenosti? Velmi se bojím nějakého vážného onemocnění jako je cysticka fibroza. Měl někdo u kojence dlouhotrvající rymu i přes antibiotika? Nebo potíže s rymou a ditko je zdrave? Ještě dodám ze je kojena. Dekuji. Jsem opravdu zoufalá. Nechci, aby ji ucho pichali znovu. Dr budu volat v pondělí.

Reakce:

Therushka
Kecalka 441 příspěvků 05.05.18 07:56

Neboj, nejspis to bude proste jen zadni ryma. Pomaha Sterimar baby, nebo jen morska voda (sul ten hlen jakoby rozpusti a pak to lip tece i jde odsat) :mavam:

Příspěvek upraven 05.05.18 v 07:57

nozu
Extra třída :D 11683 příspěvků 05.05.18 07:56

Řekla bych, že bude mít rozházenou imunitu po těch neštovicích. ve třech měsících je to docela záhul na organismus. Jinak počítej, že je může dostat ještě jednou, když je měla tak brzo. A rýmu má jakou? Bílou nebo „zelenou“? Pokud bílou, tak bych se snažila co nejvíc odsávat, aby to šlo ven a nenatahovalo se to do uší. U zelené rýmy je potřeba nasadit antibiotika do nosu. Určitě bych to konzultovala na ORL. Letos mám zkušenost, že lítají mezi lidmi dost agresivní viry, takže veškerá léčba trvá fakt dlouho. U neagresivní rýmy jsou ty dva týdny v podstatě ještě akceptovatelné.

Studie
Kecalka 121 příspěvků 05.05.18 09:14

@nozu rýma je bílá až průhledná. Antibiotika už má. Překvapilo mne, ze to neodezniva… rýma je hustá, vůbec nechápu kde se v tom nosiku bere.

monique1112
Povídálka 35 příspěvků 05.05.18 10:28

@Studie Dobry den. Zkuste jeste Fenistil kapky. Mala ma rymu take porad a je u ni patricne protivna. Fenistil splaskava natekle dychaci cesty. Pocet kapek podle vahy kojence. Mala ma uz 17 mesicu 11 kg a ja davam tak tech pet kapek i kdyz by uz jich mohla i vice. Pak pouzivam Sterimar a par kapicek Lichorerisnicovych kapek do piti horkeho aby se odparil alkohol. Potom existuje jeste od pana Hadka olej do nosu pro male deti. Date na vatovou tycinku a nosik vytrete. Drzte se

Studie
Kecalka 121 příspěvků 05.05.18 10:32

@monique1112 Dekuji. Mužů se zeptat od kolika měsíců na vaše dcerka rymu? A měla problémy s ušima nebo brala antibiotika. Pořad znamená třeba měsíc v kuse? Omlouvám se za všechny dotazy, ale jsem už bezradna.

monique1112
Povídálka 35 příspěvků 05.05.18 10:55

@Studie Vy musite byt v klidu aby bylo dite v klidu. Mala zacala s rymama od 3 mesicu ale my to mame spojeno zrejme se zubama. Antibiotika jeste nemela mozna v dusledku kojeni…nevim. S usima nikdy problem nebyl ja fakt porad prostrikavam a odsavam. V kuse ji mesic mame asi ted ale pomaha ji ten Fenistil.

králíkovna
Ukecaná baba ;) 2018 příspěvků 05.05.18 11:04

CF se screeningově vyšetřuje v porodnici. Nejspíš dostala zabrat těma neštovicema. Syn má všechny nemoci prodloužené. Rýmu má vždycky 3 týdny :cert: u virozy horečky 39-40°C klidně 5 dnů. Má alergii ještě nevíme na co, ale jinak je prej zdravej

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Takhle paří Hanzlík! Vínečko, pusinky s přítelkyní a tulení se k Doleželové

Legendární herec Jaromír Hanzlík (70) to tedy umí roztočit! I přestože už je... číst dále >

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >